wmaraci reklam

Bu Laptopu Nasıl Onarabiliriz ?

12 Mesajlar 1.668 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)
Arkadaşlar elimde bir kaç yıl önce aldığım laptop duruyor. Bozuk ne yazık ki. Ama bu emektarı bugün çıkartmam gerekiyor, onarabilir miyim bilmiyorum. Zamanında Ortalama 1500 TLye aldığım bu PCnin Fiyatını 3K olarak görünce yok dedim, pc alınmaz bu devirde :D

Bu arada ilgili pc: https://www.eksenbilgisayar.com/dell-inspiron-3543-b20f45c-core-i5-5200u-4gb-500gb-2gb-vga-820m-156-free-dos

Birazdan görsellerle destekleyeceği konuyu. Görsellere geçmeden önce biraz değineyim..

Bilgisayarın Sorunları:

1- Ekran Neredeyse Yok.
2- CD Rom Çalışmıyor. (Önemi yok.)
3- Wifi Kartı Çalışmıyor. (Ekrandan Dolayı)

Bu problemleri çözünce gayet stabil bir bilgisayar olacaktır.

İşin açıkçası garantisi bitti ve bir bilgisayar tamircisine de götürmek istemiyorum. Gereksiz fazla fiyat çıkacaklarından ve güven problemlerinden dolayı. Kendim yapmak istiyorum, yapamayacaksamda dursun bir köşede.. Herneyse şimdi sorunlara gelelim.

1- Ekran Neredeyse Yok..

Ekranın dış plastiği zaten yok, içindeki panel kırık. Sol menteşe sağlam ama onun üstündeki plastikte yok, sağ taraftaki menteşe ise tamamen kopuk. Kaynak ile sabitlemişler ama orası halay çekiyor. Şimdi birkaç resim atıcam iyice anlarsınız.

Bilgisayar bu durumda. Kasasında çok problem yok cd romu dışında. Ama ekran mefta durumda.

Ekranla ilgili detaylı açıklamalar aşağıda ki görselde, lütfen okuyunuz..

Bu Görselde panelin görseli. Panelin Ürün Kodu: LP156WHB 15.6'' HD (TP)(A1)

30-40 Pin muhabbeti var, kaç pin bilemiyorum.

Sanırım

https://www.adananotebook.com/urun/dell-inspiron-3543-ekran-lcd-panel/

https://urun.n11.com/ekran/lp156whbtpa1-156-1366x768hd-30pin-slim-led-ekran-P347788778

N11deki tam olarak doğru sanırım. Hemen siparişi yapmayı düşünüyorum.

Geçelim bendeki ekranın fotolara..

wmaraci
reklam

68136 68136 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 24.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1016
  • Beğeniler 380 / 381
  • Ticaret 5, (%100)
Hocam yeni panel aldığınızda laptobun bataryası sökülmüş ve elektirik bağlantısı olan hiçbir şeyi olmasın. Eğer tam tersi olursa yeni aldığınız panele elveda demek zorunda kalırsınız
Escalous

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)

Xdaapps adlı üyeden alıntı

Hocam yeni panel aldığınızda laptobun bataryası sökülmüş ve elektirik bağlantısı olan hiçbir şeyi olmasın. Eğer tam tersi olursa yeni aldığınız panele elveda demek zorunda kalırsınız

Bu harika yorumunuz için çok teşekkür ederim.. Paneli aldığımda elektrik bağlantısı ve bataryası takılı olmayacak, elektriğini full atması adına power tuşuna 40-50 sn basılı tutup çekeceğim.

Yapmam gereken çivilerini sabitlemek, pin soketini takmak. Sonra bilgisayarı açacağım, başka ek bir işleme gerek yok değil mi ? Birde wifi kablosuna nasıl bir çözüm uygulayabiliriz acaba ?
68136

kişi bu mesajı beğendi.

