wmaraci reklam

Bir hosting firması düşünün

29 Mesajlar 3.117 Okunma
wmaraci reklam

ofofof ofofof Seninleyiz Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Ön Muhasebe
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 462
  • Beğeniler 132 / 91
  • Ticaret 5, (%100)
Merhaba Arkadaşlar ; Lütfen sonuna kadar okuyun lütfen

Yapım aşamasında bir web sitem vardı , yavaş yavaş kendi imkanlarımla yapıyordum yaptırıyordum hayalim mümkün olduğunca profosyonel bir e-ticaret sitesiydi hem görsel hem kodsal üzerinde uğraşıyordum çok acelem yoktu çünkü ileri dönük hedeflerim vardı. . Çalıştığım hosting firmasında hostingimin anlaşma süresi bitmeye yakın yedeklerimi aldım ve kaydettim . Burada ki hostingimi uzatmadım nedeni kendimce fiyat politikası idi, çünkü ilk kayıt 1 tl uzatması 3 tl gibi. Saygım var bunu bile bile aldık. Buraya kadar sorun yok şunuda söyliyeyim bu şirketteki fiyat politikası hariç bu yaşadığım olaya kadar memnundum haklarını yiyemem..
Yaklaşık 3 ay sonra farklı bir hosting firmasına aldığım yedekleri tekrar kurdum . Googlede kurdum,ğum site indexleniyormu arama yaparken farkettim ki yapım aşamasında olan web sitem bire bir aynen kopyalan mış. Tüm kaynak görsel dosyaları ile. Deliye döndüm o kadar emeğim vardı. Bana yardımcı olan yazılımcı ile tartıştım ama onun günahı yokmuş sonradan farkettim . İyice araştırdım kopyalanan domain benim domainime benzer yani nedemek istiyorum örnek vereceğim benim sitem organik ürünler satmak için bir siteydi domainde bu tarzdı onların kopyaladığı domaininde anlamı benimkine yakındı . didik didik araştırdım kopyalanan domain sahibini buldum kaynak kodlarıyla adam siteyi indirmiş direk kendi sitesine kurmuş Bu kişiye odaklandım tüm sosyal medyasında kopyaladığı domainin reklamı ve kurucusu olduğunu paylaşmış.. dahada araştırdım bu kişi ne yazıkki benim hostingimi uzatmadığım bir önceki hosting firma çalışanı imiş. bunu ıspatladım . . Ekran görüntüleri var . Şimdi kendinizi benim yerine koyun bu hosting firması türkiyenn en büyük hosting firmalarından , kendierine durumu izah ettim başta biraz afalladılar hatalarını kabul ettiler.

Fakat fakat ertesi gün bana şu açıklamayı yaptılar , ben destek talebi açmıştım ozaman benim sitemdeki hatadan dolayı test için farklı bir hosta domaine yüklendiğini hatayı test etmek için bunu yaptıklarını yaklaşık 4- 5 ay orada unuttuklarını söylediler. Oysa sitem deki hata 15 dk çözülmüştü :) ıspatı var. komple siteyi indirip başka hosta yüklemek logoyu hakkımızda bölümünü değiştirmek saatleri alır.

Devam ediyorum onlara şunları sordum ?

1-NEDEN BENİM SİTEM FARKLI BİR DOMAİNDE TEST EDİLDİ DOMAİNLERİN BİRBİRİNE YAKIN OLMASI TESADÜF MÜ
2- BURASI CAN ALICI TEST EDİLEN DOMAİN VE HOSTİNG SIKI TUTUNUN KENDİ FİRMALARI DEĞİL RAKİP FİRMALARINDA BAKIN BEN ONLARLA ANLAŞMIŞIM DOSYALARIM O FİRMADA AMA ONLAR DOSYALARIMI KENDİLERİNE RAKİP FARKLI BİR ŞİRKETTE DENİYOR ONLARA SORDUM SİZDE SUNUCUMU BİTTİ YADA HOST NEDEN KAYNAK DOSYALARIM FARKLI BİR FİRMA YA GEÇTİ
3-. NEDEN KOPYALANAN WEB SİTEMİN SOSYAL MEDYA HESAPLARI , HAKKIMIZDA BÖLÜMÜ LOGOSU , KÜNYESİ V.S DEĞİŞTİ.( buralar kendilerince değiştirilmiş )
4- NEDEN KOPYALANAN DOMAİN BENİM DOMAİNİME BENZER
5- NEDEN ADMİN ŞİFRELERİM DEĞİŞMİŞ

arkadaşlar dahasıda var ama hepsini yazarak daha fazla sizi yormak istemiyorum ;
herşey ıspatlı.

BEN NE YAPTIM TABİKİ ÇOK AĞRIMA GİTTİ SİZİ AVUKATA SAVCIYA VERECEĞİM DEDİM , AMA AÇIKÇASI UĞRAŞAMAZDIM AVUKAT A GİT PARA VER V.S BEN HAYATIMDA HİÇ ADLİYEYE GİTMEDİM VE BUNA VAKTİMDE YOKTU.

