wmaraci reklam
lidertakipci

Bir sayfada toplam kac "h" taglari kullanilmasi gerekiyor?

3 Mesajlar 662 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

CennetKapisi CennetKapisi Sitenizi App'lestiriyorum Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yaz
  • Konum Avusturya
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 877
  • Beğeniler 291 / 162
  • Ticaret 3, (%100)
Merhaba,

Sifirdan Wordpress Oyun Temasi hazirliyorum arkadaslarimla.

Bir sayfada toplam kac h taglar kullanilmasi gerektigini halen daha, genel seo bilgilerine sahip olmama ragmen bu konu hakkinda tam bilgim yok.

-> Bir defa

-> Bir defa

-> ?

-> ?

-> ?

Siteyi kendimiz dizayn edecegimiz icin tam seo uyumlu olacak h5 tag'a kadar kullanmak istiyorum belirli basliklari bunlarda bir sinir var midir yokmudur?

wmaraci
reklam

KTB KTB xxxx Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 133 / 331
  • Ticaret 249, (%100)
Bununla ilgili bir not almıştım

Heading etiketleri, bir sayfadaki hiyerarşik başlık yapısını ifade eden etiketlerdir. Bu hiyerarşi ile başlıkların önemi, büyükten küçüğe listelenir ve başlık içerisinde geçen kelimelerin seodaki yeri büyük önem taşır.

Bu yazıda heading etiketleri ile ilgili bilinmeyen veya çok sık yapılan yanlışları ve bunların doğru olarak nasıl kullanılması gerektiğini özet olarak anlatacağım.

Her sayfada h1 etiketi mutlaka kullanılmalıdır.
Heading etiketleri hiyerarşik yapıda olmalıdır. h1 den önce h2 veya h3 ten önce h5 olmamalıdır.
Heading etiketleri sırasıyla kullanılmalı atlama yapılmamalıdır. h2 den sonra h4 kullanılmamalıdır.
H1 Etiketini sabit metinler için kullanmayın. h1 etiketine ait metin her sayfada değişmeli.
Bir sayfada max. 1 adet h1, 4 adet h2, 4 adet h3 ve 6 adet h5 bulunması önerilir.
Heading etiketleri, konu içeriğinden uzakta olmamalı, olabildiğince metinle iç içe bulunmalıdır.
Heading etiketlerinin stili aynı olmamalıdır. Farklı heading etiketleri farklı boyutta gösterilmelidir.
Heading etiketlerinde anahtar kelimenizin yer alması seo açısından büyük öneme sahiptir.
Heading açma ve kapatma etiketleri düzgün ve w3c kurallarına uygun kullanılmalıdır. Örn.

Ana Başlık

Heading etiketini link verilmiş bir yazıda kullanırken;

http://www.seohocasi.com/seo” >Seo Dersleri

şeklinde a etiketini de kapsamak; o anahtar kelimede linkin ve bulunulan sayfanın, seo açısından öneminide maksimuma çıkaracaktır. Örneğin bu link anasayfada bulunuyorsa, hem anasayfanın hem de http://www.seohocasi.com/seo linkinin seo açısından bu kelimedeki önemi artar.

http://www.seohocasi.com/seo” >

Seo Dersleri

şeklinde kullanmak sadece bulunulan sayfa için o anahtar kelimenin önemini arttıracaktır. Örneğin, bu link anasayfada bulunuyorsa, Sadece anasayfanın seo açısından bu kelimedeki önemi artar.
Zagry

kişi bu mesajı beğendi.

CennetKapisi CennetKapisi Sitenizi App'lestiriyorum Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yaz
  • Konum Avusturya
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 877
  • Beğeniler 291 / 162
  • Ticaret 3, (%100)

ö k adlı üyeden alıntı

Bununla ilgili bir not almıştım

bir'den fazla h2 Tag dahi zararli oldugunu pek cok alman makalede okumustum fakat h3, h4 ve h5'lerde bir sinir koymamislar ne kadar kullana bilirim hangi seo kaynakli bir site varmi veya google bu konu hakkinda bir bilgi veriyormu? Arastirdim bulamadim

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al