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Çağrı merkezi görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
hocam pc çöp olmuş, üstelikte wifi kartın çalışmamasını ekrana nasıl bağladınız anlamadım

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)

cthax adlı üyeden alıntı

hocam pc çöp olmuş, üstelikte wifi kartın çalışmamasını ekrana nasıl bağladınız anlamadım

Wifi kartı çalışıyor. Sağ menteşenin olduğu taraftaki kablolar kopuk, o kablolar wifi kartına giden kablolar diye biliyorum. Ekran geldiği zaman pc açılacaktır. Wifi kablosunu halledemezsek harici bir wifi adaptoru alacağım. İş göreceğini düşünüyorum.

Gulen1Adam Gulen1Adam Gülen1adam Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Elektronik Teknisyeni
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 578
  • Beğeniler 0 / 119
  • Ticaret 20, (%100)
Hocam extra olarak direk laptobun kendi kasasını alsaniz daha sağlıklı olacaktır. Ac kapa yaptıkça ekrana zarar gelecektir.
Escalous

kişi bu mesajı beğendi.

hkccrn hkccrn Nope Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Hakkari
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1526
  • Beğeniler 1318 / 738
  • Ticaret 35, (%100)
Sahibinden de bir çok PC çıkması satan bilgisayarcı var hocam. Çerçeve kasa gibi ihtiyaçlarınızı oradan bulabilirsiniz biraz daha derin araştırma lazım. Mesela LCD cover var şurada sizin laptop için belki diğer parçaları da temin edebilirsiniz. Hatta bir iki soru da yönetebilirsiniz parça alicam deyip 😊 https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-dizustu-notebook-dell-inspiron-15-3541-3542-3543-lcd-cover-46m.00hcs.0004-610933780/detay adamlar menteşe de tamir ediyor
Escalous

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)

hkccrn adlı üyeden alıntı

Sahibinden de bir çok PC çıkması satan bilgisayarcı var hocam. Çerçeve kasa gibi ihtiyaçlarınızı oradan bulabilirsiniz biraz daha derin araştırma lazım. Mesela LCD cover var şurada sizin laptop için belki diğer parçaları da temin edebilirsiniz. Hatta bir iki soru da yönetebilirsiniz parça alicam deyip 😊 https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-dizustu-notebook-dell-inspiron-15-3541-3542-3543-lcd-cover-46m.00hcs.0004-610933780/detay adamlar menteşe de tamir ediyor

Çok teşekkürler hocam. LCD Cover alacağım ama sonuç olarak menteşe kırık.. Sanırım bir süre kırık menteşe ve dış ekran plastiği olmadan kullanacağım.. Menteşeleri kaynaklamışlar, kaynaktan kopmuş. Tekrar kaynak yapılabilmesi çok zor, yapılsada tutmaz gibi. Birkaç gün içinde Paneli bağlayacağım. Menteşeyi halledebilirsem kesinlikle lcd cover alırım zaten.
hkccrn

kişi bu mesajı beğendi.

68136 68136 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 24.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1016
  • Beğeniler 380 / 381
  • Ticaret 5, (%100)

Escalous adlı üyeden alıntı

Bu harika yorumunuz için çok teşekkür ederim.. Paneli aldığımda elektrik bağlantısı ve bataryası takılı olmayacak, elektriğini full atması adına power tuşuna 40-50 sn basılı tutup çekeceğim.

Yapmam gereken çivilerini sabitlemek, pin soketini takmak. Sonra bilgisayarı açacağım, başka ek bir işleme gerek yok değil mi ? Birde wifi kablosuna nasıl bir çözüm uygulayabiliriz acaba ?

Kesinlikle hocam 👍 Wifi kartı için sma konnektorlu anten kablolari satiliyor elektronikcilerde oradan temin edebilirsiniz. Yinede temin edemesseniz kullanmadığım kablo var size gonderebilriim.
Escalous

kişi bu mesajı beğendi.

grsy grsy WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 1256
  • Beğeniler 148 / 399
  • Ticaret 22, (%95)
Taşımayacaksınız ikinci el harici monitörle çözersiniz, wifi kartı için yorum yapamıyorum.
Escalous

kişi bu mesajı beğendi.

hesap satış
wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al