Her Webmaster'ın ortak noktasına parmak basmak istiyorum.Backlink bir websitesi için kısaca nimettir.Backlink'siz hiç bir site bir adım dahi atamaz.

Backlink kısaca türkçe lugatta '' Geri link '' manasına gelmektedir.Backlink başka bir sitenin sizin sitenize verdiği link demektir.Bu sayede siteniz arama motorları dostu haline gelir ve daha sık ziyaret edilmeye başlar,kelime bazlı yükselişler yaşanır.

Backlink almadan önce hedef kelimeniz neyse öncelikli olarak benzer sitelerden link almaya önem vermeliyiz.

Peki neden benzer siteden link almalıyım?
Çünki benzer sitelerden alınan backlinkler en çok fayda sağlayacak olan işlemdir.

Tanıtım yazılarının bana faydası olur mu?
Özgün yazılan yazılarlada çok büyük fayda sağlayabilirsiniz.Lakin bu yazı kesinlikle benzersiz olmalıdır

Linki nasıl almayalım?
Linkleri kesinlikle footer kısmından almalısınız.Çünki index.php sayfasından genelde bir backlink sağlanırken footerden dahada fazla backlink elde edersiniz

Başka ne tarz sitelerden link almalıyım?

Pagerank değeri yüksek hedef kelimeniz dışındaki sitelerdende link alabilirsiniz.Buda fayda sağlayacaktır

Özetlersek ..
Örneğin 10 adet pagerank 0 siteden link almak yerine 2 adet pr1 siteden link almanız daha doğrudur.Sıralamada yükselmek istiyorsak kelimenizde ilk sıralardaki sitelerden link almak bulunmak nimettir.

Elimden geldiğince anlatım yaptım , Sevgi ve saygılarımı sunarak Makalemi burda sonlandırıyorum.

Kaynak : Backlink Ne İşe Yarar?

Konu kaynak verilerek yayınlanabilir.