wmaraci reklam

Bu alan adı bende olduğu için - Büyük Bir Firma tarafından bana dava açıldı

72 Mesajlar 8.626 Okunma
smmexpress

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
Adamlar haklı oldukları yerden girmişler
itibar kısmı önemlidir şirketlerde
Dediklerini yapın bunuda tabiki print screen olarak kayıt altına alın ve avukatlara geri bildirim yapın ve davayı geri çekmelerini söyleyin
Satın almak isteyen whoisten her türlü sizi bulur mevcut duruma bakınca pek sanmıyorum Domaini alacaklarını

wmaraci
reklam

noop noop WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek domain alınır-satılır
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 688
  • Beğeniler 73 / 264
  • Ticaret 7, (%100)
bu domainin tek alıcısı bu firma. bu yüzden ne yapın edin orta yolu bulup satın. almazlarsa elinizde kalır. bu açıdan da bakın konuya.

düzeltme: domain "ğ" harfi içeriyormuş. yukarıda yazdıklarımı sildim konu farklıymış. domaini firmanın satın alacağını sanmıyorum. bu domain başınıza sorunlar da açabilir. firmanın imajını zedelemek vb... hususlardan dolayı. avukatlar daha iyisini bilir. siz de burada açıkça belirtmişsiniz zaten firmadan para koparmaya çalıştığınızı.

serince köfte konusunu da hatırlıyorum. o konuda da 3 e 5 e bakmadan satmanızın uygun ulacağını söylemiştim. yasal kısmı geçtim ticari olarak bu tarz domainleri olabildiğince çabuk satıp nakde çevirmenin daha iyi olduğunu düşünüyorum. jenerik com larda 3 sene evvel değerllenecek bekleyebilirsiniz derdim ama artık domain saklamanın riskli olduğunu düşünüyorum. olabildiğince çabuk alıp satılmalı.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Bir şey olmaz diyenleri okudukça bir sürü ata sözü geliyor aklıma.

Bakın, işini bilen bir avukat eğer kafaya takarsa inanın her şekilde marka sahibi adına aldığı vekalet yetkilerine güvenerek sizi çok zor durumlara sokabilir.
Ve bazı arkadaşların değindiği gibi hapis cezasına bile varabilir bu durum.

Bu yüzden asla bir şey olmaz demeyin.

Bir hevestir, yaşandı bitti deyin ve tadında bir pazarlıkla şartları kabul edin.

Üstelik domain adı için satılık yazmışsınız. Şahsen ben olsam uzlaşmazdım bile.

İyi forumlar herkese.
radyomevlana

kişi bu mesajı beğendi.

radyomevlana radyomevlana WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Burdur
  • Ad Soyad Y** C**
  • Mesajlar 542
  • Beğeniler 177 / 178
  • Ticaret 2, (%100)
Üstadım hiç bir şey yapamazlar.

wmaraci
wmaraci

murataggul murataggul WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek nakliye
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 25
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Marnayagmur18 Bakalım artık bir insignia talep edelim şirketten :)

• Üyelik 26.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek nakliye
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 25
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
noop elimde kalacağını hiç sanmıyorum . şimdi almazlarsa 3 yıl sonra alacaklar . Ben de çok firmanın alan adı var . serince çiğ köfte de o kadar konuştu birşey yapamadı. Almadı da . şimdi olmazsa 3 yıl 5 yıl sonra . bir alan adı da regliyemeyeceksem vay halime . onlar düşünsün

HoRoZz HoRoZz www.horozz.net Kullanıcı
  • Üyelik 12.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 689
  • Beğeniler 57 / 190
  • Ticaret 0, (%0)
Bir donem sabanci.com domaini içinde sabancı uğraşmıştı.. mahkemelerle alamadı.. sonunda bastırdı parayı satın aldı.. yani işin özü domain piyasasında "ilk gelen alır" durumu vardır. tabi bu .com, .net, .org vs. domainler için geçerlidir.. sadece .com.tr gibi ulusal uzantılar şirket sahiplerine aittir..

çekinme arkadaş hiç birşey olmaz.. biraz kaba olcak ama iki s olayı gecerli burda. ister seve seve ister **** sana gelmek zorundalar almak istiyorlarsa.
FikirdenSanata

kişi bu mesajı beğendi.

www.horozz.net - www.mekan.me - www.icsel.net

eLeCTroN eLeCTroN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** U**
  • Mesajlar 66
  • Beğeniler 5 / 19
  • Ticaret 0, (%0)
Avukatlar gözünü korkutmak istemiş olabilir domainin tüm yasal hakları şuan senin üzerinde zaten Avukatın kralı gelsin ( mafya olmadıgı sürece :D ) hiç bir halt yiyemezler bi ara zyxel in bir domaini boşa düştüydü adamın teki almış hemen daha sonrasında güzel bir fiyata okuttugunu duymuştum koca şirket domain süresini uzatmayı unutuyorsa bu onların sorunu herneyse
Türkiyede bilişim kanunları öyle normal avukat davaları gibi yürümüyor kendimden biliyorum :)
İçin rahat olsun ister güzel bir fiyata okut ister elinde tut

Ergin Ergin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek müzisyen/webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 431
  • Beğeniler 47 / 219
  • Ticaret 3, (%100)
İşlerin nasıl yürüdüğünü tam olarak bilmeden böyle işlere girmeyin başınızı belaya sokarsınız.

"Bende çok firmanın alan adı var" diyerek zaten alan adlarının aslında ilgili firmaların olduğunu bilerek aldığınızı kendiniz söylüyorsunuz. "Bir insignia talep edelim" diyerek amacınızın ilgili firmalardan para koparmak olduğunu belli ediyosunuz.

Avukat buraları görüp kaydını tuttuysa zaten gitti o domain.

Bir de sizin domain "ğ" li olanıymış. Adamlarda com'u ve com.tr olanı var zaten bir de "ğ" için para mı verecekler. Bence bırak gitsin.

• Üyelik 26.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek nakliye
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 25
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Ergin iyi de ergin bey amacım zaten para kazanmak ister ismi birebir aynı olan firma satın alır , ister incir satacak bir işletme . Bu beni ilgilendirmez ben böyle düşünüyorum . evet satın almak ıstedıklerını bıldırırlerse bende taleplerımı bıldırırım örtüşürse ticaret olur . benım dusuncem boyle

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al