wmaraci reklam

AutoCAD için bilgisayar önerisi?

9 Mesajlar 1.445 Okunma
wmaraci reklam

ttw ttw ... Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad B** H**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 64 / 137
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar merhaba,
Sadece AutoCAD için kullanacağım bir dizüstü bilgisayara ihtiyacım var. Program için gereken özellikler şurada mevcut: http://www.grafcad.com/sayfa.aspx?id=396

Çok üst seviye bir çizim ya da işlem için kullanmayacağız. Sadece temel bölüm işleri için kullanılacak. Bu yeterlilikte bir bilgisayar önerisinde bulunabilir misiniz? Bütçe olarak açıkçası sınırlama var diyemiyoruz. Çünkü bölüm için mecburen alacağız ama sadece bu iş için kullanacağımızdan dolayı en düşük fiyatı vererek sıyrılmak istiyoruz.

Bu şekilde bir öneride bulunur musunuz acaba? Sadece AutoCAD ile bölüm için kullanılacak. Ve olabileceği en düşük fiyat olursa seviniriz, dediğim gibi mecburen alacağız ama ne kadar düşük olursa o kadar iyi. Şimdiden teşekkürler cevaplar için.

wmaraci
reklam

ebagcuvan ebagcuvan emrebagcuvan.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek --
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 2908
  • Beğeniler 716 / 715
  • Ticaret 8, (%100)
AutoCAD için çok büyük bilgisayara gerek yok bizim okuldaki 512 MB Ram 128 MB Ekran kartlı bilgisayarlar bile açıyordu 2 - 4 GB arası ram 2 GB de ekran kartlı 1000 TL civarı bir bilgisayar ile çok rahat kullanım sağlayabilirsiniz.

ttw ttw ... Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad B** H**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 64 / 137
  • Ticaret 0, (%0)
ebagcuvan , 2016 versiyonu için gereksinimlerine baktığımda minimum 4 GB, önerilen 8 GB ram gereksinimi görünüyor. Önceki yılların versiyonlarına bakıldığında geriye gidildikçe sistem gereksinimi düşüyor ama 2016 versiyonunu çalıştıracağız biz. Bu gereksinimlere bakarak önerebileceğiniz bir bilgisayar ya da özellik var mı acaba? Gereksinimler şurada: http://www.grafcad.com/sayfa.aspx?id=396

Yorumunuz için ayrıca teşekkür ediyorum.

ebagcuvan ebagcuvan emrebagcuvan.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek --
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 2908
  • Beğeniler 716 / 715
  • Ticaret 8, (%100)
ttw Kendi bilgisayarımda AutoCAD 2016 yı sorunsuzca baya performanslı açıyorum. 6GB Ram 2 GB Ekran kartı 2.2 Ghz işlemci var baya iş görüyor ancak 4 yıl önceki model bendeki yeni versiyonlarda

6GB Ram ve 2 GB Ekran kartı yada üstü i3 işlemcili 2.5 Ghz üstünde güncel bir model alırsanız sorun yaşamassınız. Marka olarak DELL yada Toshiba öneririm uzun ömürlü ve satış sonrası memnuniyeti çok iyi. DELL 'in 1000 TL yakın modeli olmayabilir ama Toshiba'da bulabilirsiniz ama şunu söyleyebilrim DELL sizi yarı yolda bırakmaz 6 yıllık DELL inspiron N5010 var ilk günkü performansında çalışıyor.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

FeLaKeT41 FeLaKeT41 WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 04.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Adsense Uzmanı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 66
  • Beğeniler 2 / 8
  • Ticaret 3, (%33)
Hocam ben sana söyleyeyim benim kendi pc'm ıntel i5 3.0 işlemci 8 gb ram 2 gb ati 8730m ekran kartı paylaşımsız gayet sorunsuz şekilde kullanıyorum.Bu pc normal bir performans sağlıyor çizdiğin çizimin boyutu çok önemli yani iyi performans için i7 gerekli ekran kartını ise nvidia öneririm

ttw ttw ... Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad B** H**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 64 / 137
  • Ticaret 0, (%0)
ebagcuvan bahsettiğiniz gibi Toshiba ve Dell gibi markalara göz atıyorum zaten. Ancak fiyata göre seçim yapmak zorunda kalacağım yine de. Verdiğiniz bilgiler çok yardımcı oldu vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.

Ek Olarak: @[FeLaKeT41](userid:56220) hocam rahatsızlık vermek istemem ama affınıza sığınarak bir özel mesaj atacağım. Cevaplarsanız sevinirim.

RadiKaL RadiKaL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Çiftçi
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 281 / 398
  • Ticaret 8, (%100)
Asus N serisi al arkana bakma

ttw ttw ... Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad B** H**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 64 / 137
  • Ticaret 0, (%0)
RadiKaL fiyatlarına baktım ama biraz pahalı geldi. 1500 lira civarında bir öneriniz var mı acaba hocam?

RadiKaL RadiKaL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Çiftçi
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 281 / 398
  • Ticaret 8, (%100)
ttw Acele etme derim üstadım. İkinci el iyi birşey denk getirebilirsen al derim. 4 yıl önce bende sormuştum senin gibi. Sağolsun biri Asus N serisi al demişti. Çok memnunum. Arkadaşıma toshiba aldık geçen gün hala oyun için benim pcyi kullanıyoruz :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al