lostyazilim

Bedava siteyle normal sitenin yükselme süresi farklı mıdır?

3 Mesajlar 522 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

grover1986 grover1986 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ş** A**
  • Mesajlar 47
  • Beğeniler 6 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Demek istediğim örneğin elimizde bir adet ücretsiz hostingli, domainli wordpress ya da blogspot site var diyelim bu siteye A sitesi diyelim, bir de normal com domainli,ücretli hostinge sahip olan bir site var diyelim buna da B sitesi diyelim.

Bu iki site de aynı kategoride, ikisinin de makale sayısı ve içerikleri aynı ve aynı tarihlerde google'a indexletilmiş desek bu iki site arasında seo ve yükselme açısından farklar olur mu?

örn:
Arama sonuçlarında B, A'ya göre daha mı ilk sayfalarda çıkar?
Ziyaretçiler blogspot, wordpress gibi uzantılar yerine direk com uzantılı bir siteye girmeyi mi tercih ederler?
Google indexleme konusunda kayırma gibi bir şey yapıp B'yi A'dan daha önce mi indexler?

wmaraci
reklam

KryssLuck KryssLuck Afroman Kullanıcı
  • Üyelik 10.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Hukuk
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 77 / 133
  • Ticaret 15, (%93)
Google'ın domainin ne kadar süre alındığını önemsediğini biliyorum. Mesela 5 yıllık alınan domain 1 yıllık domainden daha değerli. Ama ücretsiz domain uzantılarının etkisi olup olmadığını bilmiyorum. Bazı spam uzantılara daha az değer veriyor olabilir google.

İkincisi ücretsiz hostingin hızına ve içinde zararlı reklamlar olup olmamasına bağlı. Ücretli veya ücretsiz olmasıyla alakasız.

Ziyaretçilerden kastın botlarsa wordpress veya com olması bi şeyi değiştirmez, kullanıcı bazında değiştirir.

grover1986 grover1986 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ş** A**
  • Mesajlar 47
  • Beğeniler 6 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Ziyaretçilerden kastım bot değil organik trafik. Yorum için teşekkürler.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al