wmaraci reklam

Blogger siteleri ile AdSense kazanci elde etmek?

14 Mesajlar 1.965 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

SamSmith SamSmith WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek cevirmen
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad K** S**
  • Mesajlar 317
  • Beğeniler 29 / 47
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaslar konunun acemisiyim o yuzden böyle bir soru soruyorum. Cünkü daha önce domain+hosting parasi cok verdim. Artik bunlara bulasmak istemiyorum
Ücretsiz blogger acma platformlarindan site acip hali hazirda bulunan adsense hesabim ile reklam yayinlayabilir miyim? Yani temelde fark olabilecek durumlar var mi arkadaslar?

- Bu siteler icin hosting vs. gerekiyor mu?
- Normal bir sekilde domain+hosting alarak actigimiz blog sitelerinden SEO acisindan farki nedir?
- AdSense geliri ayni mantikla mi isliyor?. Blogger ile de adsense geliri mümkün müdür?

Her türlü İngilizce icerik icin pm ile ulasabilirsiniz.
wmaraci
reklam

Kreatorn Kreatorn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek İş Güvenliği Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 1067
  • Beğeniler 617 / 620
  • Ticaret 7, (%100)
İlk soru dışında bildiğim bişey yok :D Bütün sitelerimde Blogger altyapısını kullanıyorum yıllardır artık üşengeçliktenmi yoksa cimriliktenmi bilmiyorum beleşe google'ın taşıması hoşuma gidiyor herhalde :D

cihan1 cihan1 gerivites.net Kullanıcı
  • Üyelik 12.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek WM
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 1228
  • Beğeniler 19 / 278
  • Ticaret 27, (%100)
Merhaba. Sırasıyla bildiğim kadarıyla yanıtlandırayım sorularınızı
1)Hosting olarak sitenizi Google sunucusunda barındırmış oluyorsunuz. Doğal olarak hosting ihtiyacınız yok. Ayrıca .com .org .net v.b özel domaininizi blogger'da kullanabiliyorsunuz.
2) SEO açısından bilgili sayılmam ancak örnek verecek olursam Wordpressde Yoast Seo v.b seo eklentileri var. Bu açıdan Blogger biraz geri kalabiliyor. Seo konusunda bilgili arkadaşlar net cevap verirse daha doğru olur.
3) Blogger ile Adsense'den gelir elde etmek mümkün. Siteniz blogger'da barındığı için Adsense size herhangi bir kesinti uygulamaz.
SamSmith Vedatpolat

kişi bu mesajı beğendi.

Casus Casus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek search
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 884
  • Beğeniler 52 / 237
  • Ticaret 4, (%100)
Yılda bir domain parası yeterlidir başka hiç bir gider masraf yapmaz. Adsense içinde alt yapının hiç bir önemi yoktur vbulletin,wordpress,blogger fark etmez. Ancak blogger siteler senin değil Google'ın olduğundan dolayı telif hakkı barındıran meteryal vs olduğunda şikayette kapatıyor.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

YenerK YenerK yenerkayahan.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 883
  • Beğeniler 220 / 168
  • Ticaret 5, (%100)

Kreatorn adlı üyeden alıntı

İlk soru dışında bildiğim bişey yok :D Bütün sitelerimde Blogger altyapısını kullanıyorum yıllardır artık üşengeçliktenmi yoksa cimriliktenmi bilmiyorum beleşe google'ın taşıması hoşuma gidiyor herhalde :D

Ücretsiz blogger acma platformlarindan site acip hali hazirda bulunan adsense hesabim ile reklam yayinlayabilir miyim? Yani temelde fark olabilecek durumlar var mi arkadaslar?

Yok.

- Bu siteler icin hosting vs. gerekiyor mu?
Gerekmiyor.

- Normal bir sekilde domain+hosting alarak actigimiz blog sitelerinden SEO acisindan farki nedir?
Blogger kesintisiz yayın yaptığından botların siteye ulaşamaması gibi bir sorun olmaz.

- AdSense geliri ayni mantikla mi isliyor?. Blogger ile de adsense geliri mümkün müdür?
Evet aynı.
SamSmith Kreatorn

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 30.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek cevirmen
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad K** S**
  • Mesajlar 317
  • Beğeniler 29 / 47
  • Ticaret 0, (%0)
Tesekkurler arkadaslar anladim bu isin mantigini. Peki yillik domain parasi ödeniyor mu?

• Üyelik 12.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek WM
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 1228
  • Beğeniler 19 / 278
  • Ticaret 27, (%100)
Evet domain mantığı aynı şekilde işliyor. Eğer özel domain bağlarsanız ücret ödemek zorundasınız. Ha bağlamaz Blogger'ın kendi blogspot.com domainini kullanırsanız, herhangi bir ücret yok.

• Üyelik 30.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek cevirmen
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad K** S**
  • Mesajlar 317
  • Beğeniler 29 / 47
  • Ticaret 0, (%0)
cihan1 Peki bir blog platforumdan istedigim kadar alan adi alip blog acabilir miyim?

Ayrica biraz arastirma yaptim en iyi ücretsiz blogger platformlari bunlar sanirim, hangilerini tavsiye edersiniz?

-WordPress.com
-Blogger.com
-Weebly.com
-Tumblr.com
-LiveJournal.com

websitetr websitetr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek WEB
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 295
  • Beğeniler 188 / 44
  • Ticaret 3, (%100)
Gelir elde etmek için blogspot iyidir.

• Üyelik 12.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek WM
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 1228
  • Beğeniler 19 / 278
  • Ticaret 27, (%100)

SamSmith adlı üyeden alıntı

cihan1 Peki bir blog platforumdan istedigim kadar alan adi alip blog acabilir miyim?

Ayrica biraz arastirma yaptim en iyi ücretsiz blogger platformlari bunlar sanirim, hangilerini tavsiye edersiniz?

-WordPress.com
-Blogger.com
-Weebly.com
-Tumblr.com
-LiveJournal.com

Blogger'da 50'ye kadar blog açabiliyorsunuz diye biliyorum. Yanlış hatırlıyor da olabilirim ama emin olduğum tek şey, fazla sayıda blog açabiliyorsunuz :)
Bunlar Blogger değil, Blog platformlarıdır. Blogger zaten kendi başına bir platform. Listede en sondaki 2 taneyi eleyin, ihtiyaçlarınıza göre Wordpress ile Blogger arasında bir seçim yapın. Wordpress'i tercih ederseniz hostinge ihtiyaç duyacaksınız. Ama Wordpress, Bloggera göre daha özelleştirilebilir ve daha gelişmiş.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al