Bu sitedeki görsellerin telif hakkı?

3 Mesajlar 592 Okunma
smmexpress

ttw ttw ... Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad B** H**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 64 / 137
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar,
Sitemde logom için kullanmam gereken bir ikon var. işime yarayabilecek birkaç şeyi şu sitede buldum: http://publicdomainvectors.org/

Bulduğum görselin lisans bölümünde "Public domain" ibaresi var. lisans konularında tam bilgi sahibi değilim biraz araştırdım sanıyorum serbest kullanımdaymış.

ancak tam emin olamadım bu sitede ve bu ibareyle yayınlanan bir ikonu logomda tereddüt etmeden kullanabilir miyim acaba? Sitemi uzun vadede gelir elde edebileceğim büyük bir proje olarak hayata geçiriyorum. O yüzden yaş tahtaya basmak istemiyorum ileride logodan dolayı bir telif sorunu yaşamak istemem. Büyük bir fikrin varsa neden ücretsiz ikon arıyorsun da diyebilirsiniz ancak aradığım şeyi aynen buldum ve sadece logonun yanına ek olarak koyacağım bir ikon bu. O yüzden hiç uğraşmadan direkt eklemek istiyorum. Bilgili arkadaşlar aydınlatabilir mi acaba?

wmaraci
reklam

WPD WPD Wordpress Geliştiricisi Kullanıcı
  • Üyelik 30.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Makine Mühendisi
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 226
  • Beğeniler 38 / 57
  • Ticaret 2, (%100)
Burada açıklama yapılmış.

You can copy, modify, distribute and perform the work, even for commercial purposes, all without asking permission.

Sitedeki görselleri kopyalayabilir, düzenleyebilir, dağıtabilir ve çalışmalarında kullanabilirsin, hatta izin istemeksizin ticari amaçla bile kullanabilirsin.
ttw

kişi bu mesajı beğendi.

ssimsek.net

ttw ttw ... Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad B** H**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 64 / 137
  • Ticaret 0, (%0)
WPD teşekkür ederim açıklama kısmını gözden kaçırmışım. O halde rahatça kullanabilirim.

Cevabınız için tekrar teşekkürler, iyi geceler. :)
WPD

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al