wmaraci reklam
lidertakipci

Bu kitaptan Başka Hangisini Almayım #Öneri

5 Mesajlar 829 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

MstDrsn MstDrsn Yine Yeni Yeniden Kullanıcı
  • Üyelik 15.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1872
  • Beğeniler 188 / 361
  • Ticaret 15, (%100)
Merhaba arkadaşlar hem temeli atmak hem ufak ufak bu işe başlamak ve aynı zamanda WP sitem için bana referans olması için Sinan İşler'in WordPress Kitabını aldım.Benim isteğim boş zamanlarda hazır PSD'leri CSS dökümü yapabilme kendime hazır tasarımlardan ve 0 dan başlayarak bir WP site yapabilmek.

1-)Bunun için daha hangi kitapları almam gerekiyor?
2-)Bir PSD'yi WP site yapabilmek için hangi kodlama dillerini bilmek gerekiyor? (Benim bildiğim sırasıyla HTML>CSS>PHP>jPuery)
3-)Temelden bu istediğim düzeye gelmek için ne kadar zaman gerekir?
4-)Ben bu kitapları almayı düşünüyorum yeterli midir ya da uygun mudur?---> A'dan Z'ye HTML,CSS2... , Her Yönüyle PHP 6 , jQuery

Bu işe daha yeni başlıyorum denilebilir ama HTML ve CSS mantığını biliyorum...Fakat PSD biraz zor gibi geliyor bana

wmaraci
reklam

• Üyelik 15.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1872
  • Beğeniler 188 / 361
  • Ticaret 15, (%100)
Önerilerinizi beklemekteyim.. :)

jsdev jsdev WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 360
  • Beğeniler 23 / 168
  • Ticaret 0, (%0)
PSD to CSS yapmak için PHP kesinlikle gerekmiyor, jQueryde gerekmiyor, XHTML ve CSS yeterli ama ben Wordpresse eklenti yazmak istiyorum dersen işte o zaman PHP öğrenebilirsin, Wordpress Tema Entegresi kolay bir iş o kitapla öğrenirsin,bence başka bir kitapa gerek yok ama CSS öğrenmek istiyorum dersen Nette sürüsüyle kaynak var, yok olmadı adım adım gitmek istiyorum dersen, A'dan Z'ye CSS Rıza Çelik'in kitabı mevcut.

Buraya yakında yeni proje gelecek Coming soon!

• Üyelik 15.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1872
  • Beğeniler 188 / 361
  • Ticaret 15, (%100)

KorkakHerif adlı üyeden alıntı

PSD to CSS yapmak için PHP kesinlikle gerekmiyor, jQueryde gerekmiyor, XHTML ve CSS yeterli ama ben Wordpresse eklenti yazmak istiyorum dersen işte o zaman PHP öğrenebilirsin, Wordpress Tema Entegresi kolay bir iş o kitapla öğrenirsin,bence başka bir kitapa gerek yok ama CSS öğrenmek istiyorum dersen Nette sürüsüyle kaynak var, yok olmadı adım adım gitmek istiyorum dersen, A'dan Z'ye CSS Rıza Çelik'in kitabı mevcut.

Hocam zaten CSS şuan bana kolay geliyor, şuanda da sizin Xhtml CSS eğitim setinizi izliyorum.Ama bu CSS yi wordpress'e dökmek bana biraz karmaşık geldi.Sanırım onun için PHP gerekiyor.Doğru mudur?

wmaraci
wmaraci

NuCLeuS NuCLeuS sistemlinux.org Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 110 / 318
  • Ticaret 1, (%100)
3. soruna cevap bulabileceğini zannetmiyorum. Ne kadar çaba sarfedersen o kadar çabuk öğrenirsin. Senin bir şeyleri ne kadar çabuk öğrenebildiğine bağlı yani. Bu da kişiden kişiye değişir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al