freelance iş ilanları

Biz Yapınca Manuel İşlem, Hürriyet Yapınca Alkış

10 Mesajlar 1.003 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar dikkatinizi çekmiştir son dönemlerde Hürriyet web sitesi baya bir etrafa el atmaya başladı, ne bulursa yayınlıyor, kopyalıyor çalıyor vs. Yakında zaten wordpress konuları da açmaya başlayacaklar (tema düzenleme nasıl yapılır, tema türkçeleştirme nasıl yapılır gibi) velhasıl adamlar son aylarda ellerine geçeni yayınlıyorlar. Google arama sonuçlarında ise bir çok kelimede ilk sayfa hatta ilk sırada çıkıyorlar.

Biz başka bir siteden bir yazıyı yeniden düzenleyerek yayınlayıp hatta kaynak bile belirtsek 4-5 yazı sonra site genelde manuel işlemlere düşüyor. Peki bu Hürriyet yaptığı bunca şeyle nasıl spama düşmüyor? Adam bırak değiştirmeyi bir çok yazıyı olduğu gibi kopyala yapıştır yapıyorlar. İyice ele ayağa düşmüş durumda bir siteyi Google neden hala ayakta alkışlıyor. Tek önemli olan marka olmak mı, yada günlük milyon kişiyi siteye çekmek mi?

Yani siten baştan sona kopya içerik olsun ama günlük 1m ziyaretçin varsa Google da ilk sırada çık. Bu mu?

Örneklerden biri daha;

xsyasarxs2

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

AtilgaN AtilgaN Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yazılım Geliştiricisi
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad K** G**
  • Mesajlar 352
  • Beğeniler 53 / 78
  • Ticaret 6, (%100)
Maalesef bu Google'nin haber sitelerini prestijine göre değerlendirmesi sonucunda olan olaylar. Haber sitesi açıp ortalama 100 haberden sonra belli bir kısmını kopya girin, hiçbir şey olmaz. Hatta SEO Hocası " Sorularla SEO " kitabında haber sitelerinin kopya içerik ile yükselebileceğine dair satırları olduğunu belirtebilirim.
AzX66 inghost3r

kişi bu mesajı beğendi.

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
AtilgaN bir çok zaman bende hep "Özgün İçerik" denen şeyin hikayyeden ibaret olduğunu savunan biriyim, halende aynı fikirdeyim "Özgün İçerik" denen olay boş palavradır. Fakat kızdığım nokta ayrımcılık yapılması, news kaydı olan tüm sitelere ayrımcılık yapılıyor. Adamlar kafasına göre esip gürlüyor fakat hiç bir sıkıntıları yok. Bende bir çok defa "Kopya İçerik" ile birinciliğe oynayan sitelere ve çalışmalara şahit oldum fakat bazı zaman şans ters dönüyor ve "Manuel İşlemlere" yakalanıyoruz . Yakalanmazsan sıkıntı yok kral sensin fakat yakalandıkmı da iş batıyor, yakalanan sitelerimden birini spamdan çıkarmak için bazı içerikleri silmemi istedi google amca ulan içeriğin %60 dan fazlasını komple sildim sitede içerik kalmadı halen çıkartmıyor manuel spamdan beni. Hayret veren bir durum. Sinirlenmemek el değil.

AtilgaN AtilgaN Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yazılım Geliştiricisi
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad K** G**
  • Mesajlar 352
  • Beğeniler 53 / 78
  • Ticaret 6, (%100)
Hayır bu sadece haber sitelerine yapılan ayrıcalık. Özgün içerik önemli. Ayrıca haber sitelerine o kadar ayrımcılık yapılıyor ki anti seo çalışmaları, adamların sırasına etki ediyor, rakiplerininde üstüne çıkıyor :D

wmaraci
wmaraci

Kiroglumarket Kiroglumarket Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1681
  • Beğeniler 631 / 817
  • Ticaret 1, (%100)
Para Para Parrraaa

BakalimBilelim BakalimBilelim Beni bilen bilir... Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)
Arkadaşlar çok yavaş ama köklü bir çözümü var. İnternet kullanıcılarının google üzerindeki arama alışkanlığını değiştirmeliyiz. Bununla ilgili yazılar bile yazmalıyız sitelerimizde. Misal bir konuyu araştırırken kimse ikinci ve üçüncü sayfaya bakmaz ya, ben bakıyorum. Haber sitelerinin bazı konularda attıkları başlıkların içeriğinin esasen boş olduğunu biliyorum.

Dediğim gibi, her şey internet kullanıcılarının arama alışkanlığını değiştirmekten geçiyor. Aldatıcı ve içerik ile uyuşmayan haber başlıkları atarak ziyaretçileri kandıran haber sitelerini ancak bu şekilde geri planda bırakabiliriz. Yavaş yavaşşş ama sağlamca...

ogzhnbaygul ogzhnbaygul WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 31 / 71
  • Ticaret 0, (%0)
Dmca kullandığımızda bizim yazımızı koyduğunda otomatik olarak o sayfanın filtrelenip görüntülenmemesi gerekiyor google haber sitelerine dmca ayrıcalığı da mı veriyor

Ahmet Ahmet ▪ illâ edep, illâ edep! Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Proje Yönetimi
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 1279
  • Beğeniler 386 / 731
  • Ticaret 29, (%100)
Serbest piyasa bu kimsenin itiraz edebileceği bir şey yapmıyorlar ki. Bunu yapan birçok duyulmuş haber siteleri de var. MyNet'de aynısını yapıyor, milliyette aynısını yapıyor, haber7 de yapıyor. Şirketin çıkar doğrultusunda olabilecek çoğu şeyi yapıyorlar. Benim şirketim olsaydı bende yaptırırdım. Neden okuyucu kitlemi artırmak istemeyeyim ki? Adamlar süper market sahibi biz küçük esnaf. Bu böyle gelmiş, böyle gider.

Heuristic Heuristic Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Web Hacking, Exploits/Vuln.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 4777
  • Beğeniler 1139 / 2068
  • Ticaret 297, (%99)
Para olduğu zaman "kalite, profesyonellik, açılmayacak kapı" yok demektir. :)

mecid mecid WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek web editor
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad M** H**
  • Mesajlar 574
  • Beğeniler 42 / 50
  • Ticaret 4, (%100)
bu tarzda bir tek Hürriyet değil, diğer marka web siteler de yazı yayınlıyor. mesela "Mehmet kim, nereli, boy kilo kaç" tipli yazılar. Maksat sırf SEO, aramada yükselme. Bunlar rating hatırına ciddiyetlerini hiçe sayıyorlar.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al