wmaraci reklam

Bir Dizinin Domainlerini Almak ? (Yardım Lütfen)

18 Mesajlar 1.412 Okunma
smmexpress

patentofisi patentofisi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 60 / E
  • Meslek seo
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 298
  • Beğeniler 8 / 34
  • Ticaret 2, (%100)
hocam ,marka tescili ile domain alan adı tescilleri ayrı ayrı şeylerdir.karıştırmayalım lütfen.

marka tescili,bir firmanın ürünlerini veya hizmetlerini başka firmaların ürünleri veya hizmetlerinden müşteriler açısından ayırt etmeye yarayan harfler,sözcükler,rakamlar ve isimlerden oluşabilir ve sanayi bakanlığına bağlı türk patent enstitüsünden tescillenir.

Bir firma marka tescili yaptırmasa ama markayı kullandıgını ispat edebilirse markasını kullanan birine 3 yıl içinde dava açması gerekir.3 yıldan sonra o hakkını kaybeder.

başka birine ait markayı kullanmak suçtur ve 2 yıldan 4 yıla kadar hapis cezası ,para cezası,işeyerinin kapatılması gibi cezalar var.

ama DOMAİN ALAN ADI TESCİLİ,bunda yasal bir ceza ve zorunluluk yok.ilk gelen ilk alır kuralı geçerli.

alan adı marka gibi ticaret kanununda önemli bir yeri yoktur.
sen face te aç twiteer da skypede fark etmez ve önemli değil.
FurkanEmirce

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

FurkanEmirce FurkanEmirce Eski adı: Ledmaster Kullanıcı
  • Üyelik 11.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad F** E**
  • Mesajlar 278
  • Beğeniler 221 / 190
  • Ticaret 13, (%100)

patentofisi adlı üyeden alıntı

hocam ,marka tescili ile domain alan adı tescilleri ayrı ayrı şeylerdir.karıştırmayalım lütfen.

marka tescili,bir firmanın ürünlerini veya hizmetlerini başka firmaların ürünleri veya hizmetlerinden müşteriler açısından ayırt etmeye yarayan harfler,sözcükler,rakamlar ve isimlerden oluşabilir ve sanayi bakanlığına bağlı türk patent enstitüsünden tescillenir.

Bir firma marka tescili yaptırmasa ama markayı kullandıgını ispat edebilirse markasını kullanan birine 3 yıl içinde dava açması gerekir.3 yıldan sonra o hakkını kaybeder.

başka birine ait markayı kullanmak suçtur ve 2 yıldan 4 yıla kadar hapis cezası ,para cezası,işeyerinin kapatılması gibi cezalar var.

ama DOMAİN ALAN ADI TESCİLİ,bunda yasal bir ceza ve zorunluluk yok.ilk gelen ilk alır kuralı geçerli.

alan adı marka gibi ticaret kanununda önemli bir yeri yoktur.
sen face te aç twiteer da skypede fark etmez ve önemli değil.

Sağolun hocam cevabınız nokta atışı oldu. Birde son olarak şimdi blog açıp googlede yer edinsem, diziyle ilgili haberler paylaşsam, bir sakıncası olurmu acaba ? (oyuncuları,çıkış tarihi v.s v.s)

patentofisi patentofisi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 60 / E
  • Meslek seo
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 298
  • Beğeniler 8 / 34
  • Ticaret 2, (%100)
işte orda dur, haksız rekabet,taklit v.b işlerden dolayı başın ağrıya bilir.
FurkanEmirce

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 11.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad F** E**
  • Mesajlar 278
  • Beğeniler 221 / 190
  • Ticaret 13, (%100)

patentofisi adlı üyeden alıntı

işte orda dur, haksız rekabet,taklit v.b işlerden dolayı başın ağrıya bilir.

Anladım hocam, cevaplarınız için teşekkürler..

Ne yapabilirim bu domainleri alınmazsa v.s, siteyi açıp Diziİsmi Sevenler gibi yapsam orayı bir izleyici toplulugu olarak değiştirsem. Blog olarakta dizi hakkında düşüncelerimi yazsam özgün bir şekilde. Tavsiyede bulunacak arkadaşlar varmı :D

wmaraci
wmaraci

Anil Anil I'm Here! Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Advertising
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 712
  • Beğeniler 189 / 190
  • Ticaret 153, (%100)
Facebook'tan bir sorun çıkacağını sanmam.

Bende, Poyraz karayel ile ilgili fan sitesi açmıştım. 1 ay sonra kanal d siteyi kapattı ve indexleri sildiler. Domain halen bende duruyor.

.

• Üyelik 11.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad F** E**
  • Mesajlar 278
  • Beğeniler 221 / 190
  • Ticaret 13, (%100)

Anil adlı üyeden alıntı

Facebook'tan bir sorun çıkacağını sanmam.

Bende, Poyraz karayel ile ilgili fan sitesi açmıştım. 1 ay sonra kanal d siteyi kapattı ve indexleri sildiler. Domain halen bende duruyor.

Anladım hocam kapatabiliyorlar o halde. Aslında ben görmüştüm böle adsenseden kazanç sağlayan arkadaşları yasal birşey olduğunu düşündüm. Diziyi v.s paylaşmadan hakkında haberler fragman v.s paylaşmayı. Yanlış düşünmüşüm galiba :D

Anil Anil I'm Here! Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Advertising
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 712
  • Beğeniler 189 / 190
  • Ticaret 153, (%100)

Ledmaster adlı üyeden alıntı

Anladım hocam kapatabiliyorlar o halde. Aslında ben görmüştüm böle adsenseden kazanç sağlayan arkadaşları yasal birşey olduğunu düşündüm. Diziyi v.s paylaşmadan hakkında haberler fragman v.s paylaşmayı. Yanlış düşünmüşüm galiba :D

Aslında dizinin haberlerini vs. yapabilirsin de. Bölüm koyarsan sıkıntı büyük :D

.

• Üyelik 11.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad F** E**
  • Mesajlar 278
  • Beğeniler 221 / 190
  • Ticaret 13, (%100)

Anil adlı üyeden alıntı

Aslında dizinin haberlerini vs. yapabilirsin de. Bölüm koyarsan sıkıntı büyük :D

Yok hocam öle birşey yapmam :D sadece googlede yer edinip tıklama almak için fragmanı, habeerini v.s :D Bir denerim baktım kapattılar açmam bidaha :D
Anil

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al