wmaraci reklam

Beklentilerle gerçeklerin örtüşmemesi ve hayal kırıklılığı :)

3 Mesajlar 490 Okunma
wmaraci reklam

Solutions Solutions WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 1 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Yıllar öncesinde basit bir sayı tahmin oyunu olarak açtığım bir websitesi o zamanlarda iyi bir karşılık bulmuş hatta Facebook uygulamasını da yaparak daha da yaygın bir hale getirmiştim. Yıllar içinde güncelleme ve ilgilenme fırsatı bulamadığımızdan kapatmıştım.

Projenin hedef kitlesi başta webmaster arkadaşlarımız olmak üzere bir mesaj veya websites paylaşmak isteyen herkesti. Tahmin oyununu tamamladıktan sonra kullanıcı dilediği mesajı veya websitesini sisteme kaydediyor ve alınan puana göre anasayfadan ya da alt sayfalardan bu websiteleri ve mesajlar listeleniyordu. Oyunda ise kullanıcının tek yapması gereken 1 ile 100 arasında rastgele belirlenen bir sayıyı mümkün olduğu kadar az denemede bulmasıydı.

Bu yıl içinde, işlevsizce duran bu siteyi yeni bir yazılımla ayağa kaldırmak istedim. Oyun mantığı yine tahmine dayalı olacak şekilde tek soru yerine 10 farklı soru setinden oluşan farklı bir tahmin oyununa dönüştürdüm. Mobil ve pc'den sorunsuz ulaşılabilecek responsive bir tasarım ve sayfa yenilemeyi gerektirmeyecek bir şekilde kodlanan site önceki duruma göre hiç ilgi görmedi.

Şimdi sorum şu ki, eskiyi yenilemeye çalışmakla hata mı yapıyoruz? Ya da gözümüzden kaçan başka bir şey mi oluyor? Sizlerin de benzer hayal kırıklıklarınız oldu mu?

Siteyi incelemek isterseniz https://tahmin.org adresini ziyaret edebilirsiniz. Hatta oynayıp, websitelerinizi de sisteme ekleyebilirsiniz :) Bu arada bağlantılar nofollow olarak işaretlenmediği için, backlink olarak faydasını görebilirsiniz.

wmaraci
reklam

MuhammedArslan MuhammedArslan Msa Web Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 19.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 933
  • Beğeniler 136 / 276
  • Ticaret 11, (%100)
Bence üye ol / giriş yap olayını test tamamlandıktan sonra yaptır. Ziyaretçiyi daha fazla sitede tutarsın.
Solutions

kişi bu mesajı beğendi.

Solutions Solutions WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 1 / 6
  • Ticaret 0, (%0)

MuhammedArslan adlı üyeden alıntı

Bence üye ol / giriş yap olayını test tamamlandıktan sonra yaptır. Ziyaretçiyi daha fazla sitede tutarsın.

Çok mantıklı. Tek kaygım, soru havuzu çok geniş olmayacağı için öyle bir durumda soruların cevapları çabucak öğrenilecekti. Ama soru havuzunu genişletip böyle bir değişiklik yapmak dediğiniz gibi bir katkı sağlayacaktır.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al