Bir forumu tutturmak için yapılabilecekler

18 Mesajlar 2.005 Okunma
lostyazilim
smmexpress

Mistakes07 Mistakes07 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad K** S**
  • Mesajlar 189
  • Beğeniler 44 / 45
  • Ticaret 0, (%0)
DarkJoueur yorumunuz için çok teşekkür ediyorum. Hepsini aklımda bulunduracağım. Belirtebileceğiniz daha fazla şey olduğunu söylüyorsunuz. Müsait bir zamanınızda öm'den veya burada yazarsanız onları da okumayı çok isterim.

wmaraci
reklam

sertacs sertacs WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 355
  • Beğeniler 70 / 53
  • Ticaret 6, (%100)
site adresini pm alabilir miyim. 5 liralık reklamla 200 üye geliyorsa süper.

Revil Revil WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Makine Mühendisliği Öğrencisi
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad O** U**
  • Mesajlar 415
  • Beğeniler 71 / 82
  • Ticaret 15, (%100)
Hocam yıllarca forum ile uğraşmış biri olarak söylüyorum ki üye olanları tutmak daha önemli çünkü eğer içerik gizliliği varsa sadece içeriğe ulaşmak için de üye olanlar vardır.

• Üyelik 14.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad K** S**
  • Mesajlar 189
  • Beğeniler 44 / 45
  • Ticaret 0, (%0)
Revil haklısınız. İçerik gizliliği yok. İnsanları zorlamıyorum üyelik için. 300 üye olduk bugün

wmaraci
wmaraci

siyahh siyahh SEO Danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO DANIŞMANI / E.E Mühendisi
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)

DarkJoueur adlı üyeden alıntı

Mistakes07 Hocam öncelikler merhaba. 2011 yılında kayıt olduğum ve 2015 yılının başına kadar da yönetici olarak görev aldığım bir forumdan izlenimlerimi aktarayım size.

Öncelikle forumun doluluğu ve işlevsel olması kesinlikle çok önemli. Forum dediğiniz zaman benim aklıma bir sürü kategori ve en çok yarışmalar geliyor.

Açtığınız forum ne üzerine bir bilgim yok ama benim deneyimlerimle ismini de belirteyim hadi. Turkmmo.com'dan izlenimlerimi sunayım.

1-) İçerik: Forumun içeriği o kadar dolu olmalı ki gelen kullanıcı aradığını basit ve kolay başlıklar altında hemen bulabilmeli. Bu yüzden açılan konuların bilgi verici, sonuca odaklı ve mümkünse detaylı bir şekilde kullanıcıya sunulmalı.

2-) Yönetim Kadrosu : Biz sanırsam yönetim olarak hatırladığım kadarıyla 83 kişiydik. Tabi hepimiz yönetim olarak adlandırılıyoruz fakat " Rütbe " sistemi olduğu için işleyişi ve kademe kademe yükselme şekli ile bizi foruma bağlayan bir ortamı vardı.

Örnek vermek gerekirse ben " Uzman Üye " olarak başladığım zaman yönetim kadrosuna girmek için. Deneme Moderatör - Moderatör - Süper Moderatör ve Son Olarak Yönetici rütbesini almıştım ve kalan son rütbe Admin'in bir aldı Co-Admin kalıyor.

Bence yönetim kısmı ve işleyişi kesinlikle çok önemli tabi bunlara ayrılan odalar, verilen yetkiler ve alanlar değişiyor hepimiz biliriz.

3-) Üye Olarak Kalmayı Sağlamak : Eğer benim bir foruma üye olmam zorla isteniyorsa bir konuyu görebilmek için, biraz zor olur. Çıkar aramam gerekeni başka yerlerde ararım. ( Bazı istisnalar dışında tabi). Kullanıcıları yada aradığını bulmak isteyenleri forumda tutmak istiyorsanız konularınıza yapılan yorumlara çok dikkat edilir. ( Kesinlikle ücretli yorum attırmayın ) Öncelikle forumlar bloglara ve sitelere nazaran tutması ve ilerlemesi zordur ama çıtayı yükseltip düzene oturduğu zaman da insanlar senin forumunu yer işaretlerine ve yer imlerine ekleyecek ve her gün düzenli olarak girip neler olup bittiğini takip edecek. Tıpkı bir alışkanlık olan sevmesem de sürekli girdiğim "Mynet" gibi.

Aklımda çok şey var yazmak ve yardımcı olmak istediğim ama benim düşünceme göre enleri başta tuttum umarım yardımcı olmuşumdur.

Herkese iyi forumlar. :)

Tebrik ederim güzel bir açıklama :)

cihan1 cihan1 gerivites.net Kullanıcı
  • Üyelik 12.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek WM
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 1228
  • Beğeniler 19 / 278
  • Ticaret 27, (%100)
Hocam yalnızca 5 TL lik facebook reklamı ile nasıl 300 üye kazandınız? Acaba reklam verirken uyguladığınız adımları söylermisiniz? Arkadaşım kendi yaptığı oyunu Google play'e attı. Linkini facebooktan reklam verdik 10 tl lik ama hiç indiren olmadı

DarkJoueur DarkJoueur ! Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek M.
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Ş**
  • Mesajlar 400
  • Beğeniler 24 / 96
  • Ticaret 5, (%100)
siyahh :) Teşekkür ederim.

İçim dışım bir olsaydı, bana bakan seni görürdü.

• Üyelik 14.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad K** S**
  • Mesajlar 189
  • Beğeniler 44 / 45
  • Ticaret 0, (%0)

cihan1 adlı üyeden alıntı

Hocam yalnızca 5 TL lik facebook reklamı ile nasıl 300 üye kazandınız? Acaba reklam verirken uyguladığınız adımları söylermisiniz? Arkadaşım kendi yaptığı oyunu Google play'e attı. Linkini facebooktan reklam verdik 10 tl lik ama hiç indiren olmadı

Hocam benim kitlenin ihtiyacı vardı buna. Bir de bir siteye girmek ile oyun indirmenin arasında fark var ya. Bir linkten oyun indirirken insanlar onlarca defa sorguluyor. Virüs müdür başak bir şey midir diye ne kadar google play olsa da. Site öyle değil. Hatta benim reklamım resim. Link resimin açıklamasında mevcut. Resim olunca da insanlar hiç çekinmeden tıklıyor bakıyor bu ne diye düşünüyorum.

Bunun yanında Forumun açıldığına dair reklam verdiğim gönderiye aslında "50"liralık önce çıkartma verdim fakat daha 5 lirası gittiğinde 200 şimdi 10 lira gitti totalde 300+ üye oldu.

Reklam tercihlerim ise

İlgi alanları ise tam hedef kitlem.

wmaraci
Konuyu toplam 5 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 5 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al