wmaraci reklam

Bu Konuda Ciddi Önerinizi Bekliyorum

8 Mesajlar 666 Okunma
smmexpress

baranos baranos WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Journalist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 1621
  • Beğeniler 419 / 197
  • Ticaret 5, (%80)
Annemin binbir emekle yıllardır yazdığı kişisel yemek blogu bir ara Türkiye'de çok iyi yerlerdeydi Alexa'da Türkiye için 5.000'de olduğu dönemler vardı ancak son zamanlarda gerçekten çok büyük düşüşler yaşadı, yorumlar azaldı ve Adsense'den hiç para kazanmıyor.

Bütün bunların nedenini anlayamadım ama siteyi yaklaşık 5 yıldır yazmakta DMOZ'a biz hiçbir başvuru vs. yapmadan kendiliğinden kaydolduğunu birgün gördüm bu kadar düzgün işleyen tamamen kişisel bir web sitesi.

Arkadaşlar samimiyetinize inanarak soruyorum raporun görüntüsünü de ekliyorum sizce Adsense'den bu kadar az kazanması ve site verilerinin bu kadar düşük olması normal mi? Yani bu kadar emek bunu mu hak ediyor veya biz biryerde yanlış mı yapıyor. Sorularınız varsa cevap vermeye de hazırım.

-Öneriniz nedir? Ne yapsak? Bütün öneri ve yorumlarınız benim için değerlidir.

Site adresi için tıklayabilirsiniz.

Teşekkürler.

wmaraci
reklam

onurkaplan onurkaplan Bilgi Paylaştıkça Çoğalır Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Senior Email Marketing Special
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 2209
  • Beğeniler 100 / 548
  • Ticaret 4, (%100)
Selam Hocam site içersin de çok az reklam var yan tarafta var onun haricinde yok gibi bir şey eklenen makale içerisine reklam ekleyebilirsiniz.

fruzgar fruzgar www.epvpserverler.com Kullanıcı
  • Üyelik 06.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek PHP, SEO, girişimci
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad F** R**
  • Mesajlar 791
  • Beğeniler 258 / 257
  • Ticaret 11, (%100)
Pagerankı 2 olan bir sitenin google indexi 0 olması imkansız. Google bir neden ötürü indexi sıfırlamış gibi gözüküyor. Bu yüzden hitler düşmüş ve google kazancı da buna bağlı olarak azalmış olabilir.

Ayrıyeten belirtmek isterim ki site tasarımına göre reklam yerleşiminiz yanlış. Sitenizdeki görselin ebatları o kadar büyük olmuş ki reklamları bulmakta zorluk çektim. Anasayfada konular çok büyük ilk yazı sonrası reklam ekleyin diyeceğim görülüp ilgi çekeceğini düşünmüyorum. Bu benim kendi fikrim tabiki daha önceki kazanç durumu böyle değilse anasayfa ilk yazı sonrası ve yazı içi reklam eklemenizi tavsiye ediyorum.

takiplekazan takiplekazan www.ucuztakipcim.com Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Sosyal Medya Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ş**
  • Mesajlar 860
  • Beğeniler 85 / 277
  • Ticaret 1, (%100)
Reklamla ne alakası var site hit almıyorki

Türkiye'nin en uygun fiyatlı sosyal medya paneli - www.ucuztakipcim.com
wmaraci
wmaraci

wdrleo wdrleo Back-end Developer Kullanıcı
  • Üyelik 12.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Full-stack Developer
  • Konum Konya
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 226
  • Beğeniler 39 / 81
  • Ticaret 14, (%100)
Sitenizin Google indexi sıfır değil.
site:fazlikizi.com şeklinde aratarak bakabilirsiniz.

Wayback ile baktığımızda sitenizde son aylarda tasarım değişikliğine gittiğinizi gördüm.
Ve başlıklarınızda tasarım ile birlikte değişmiş.
Başta Yemek Blogu iken
Önce Gastronomi Maceraları
Sonra Yemek Tarifleri olmuş.
Şimdi ise sadece Fazlıkızı yazmakta, bana göre bu bir sebep teşkil edebilir başlığın değişmesi aramalarına negatif yansımış olabilir.

Onun dışında temanızın değişmesinden kaynaklı sorunlarda yaşıyor olabilirsiniz. Öyle ki eski siteniz muhtemelen şuan ki sitenizden hızlı açılıyordu bu da alexa değerinizin düşmesi demektir.

Hız sorunlarınızı çözmek için ise Google'ın PageSpeed Insıghts servisini öneririm.

Mümkün olduğunca sade tasarımlar kullanmanızı öneririm. Siteye resimleri eklemeden önce jpegmini gibi araçlarla resimlerin kalitesini bozmadan boyutunu çok daha fazla küçültebilirsiniz. Bu da sayfanızın daha hızlı açılmasını sağlar.

