wmaraci reklam
lidertakipci

Bu CA Kök sertifika güvenilir değil - Cloudflare SSL hatası

2 Mesajlar 3.871 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

THY THY WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 3 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar,

Cloudflare üzerinden SSL sertifikası almak için uğraşıyorum. Bu konuda biraz bilgisizim. Şimdiye kadar yaptıklarım şu şekilde;

Wordpress için Cloudflare Flexible SSL eklentisini ve HTTPS for SSL eklentisini kurdum ve proxy seçeneğini evet olarak değiştirdim.

Cloudflare paneli üzerinden bir sertifika oluşturdum ve sistemin bana verdiği sertifikayı ve anahtarı Cpanel üzerinden sistemime ekledim.

Sitede bulunan tüm linkleri eklenti ile Https'e yönlendirdim ayrıca .htaccess dosyasına yönlendirme ile alakalı bir kod parçacığı ekleyip güncelledim.

Sonuç: Siteme giriş yaptığımda uyarı çıkıyor ve HTTPS ile başlayan linkimin üzerinde kırmızı bir çizgi var ve Güvenli değil yazıyor. Sertifika yoluna baktığımda ise "Bu CA Kök sertifika güvenilir değil çünkü Güvenilir Kök Sertifika Yetkilileri deposunda değil." gibi bir uyarı alıyorum. Ayrıca Cloudflare sisteminin COMODO isminde aracı bir sertifika ile yönlendirildiği söylendi fakat benim sitemde böyle bir aktiflik görünmüyor.

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

wmaraci
reklam

Machine Machine www.wptreni.com Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı & FED
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1041
  • Beğeniler 73 / 328
  • Ticaret 12, (%100)
Merhaba,

Kendinize ait bir SSL sertifikasını kullanmak istiyorsanız CF panelinizden Crypto sekmesinden en alt kısımda Disable Universal SSL kısmını Disable yapmanız gerekmekte. Daha sonra sununuzda ki yüklü ssl sertifikasını kullanabilirsiniz.

Sanırım TLS protokolünde çalışan SSL sertifikası kurdunuz CF panelinizden. TLS ve HTTPS ikisi farklı protokollerdir. Sitenizi ya TLS üzerinden ya da HTTP/2 üzerinden yayınlayabilirsiniz. Siz sitenizi HTTP/2 üzerinden çalıştırmak istediğiniz için kök sertifikasını HTTP/2 tanımıyor o yüzden hata alıyorsunuz.

Eğer, sunucunuz da yüklü bir ssl sertifikanız yok ise yine Cyrpto sekmesinden ilk başta bulunan SSL kısmından dropdown butonuna tıklayarak Flexible SSL seçeneğini seçerek CF'nin sunduğu ücretsiz dns tabanlı ssl sertifikasını kullanabilirsiniz. Aktif olması 5-15 dakika kadar sürebilmektedir bilginize.

CF üzerinden kendinize ait özel custom bir sertifika kullanmak için ise enterprise ya da bussiness paketlerini satın almanız gerekiyor. Diğer türlü özel sertifika kullanamazsınız.

wptreni.com |  Wordpress Blogu
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al