wmaraci reklam

Bir domaine iki wordpress kurma??

7 Mesajlar 1.990 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Harunokumus Harunokumus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad H** O**
  • Mesajlar 481
  • Beğeniler 145 / 114
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşalar benim blogumda(blogbilisim.com) wordpress yüklü, ben ayrı yeten "blogbilisim.com/oyun" diye klasör oluşturup, içine wordpress oyun teması kurmak istiyorum, nasıl yapmalıyım? bir wordpress daha mı yüklemeliyim?

wmaraci
reklam

Vermidon Vermidon Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenim Görevlisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 755
  • Beğeniler 50 / 123
  • Ticaret 4, (%100)
Pro değilim ama ben olsam dost adlı bi klasör açar içine wp dosyalarını atardım. Bir database oluşturup .com/oyun ' a girip sitemi kurardım. Kontrol etmesi de çok kolay olur.

Ek Olarak: Bu arada fark etmediysen diye söyliyim kategorilerin birbirine girmiş

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
WordPress MU ile de mümkün ancak temel olarak anlatacak olursak;

Örneğinizde de bahsettiğiniz gibi blogbilisim.com/ altına oyun adli bir klasör oluşturup içerisine WordPress dosyalarını atın. Kuruluma başlamadan önce bir de veritabanı oluşturmanız gerekecek. Burada yol ikiye ayrılıyor, iki WordPress kurulumunu da tek bir veritabanında barındırabilir yada yenisi için bir veritabanı oluşturabilirsiniz (yeni veri tabanına da yeni bir kullanıcı oluşturmaya gerek yok, varolan kullanıcıyı bu veritabanıyla da ilişkilendirebilirsiniz).

Eğer aynı veritabanını kullanacaksanız yeni WP kurulumunuzda aynı veritabanı bilgilerini kullanıp tablo ön ekini öncekinden farklı yapmanız yeterli olur. Eğer farklı bir veritabanına kuracaksanız da bir veritabanı oluşturup, veritabanı kullanıcısına yeni veritabanınız için All Privileges (tüm ayrıcalıklar) vermeniz yeterli olacaktır.

WordPress'in Multi User (MU) yöntemini kullanarak da yapabilirsiniz tabii, yönetim paneli işleri hayli kolaylaştırabilir. Forum da dahil olmak üzere internette pek çok kaynak bulabilirsiniz.
Harunokumus

kişi bu mesajı beğendi.

esocials esocials Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek diğer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 477
  • Beğeniler 57 / 82
  • Ticaret 1, (%100)
subdomain kullanarak yapabilirsiniz bunu, fakat subdomain adresiniz oyun.blogbilisim.com şeklinde olabilir.bu şekilde ikinci bir WordPress kurulumunu tıpkı birinciyi kurduğunuz şekilde kurabilirsiniz.
Harunokumus

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

CesuryureK CesuryureK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad H** N**
  • Mesajlar 296
  • Beğeniler 65 / 109
  • Ticaret 0, (%0)
* Cpanelden yeni bir database oluştur (tıpkı sitenizdeki ilk kurulumunda oluşturduğunuz gibi.)* Ftpde public_html bölümünden oyun adında bir klasör oluştur.
* Wordpress config dosyasına oluşturduğunuz database bilgilerini girin.
* Ftpde oluşturduğunuz oyun klasörünün içine wordpress dosyalarını atın.
* domain.com/oyun adresine girip wordpress kurulumunu tamamlayın.
-
Not: Eğer ki domain.com/oyun şeklinde kullanacaksanız yukarıdakileri yapmanız yeterli eğer ki oyun.domain.com şeklinde yapmak istiyorsanız cpanelde subdomain kurmanız gerekmektedir. subdomain kurunca zaten ftpde oyun klasörü oluşur diğer basamakları uygulayıp sitenizi kurarsınız.
-
Yapamazsanız veya yaptırmak istiyorsanız ftp bilgilerinizi özel mesaj atın ücretsiz size yardımcı olmaya çalışırım.
Harunokumus

kişi bu mesajı beğendi.

Şimdi Saat Sensizliğin Ertesi...

Harunokumus Harunokumus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad H** O**
  • Mesajlar 481
  • Beğeniler 145 / 114
  • Ticaret 0, (%0)

CesuryureK adlı üyeden alıntı

* Cpanelden yeni bir database oluştur (tıpkı sitenizdeki ilk kurulumunda oluşturduğunuz gibi.)* Ftpde public_html bölümünden oyun adında bir klasör oluştur.
* Wordpress config dosyasına oluşturduğunuz database bilgilerini girin.
* Ftpde oluşturduğunuz oyun klasörünün içine wordpress dosyalarını atın.
* domain.com/oyun adresine girip wordpress kurulumunu tamamlayın.
-
Not: Eğer ki domain.com/oyun şeklinde kullanacaksanız yukarıdakileri yapmanız yeterli eğer ki oyun.domain.com şeklinde yapmak istiyorsanız cpanelde subdomain kurmanız gerekmektedir. subdomain kurunca zaten ftpde oyun klasörü oluşur diğer basamakları uygulayıp sitenizi kurarsınız.
-
Yapamazsanız veya yaptırmak istiyorsanız ftp bilgilerinizi özel mesaj atın ücretsiz size yardımcı olmaya çalışırım.

çok teşekkür edrim sanırım yapabilirim

Ek Olarak:

Batuhan adlı üyeden alıntı

WordPress MU ile de mümkün ancak temel olarak anlatacak olursak;

Örneğinizde de bahsettiğiniz gibi blogbilisim.com/ altına oyun adli bir klasör oluşturup içerisine WordPress dosyalarını atın. Kuruluma başlamadan önce bir de veritabanı oluşturmanız gerekecek. Burada yol ikiye ayrılıyor, iki WordPress kurulumunu da tek bir veritabanında barındırabilir yada yenisi için bir veritabanı oluşturabilirsiniz (yeni veri tabanına da yeni bir kullanıcı oluşturmaya gerek yok, varolan kullanıcıyı bu veritabanıyla da ilişkilendirebilirsiniz).

Eğer aynı veritabanını kullanacaksanız yeni WP kurulumunuzda aynı veritabanı bilgilerini kullanıp tablo ön ekini öncekinden farklı yapmanız yeterli olur. Eğer farklı bir veritabanına kuracaksanız da bir veritabanı oluşturup, veritabanı kullanıcısına yeni veritabanınız için All Privileges (tüm ayrıcalıklar) vermeniz yeterli olacaktır.

WordPress'in Multi User (MU) yöntemini kullanarak da yapabilirsiniz tabii, yönetim paneli işleri hayli kolaylaştırabilir. Forum da dahil olmak üzere internette pek çok kaynak bulabilirsiniz.

Çok teşekkür ederim hocam, yapapıyorum hemen.

bsakizli bsakizli Bilgisayar Programcısı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yönetim Bilişim Sistemleri Uzm
  • Mesajlar 925
  • Beğeniler 102 / 79
  • Ticaret 2, (%100)
çoğu arkadaş cevabı vermiş saten :D

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al