Artı olarak anasayfa da ilk başta çıkan resimler esas içeriği aşağıya kaydırıyor. O kısımda zaten reklam varken esas içeriğin aşağı kayması ve yazılı içeriğin aşağıda kalması hem kullanıcı açısından hemde Google açısından Usability'e aykırı diye düşünüyorum.

Ayrıca önceki tasarımda etkileriniz öndeyken şuan ki tasarımda etkileriniz önde değil.

İyi günler dilerim.

erekaone erekaone WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 172 / 219
  • Ticaret 0, (%0)
Siteyi biraz canlandırın derim. biraz backlink alın kaliteli kaynaklardan ve sosyal medyayı iyi kullanın. Reklam yerleşimi için profesyonel bir arkadaştan yardım alın. Reklam kategorileri ve engellemeleri iyi seçin. Addblock kullanımı artıyor her gün o yüzden her yandan saldırmak gerek.

baranos baranos WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Journalist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 1621
  • Beğeniler 419 / 197
  • Ticaret 5, (%80)

wdrleo adlı üyeden alıntı

Sitenizin Google indexi sıfır değil.
site:fazlikizi.com şeklinde aratarak bakabilirsiniz.

Wayback ile baktığımızda sitenizde son aylarda tasarım değişikliğine gittiğinizi gördüm.
Ve başlıklarınızda tasarım ile birlikte değişmiş.
Başta Yemek Blogu iken
Önce Gastronomi Maceraları
Sonra Yemek Tarifleri olmuş.
Şimdi ise sadece Fazlıkızı yazmakta, bana göre bu bir sebep teşkil edebilir başlığın değişmesi aramalarına negatif yansımış olabilir.

Onun dışında temanızın değişmesinden kaynaklı sorunlarda yaşıyor olabilirsiniz. Öyle ki eski siteniz muhtemelen şuan ki sitenizden hızlı açılıyordu bu da alexa değerinizin düşmesi demektir.

Hız sorunlarınızı çözmek için ise Google'ın PageSpeed Insıghts servisini öneririm.

Mümkün olduğunca sade tasarımlar kullanmanızı öneririm. Siteye resimleri eklemeden önce jpegmini gibi araçlarla resimlerin kalitesini bozmadan boyutunu çok daha fazla küçültebilirsiniz. Bu da sayfanızın daha hızlı açılmasını sağlar.

Artı olarak anasayfa da ilk başta çıkan resimler esas içeriği aşağıya kaydırıyor. O kısımda zaten reklam varken esas içeriğin aşağı kayması ve yazılı içeriğin aşağıda kalması hem kullanıcı açısından hemde Google açısından Usability'e aykırı diye düşünüyorum.

Ayrıca önceki tasarımda etkileriniz öndeyken şuan ki tasarımda etkileriniz önde değil.

İyi günler dilerim.

Detaylı araştırmanız için teşekkürler index 0 değil sanırım bir hata olmuş orada haklısınız. Sizce eski tasarıma geri mi dönmeliyim zira buradaki arkadaşların önerisiyle yeni tasarıma geçmiştim çoğu eski tasarımın kötü olduğunu söyledi çünkü.

Ek Olarak: Köklü bir değişiklik yaptım eski temaya geçtim arkadaşlar, ayrıca sizce reklamın yeri sizce nasıl?

wdrleo wdrleo Back-end Developer Kullanıcı
  • Üyelik 12.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Full-stack Developer
  • Konum Konya
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 226
  • Beğeniler 39 / 81
  • Ticaret 14, (%100)

baranos adlı üyeden alıntı

Detaylı araştırmanız için teşekkürler index 0 değil sanırım bir hata olmuş orada haklısınız. Sizce eski tasarıma geri mi dönmeliyim zira buradaki arkadaşların önerisiyle yeni tasarıma geçmiştim çoğu eski tasarımın kötü olduğunu söyledi çünkü.

Ek Olarak: Köklü bir değişiklik yaptım eski temaya geçtim arkadaşlar, ayrıca sizce reklamın yeri sizce nasıl?

Kesin olarak temadan diyemem ama tema bu konuları etkileyen en önemli etkenlerden birisidir. İçeriği ortaya doğru çıkartan, site hızını etkilemeyecek ve SEO uyumlu temalar seçmeniz sizin yararınıza olur.
Eski temanızda yazı olarak içeriğin daha fazla göz önünde olduğunu ve daha fazla olduğunu gördüm. Bu da "Yemek", "Tarif" gibi anahtar kelimelerin sayfa içerisinde daha çok tekrarını oluşturuyor.
Tabii ki bunlar sadece birer tahmin

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al