lostyazilim

Aynı Hostinde Fazla Site Kullanımı Nasıl yapabiliriz

12 Mesajlar 2.323 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

serkandinc serkandinc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Sosyal Medya
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 158
  • Beğeniler 30 / 55
  • Ticaret 0, (%0)
Dostum arkadaşların dediği gibi bir durumla karşı karşıyasın fakat her zaman araştırmak istediğim bir konuyu aklıma getirdin. Sunucundaki bil klasörü farklı bir IP'ye yönlendirebileceğini düşünüyorum. Bu sayede tek domainlik bir hostingte bir den fazla site barındırabilirsin gibime geliyor. Fakat ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemiycem sadece benim teorim bu yönde. Araştırıp tekrardan sana buradan geri dönüş yapacağım inşallah.

Araştırma Sonucu

Biraz araştırma yaptım bunun olabilirliği var fakat root kullanıcı bilgileri gerekiyor. Yani yine bayi paketi almanız gerekiyor.

Yöncü size .htaccess dosyasını araştırın demiş fakat o dosyadan sadece klasör yönlendirmeleri yapabiliyorsunuz. Fakat sizin ihtiyacınız olan DNS yönlendirmeleri.
MinieTool

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

MinieTool MinieTool Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 245
  • Beğeniler 84 / 33
  • Ticaret 4, (%100)
şöylede yapılabiliyormuş sınırsız alias var hostingimde aynı dosyaları çalıştıran,hostinge index yapıp siteleri listelersem tıklayınca o siteye gidiyor ama farklı dosya konumları olduğu için seo açısından hiçte güzel olmazmış

Ek Olarak:

SerkanA adlı üyeden alıntı

Domain ekleme hakkınızla alakalı bir durum bu. Sizin pakette kaç tane var ?

yöncü sınırsız hosting paketim var oradan yapıyorum,bununla alakalı herhangi birşey yok gibi

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al