Birisi sitemden her gün içerik çekiyor

21 Mesajlar 2.245 Okunma
smmexpress

Isari Isari isa-sari.com Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Akademisyen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 45 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar,
Yeni açtığım bir site var. Bu sitede her gün bir adet özgün içerik giriyorum. Yeni olduğu için günlük ziyaretçi sayısı 1-2 civarında, ama biri var ki, her gün girip yeni eklediğim içeriğe 4-5 dakika bakıyor ve resimleri vs. çekiyor. Kayseri'den, ekran çözünürlüğü, işletim sistemi ve tarayıcısı aynı olan biri. Her gün dikkat ediyorum, günde bir syafaya giriyor ve o da yeni eklediğim içerik oluyor. Bariz ki, bu içeriği kopyalıyor. Nasıl bir önlem alabilirim?

Ya da şöyle bir şey yapmak mümkün mü? Kayseri'den siteye girenler için bir uyarı çıksın. Yani referrer bilgisinden Kayseri'ye ait ziyaretçiye özel bir HTML kodu eklemek mümkün diye biliyorum.

Siz olsaydınız ne yapardınız bu durumda? Teşekkürler...

Kişisel Ağ Sayfam / www.isa-sari.com
wmaraci
reklam

eziraatcicom eziraatcicom Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 2 / 3
  • Ticaret 6, (%100)
Hocam geçmiş olsun. Emeğin kıymetini bilmeyenler için bu işler maalesef çok kolay geliyor. Bir kaç gün önce aynı sorun bende de vardı. Adam 2 günde 45-50 içeriği resimleri noktasından virgülüne kadar kopyalayıp blogspot uzantılı sitesinde yayınlamış. Google + da tebrikleri toplarken yakaladım. Tamamını kaldırttım.
İçeriği girince google webmaster dan hemen indeksletiyorum. Bu adamların sayesinde kopyacı durumuna neredeyse biz düşeceğiz. HTML kodu ile ilgili bilgim yok ama sitemde sağ ve sol tuşları kiletlemek zorunda kaldım. Kilitlemekte çözüm değil ama...
Isari

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Akademisyen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 45 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
Size de geçmiş olsun. Hallettiğinize sevindim. Maalesef bunun önüne geçmek mümkün değil. Sağ tık vs. hiçbir işe yaramaz. Olmadı adam oturup hepsini elle yazar, yine kopyalar.

Dediğiniz gibi yapıyorum ben de, anında Google WY'den dizine ekliyorum, ama benim tahminim bu adam bu içerikle bir mobil uygulama ya da video vs. hazırlıyor. Geçen sefer Youtube'da video olarak koymuştu içeriğimi, çünkü aratıyorum başka bir sitede görünmüyor içeriğim.

lnx lnx kimya tek. Kullanıcı
  • Üyelik 16.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek kimya tek.
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Ç** Ç**
  • Mesajlar 179
  • Beğeniler 24 / 23
  • Ticaret 3, (%100)
DMCA kayıt olursanız sitenizi anlık index alıyor ve kopyalama olduğu zaman uyarı gönderebiliyor Bakınız Saufanın en altında solda ekledim ben gayette memunum Forum + forum sitemdede eklidir.

wmaraci
wmaraci

Akelmoda Akelmoda Akel Moda Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / K
  • Meslek patron
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** P**
  • Mesajlar 77
  • Beğeniler 3 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
alt yapınız wordpress ise eklenti yükleyerek ip yi engelleye bilirsiniz

• Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Akademisyen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 45 / 15
  • Ticaret 0, (%0)

Akelmoda adlı üyeden alıntı

alt yapınız wordpress ise eklenti yükleyerek ip yi engelleye bilirsiniz

Maalesef IP dinamik, yani her gün ya da iki-üç güne bir değişiyor. Bunu ben de düşünmüştüm ama şu anlık çözüm değil gibi görünüyor. Yine de teşekkürler...

lnx adlı üyeden alıntı

DMCA kayıt olursanız sitenizi anlık index alıyor ve kopyalama olduğu zaman uyarı gönderebiliyor Bakınız Saufanın en altında solda ekledim ben gayette memunum Forum + forum sitemdede eklidir.

DMCA'yı bir inceleyeceğim. Ama kopyalama olduğu zaman derken, sağ tıklayıp kopyala deyince mi? Yoksa başka bir sitede içerik çıktığu zaman mı? Eğer ikincisi gibiyse, pek bir anlamı olmaz. Ben daha çok içeriğimin videolarda veya mobil uygulamalarda görüneceğinden eminim. Bu durumda işe yarar mı acaba?

aras20 aras20 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Ağrı
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 322
  • Beğeniler 14 / 44
  • Ticaret 5, (%100)
Resimlerinizin ortasına transparan şekilde logonuzu ekleyebilir.Makalelerinize seo içinde kullanıldığı gibi link ekleyerek linkleri yazı fontu rengine getirebilirsiniz hiç olmazsa ayıklamakla da uğraşacaktır tabi eğer metin belgesine kopyalayp o şekilde siteye atarsa link ayıklamak durumunda kalmaz.Resimleride logonuz olduğu için muhtemelen almaz googledan resim arayıp birde o şekilde zaman kaybeder.
Isari

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Akademisyen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 45 / 15
  • Ticaret 0, (%0)

aras20 adlı üyeden alıntı

Resimlerinizin ortasına transparan şekilde logonuzu ekleyebilir.Makalelerinize seo içinde kullanıldığı gibi link ekleyerek linkleri yazı fontu rengine getirebilirsiniz hiç olmazsa ayıklamakla da uğraşacaktır tabi eğer metin belgesine kopyalayp o şekilde siteye atarsa link ayıklamak durumunda kalmaz.Resimleride logonuz olduğu için muhtemelen almaz googledan resim arayıp birde o şekilde zaman kaybeder.

Evet, bunları yapayım o halde. Şu anda onlarca resim oldu, hepsi için ayrı ayrı watermark kullanmak en iyisi sanırım. Bundan sonrakiler için de bir Watermark eklentisi kurayım bari.

Zen Zen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1061
  • Beğeniler 16 / 189
  • Ticaret 1, (%100)
günde 1-2 kişi giriyorsa siteye muhtemelen burdan biridir içeriklerini çeken kişi :D adlink kodlarını ekle bence.
Isari

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Akademisyen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 45 / 15
  • Ticaret 0, (%0)

Zen adlı üyeden alıntı

günde 1-2 kişi giriyorsa siteye muhtemelen burdan biridir içeriklerini çeken kişi :D adlink kodlarını ekle bence.

Ben de öyle tahmin ediyorum, ama Kayseri'den giren ilk kişiye baktım, Google aramasıyla girmiş. Belki de bilinçli olarak öyle yapmıştır, buradan girdiği belli olmasın diye :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al