wmaraci reklam

Bu şekilde alışveriş güvenli mi?

2 Mesajlar 439 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

TurgutCosan TurgutCosan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Website Yöneticisi
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad T** C**
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 1 / 9
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba
700 TL değerinde bir script satın almak istiyorum.
Scriptin satıldığı sitede üyelik yok, satın al butonu yok. Satın alma işlemi için mail yada tel yoluyla iletişim kuruluyor.
Mail ile satın alma işleminin nasıl gerçekleşeceğini sordum. Bana havale yada kredi kartı dedi. Benim öğrenmek istediğim cevap bu değildi. Codecanyon gibi bir sitenin satış işleminde aracı olursa ileride çıkabilecek bir problemde ondan script aldığıma dair kanıt oluşturacağı yönünde bir mail daha gönderdim.
Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yermiş.
Daha önce kişisel sitesinden tema satan birinden bir tema satın almıştım. Bir sene sonra sitedeki üyeliğime girip tekrar temayı indirmek istedim. Üye girişi yapamadım. Şifremi unuttum diyerek mail adresimi yazdım. Mail adresim bulunamadı dedi. Yani üyeliğim silinmiş. durumu bildiren bir mesaj attım geri dönüş olmadı.
Şimdi script sahibinin istediği gibi 700 TL'yi hesabına gönderip gerisini onun eline bırakmak sizce ne kadar doğrudur?

wmaraci
reklam

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
TurgutCosan
Scriptin satıldığı sitede üyelik yok, satın al butonu yok. Satın alma işlemi için mail yada tel yoluyla iletişim kuruluyor.
Ticari faaliyetleri olup olmadığını sorun. Ticari işletme adı nedir?
Bana havale yada kredi kartı dedi.
Kredi kartı ile satışlarda "mutlaka" fatura kesilmesi zorunludur. Bu nedenle havaleyi tercih etmeyin.
Codecanyon gibi bir sitenin satış işleminde aracı olursa codecanyon karışmaz bu işe, eleman ertesi gün hesabı kapatıp gitti o zaman ne yapacaksınız bunu düşünün.

Şimdi script sahibinin istediği gibi 700 TL'yi hesabına gönderip gerisini onun eline bırakmak sizce ne kadar doğrudur?
Hiç doğru değil... 700 TL az buz bir meblağ değil. benzer işi yapan bir TİCARİ İŞLETME var ise, 50 100 fazla verin en azından destek almakta zorlanmazsınız...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al