wmaraci reklam

Boşunamı uğraşıyorum ?

11 Mesajlar 1.247 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Suwa Suwa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 21 / 11
  • Ticaret 1, (%100)
https://mypinky.net/ öncelikle sitem bu ingilizce içerikli şimdilik 4-5 makale oldu fakat sorunum index kendim google gibi getir yapmadıkça sitem indexlenmiyor 1 saatlik tüm resimler indexleniyor sonra tekrardan eski haline geliyor ilk zamanlar bing ve googleden sürekli ziyaretçi gelirdi ne olduysa hiçbiri gelmiyor temadan kaynaklandığını düşünüyoırum sizce ne yapmalıyım
daha sade bir tema var aklımda : http://wpexplorer-demos.com/wptuts-demo/
bunu kurup ilerlemek hatamı olur sizce

wmaraci
reklam

owuzan owuzan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 223
  • Beğeniler 82 / 59
  • Ticaret 4, (%100)
Keşke sitenizde olduğu gibi burada da noktalama işareti kullansanız. Daha kolay okunabilir böylece.
Şu an telefondan giriyorum o yüzden bakamıyorum ama bence sadelik önemli ama temanın HTML yapısı daha önemli diye düşünüyorum.

Kişisel Yazılım Blogu: https://oguzhan.dev/

• Üyelik 01.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 21 / 11
  • Ticaret 1, (%100)

owuzan adlı üyeden alıntı

Keşke sitenizde olduğu gibi burada da noktalama işareti kullansanız. Daha kolay okunabilir böylece.
Şu an telefondan giriyorum o yüzden bakamıyorum ama bence sadelik önemli ama temanın HTML yapısı daha önemli diye düşünüyorum.

Anlık sinirimle yazdığım için pek dikkat etmedim.

xsafa xsafa Developer Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar Müh. Öğr.
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 1534
  • Beğeniler 1234 / 463
  • Ticaret 19, (%100)
Siteyi açalı herhalde 1 ay olmamış bu yazıyı minimum 4-5 ay sonra açmanızı öneririm. İlk 3 ay google sıralamanızda dalgalanma olabilir.
MehmetMasa Suwa

kişi bu mesajı beğendi.

Yazılım işleriniz için -> contact@safayasar.com
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

sekosa07 sekosa07 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek elektrikçi
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 10 / 20
  • Ticaret 0, (%0)
siten oldukça yavaş optimize edilmesi gerekiyor :) bu etkiliyor %100 hemde bilesin

sekosa07 sekosa07 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek elektrikçi
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 10 / 20
  • Ticaret 0, (%0)
yabi şuda var sitenin yeni eski olmasından daha çok link yapısıda önemli temanın jsleri vs.
Suwa

kişi bu mesajı beğendi.

volbiex volbiex WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Adana
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 343
  • Beğeniler 23 / 120
  • Ticaret 5, (%100)
sitenizin hızında problem yok. temanız güzel. siteniz yeni ise öyle hemen çat diye index beklemeyin. uğraşın bakalım biraz. öyle kolay olsaydı bu işler herkes sitesinden rahat rahat kazanç sağlardı. Sabırlı olun anahtar kelime odaklı içerik girmeye devam edin. önce gerekli olan şey zaman.
Suwa

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 01.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 21 / 11
  • Ticaret 1, (%100)

volbiex adlı üyeden alıntı

sitenizin hızında problem yok. temanız güzel. siteniz yeni ise öyle hemen çat diye index beklemeyin. uğraşın bakalım biraz. öyle kolay olsaydı bu işler herkes sitesinden rahat rahat kazanç sağlardı. Sabırlı olun anahtar kelime odaklı içerik girmeye devam edin. önce gerekli olan şey zaman.

sağolun hocam eklentileri düzenleyip zamana bırakıcam

xsafa adlı üyeden alıntı

Siteyi açalı herhalde 1 ay olmamış bu yazıyı minimum 4-5 ay sonra açmanızı öneririm. İlk 3 ay google sıralamanızda dalgalanma olabilir.

teşekkürler hocam ilk zamanlarda böyle değildi eklenti ekledikçe all in seo ve cache index almamaya başladı baştan düzenlemem gerekiyor

anilcagliyan anilcagliyan WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 331 / 333
  • Ticaret 11, (%100)
site resimleri çok yavaş yükleniyor. 1 ay içinde niş bir alan değil ise bir anda hit gelmeyecektir ki sanırım paylaşım yaptığın alanda bir çok ingilizce içerik bulunuyor. Üst sıralara çıkmak için google tarafından otorite kazanman gerekiyor. Bu otorite zamanla verdiğin linkler, aldığın linkler ve sitenin açılış ömrü gibi etkenlere bağlı olarak değişebilmekte. Yukarıda da belirttikleri gibi 4-5 ay hatta 6 ay fazla bir sonuç bekleme. Düzenli olarak makale girişi yap ve elinden geldiğince backlink çalışması yap
Suwa

kişi bu mesajı beğendi.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Google açısından ilk kural sitenin hızlı açılmasıdır daima.

Bazı arkadaşlar site açılışında problem yok derken, analiz ederek bakmadıkları için o an hızlı açılıyor gibi görünebilir. Bu yüzden bu tarz yorumlarda dikkat etmek gerekir diye düşünüyorum.

Her şeyden önce resimlerin optimize edilmesi gereklidir.
Mesela bahsi geçen sitede resimlerden birini optimize ettiğimde; 317.9 KB olan resim 96.5 KB düştü.
Optimize ettiğim resim analizde tam 3.50 sn de açılıyordu ki bu masa üstü versiyonu. Bir de bunun mobil kullanımda nasıl açıldığını düşünelim.

Malum, artık Google mobil indexe öncelik vereceğini tamamen netleştirdi açıklamalarında. Hatta search console mailleri geliyor bu konu hakkında son zamanlarda.

Site 2.30 MB, mutlaka tüm resimlerin optimize edilerek hafifletilmesi gerekiyor.

Hız konusuna değinmişken, mümkünse yandex metrika kullanmayın derim.
Son derece olumsuz etkisi var açılış hızında. Hatta bahsi geçen sitede mobil uyumluluk testinde direkt hata veriyor zaten.

Yazıya geldiğimde mesela title mevcut ancak meta description boş bırakılmış.
Bu konuda Yoast Seo size oldukça kolay öneriler sunuyor.
Yazılarınızı yazarken H etiketlerine dikkat etmelisiniz ayrıca.

Yeni açılan sitelerde kalıcı index oluşması ortalama 3 aydır.
Ve asla sürekli google gibi getir yapılmasını tavsiye etmiyorum.
Zaten google site haritası ile verilerinizi alıyor. Kendisi zamana yayarak indexliyor.

Cpanel ve search console üzerinde daima çıkabilecek sunucu ve 404 hatalarını takip etmelisiniz ayrıca.

Bunların yanı sıra mutlaka mobil uyumluluk testlerini yaparak izlemelisiniz siteyi.
Ve, AMP kurulmasını tavsiye ederim. Google bu konuda sürekli tavsiyede bulunuyor.

İyi forumlar herkese.
Suwa

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al