ONLARDAN PARA TALEP ETTİM ( 6 BİN TL ) YAPTIĞIM MASRAFLARA YAKIN BİR ÜCRETTİ AMA KABUL ETMEDİLER ÜSTELİK HALA AYNI ŞEYİ SAVUNUYORLARDI TEST İÇİN DİYORLARDI. KENDİ AVUKATLARI İLE GÖRÜŞTÜM KİBAR İYİ BİR HANIMEFENDİYDİ.BU DAVADAN BİR ŞEY ÇIKMAZ DEDİ BOŞUNA UĞRAŞMA ÇÜNKÜ BUNDAN HİÇBİR KAZANÇ ELDE EDİLMEMİŞ YANİ KOPYALANAN SİTEDE SATIŞ OLMAMIŞ DEDİ. OLAYA BAK YAAA KaFAYI YEDİM İYİCE YÜKLENDİM MAHKEMEDE GÖRÜŞÜRÜZ DEDİM VE HİÇBİR ŞEY TALEP ETMEYECEĞİM DEDİM ÇÜNKÜ ÇOK SİNİRLENMİŞTİM . AMA YİNE BİRŞEY YAPMADIM . BEKLEDİM ONLARDANDA BİR SES YOKTU BARİ DEDİM BİR ÖZÜRDİLERSİNLER BİRŞEY SUNSUNLAR TEKLİF V.S ONUDA YAPMADILAR. BİR YIL ÜCRETSİZ HOST VERELİM DEDİLER KABUL ETMEDİM TÜM DOMAİNLERİ +1 yıl ÜCRETSİZ UZATIN DEDİM 14 DOMAİNİM VARDI onuda kabul etmediler. dedim size hiç birşey yapmayacağım uğraşamıyorum sizinlee şikayet konusu bile açmayacağım dedim ama çok ağrıma gitti günlerce düşündüm .

insanları aptal yerine koyuyorlar.

v.s v.s ÇOK AĞRIMA GİTTİ UĞRAŞÇAK VAKTİM VE DURUMUM OLSA DİREK DAVA AÇARDIM AMA YAPAMADIM .

Siz benim yerimde olsanız ne yapardınız.

offfoffff
wmaraci
reklam

darknov4 darknov4 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad V** S**
  • Mesajlar 3084
  • Beğeniler 1387 / 910
  • Ticaret 29, (%100)
Firmayı açıklayın

DeepX DeepX PM ile ulaşın Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Van
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 218 / 218
  • Ticaret 1, (%100)
Geçmiş olsun,
Host firmasını açıklayın bence en azından bizde dikkatli olalım.

azembilisim azembilisim azembilisim.com Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Profesyonel Web Çözümleri
  • Konum Konya
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 873
  • Beğeniler 79 / 323
  • Ticaret 22, (%100)
Host firmasını açık bir şekilde paylaşıp tüm kanıtları konuya ekleyin ve hem buradan hem de ***'dan şikayet konusu açın. Firmaya hakaret etmediğiniz sürece her türlü siz haklısınız

azembilisim.com | Profesyonel Web Çözümleri
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

melankolia melankolia Uzun Yollara Devam Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital Baskı Operatörü
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1011
  • Ticaret 3, (%100)
Hocam madem böyle büyük bir problem var firmayı söyleyinde bizde öğrenelim.

Abdullahx Abdullahx MW Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek .
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 905
  • Beğeniler 393 / 395
  • Ticaret 3, (%100)
Bu tür sitelerde haklarında ispatlarla yapacağınız ifşalar onlara dava açmaktan daha büyük zarar sağlayabilir bence.

• Üyelik 27.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Ön Muhasebe
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 462
  • Beğeniler 132 / 91
  • Ticaret 5, (%100)
emreyavsan Abdullahx melankolia DeepX darknov4

hala orada barındırdığım domain ve hostlarım var mecburiyetten tutuyorum 2 ay içinde tamamen taşınacağım ozaman açıklamayı düşünüyorum , aslında merak ettiğim şu , dava açsaydım ne kazanr yada ne kaybederdim bu konuda yardım talep ediyorum , avukat tanığı olan varmı gerçekten beni aptal yerine koymaları ağrıma gitti.

offfoffff

• Üyelik 10.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 873
  • Beğeniler 79 / 323
  • Ticaret 22, (%100)
ofofof hocam onlar hiçbir şey yapamaz. Siz yaşadığınız kötü deneyimi diğer arkadaşlarla paylaşıyorsunuz sadece. Şikayet konusu açtınız diye de kimse sizin hizmetinizi kesemez, kimse buna cürret edemez :)
darknov4

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 10.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 873
  • Beğeniler 79 / 323
  • Ticaret 22, (%100)

Abdullahx adlı üyeden alıntı

Bu tür sitelerde haklarında ispatlarla yapacağınız ifşalar onlara dava açmaktan daha büyük zarar sağlayabilir bence.

Kesinlikle katılıyorum hocam. Bu ifşalar sayesinde ufaklı büyüklü bir sürü müşteri kaçıracaklardır.
Abdullahx

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 27.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Ön Muhasebe
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 462
  • Beğeniler 132 / 91
  • Ticaret 5, (%100)

emreyavsan adlı üyeden alıntı

ofofof hocam onlar hiçbir şey yapamaz. Siz yaşadığınız kötü deneyimi diğer arkadaşlarla paylaşıyorsunuz sadece. Şikayet konusu açtınız diye de kimse sizin hizmetinizi kesemez, kimse buna cürret edemez :)

Türkiye nin en büyük hosting firması hepiniz biliyorsunuz eminim beni af buyrun şuan açıklayamam , dava açsaydım ne kazanr yada ne kaybederdim dediğim gibi bunu çok merak ediyorum .

offfoffff
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al