wmaraci reklam

Büyük bir firmanın domaini var

33 Mesajlar 2.932 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

bbking bbking WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 1065
  • Beğeniler 228 / 227
  • Ticaret 0, (%0)
Zeka ve bilgi seviniz zaten yazdıklarınızdan belli. Ben konuyu kapatıyorum Zira dışarıdan bakan aradaki farkı anlamayacak.

www.Hizliisler.com
wmaraci
reklam

wmtoprak wmtoprak Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Danışman
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** T**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 0 / 5
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba arkadaşlar öncelikle biraz araştırma yaparsanız durumun ne olduğunu anlarsınız.Marka tescilinden doğan bazı haklar mevcut ve ben bunları tek tek yazmak yerine konu ile ilgili olanı yazmak istiyorum.Marka her ne olursa olsun bu bir elbise,bir internet sitesi,bir parfüm markası fark etmiyor.Eğer kişi Asus olarak markasını tescil ettirmiş ise burada kullanılacak asus markası kurum adına tescillidir ve kullanılamaz.Taklit olayı ise söyle oluyor; eğer bu markaya ait logo yada ismi kullanıyorsanız ne şekil olduğu fark etmez bu suçu işlemiş olursunuz.Size bir örnek vermek istiyorum burada geçenlerde haberlerde Selçuk İnan'ın Galatasaraylı oyuncunun S8 kullanımı konusunda bir davası vardı.Burada Galatasaralı oyuncu S8'ı kendinin marka hakkına sahip olduğunu belirtip Samsung'a dava açmıştı fakat S8 kelimesinin Samsung kullanırken bir marka olarak değil bir ek olarak kullanıldığına hükmetti mahkeme ve dava düştü.Burada önemli bir kanun var.

Başkasının tescilli markasını taklit eden, taklit markalı malları satan, ithal veya ihraç eden, ticari amaçla elde bulunduranlar hakkında, marka sahibinin
Cumhuriyet Savcılığı'na şikayette bulunması sonucunda , güvenlik güçlerince taklit mallara el konularak, suçlular hakkında Savcılık tarafından KAMU DAVASI açılmaktadır. Taklitçiler hakkında hangi cezaların uygulanacağı 4128 Sayılı kanunla düzenlenmiştir.

Bu cezalar şunlardır:

• İki yıldan dört Yıla kadar hapis cezası
• Altı yüz milyon liradan bir milyar liraya kadar para cezası (Bu cezalar her yıl artmaktadır. Örneğin 2002 yılında ortalama 10 milyar Türk Lirası ceza verilmektedir.)
• İşyerlerinin bir yıldana az olmamak üzere kapatılması ve bir yıl
ticaretten men cezası verilmektedir.

Asliye Ceza Mahkemelerince verilecek cezaların haricinde, marka taklit fiilini işleyenler hakkında Hukuk Mahkemelerinde , taklit markalı ürün miktarı da dikkate alınarak milyarlarca Türk lirası maddi ve manevi tazminatın taklitçiden alınarak , marka sahibine verilmesine karar verilmektedir.

Kanunun çıktığı 1995 yılından beri Asliye Ceza Mahkemelerince , taklit markalı üreten ve satanlar hakkında verilen kararlarda yüzlerce kişiye hapis ve para cezası verilmiş, bu cezaların büyük bir çoğunluğu Mahkeme Kararıyla ertelenmiş, bir kısmı da cezalar verildikten sonra temyiz aşamasında , şikayetçinin vazgeçmesi sonucunda cezalar düşürülmüştür.

2001 yılı başından beri bazı illerimizde , marka suçlarıyla ilgili davalara , Fikri ve Sınai Haklar Ceza Mahkemeleri bakmaktadır. Sınai mülkiyet haklarıyla ilgili ihtisas mahkemelerinin yaygınlaşması halinde, taklit olaylarının azalacağını ve tescilinin öneminin daha çok anlaşılacağı kanaatindeyiz.

Fikri ve Sınai Haklar Ceza Mahkemeleri baktığı bu davalarda kişi ticari amaçla elinde bir markaya ait domain bulundurması da suçtur.Bu kapsamda önemli olan konunun marka adı olduğuna dikkatinizi çekmek istiyorum.Eğer elinizdeki domain marka adı olarak tescilli ise bunu ticari olarak satmakta suç sayılmaktadır fakat size bir önerim olabilir.Ticari olarak değilde kendilerine nazikçe bir mail ile dönüş yaparsanız.Elimde böyle bir domain var derseniz satmak istemediğinizi vermek istediğinizi belirtirseniz zaten bahsettiğiniz firma bununla ilgileniyorsa size bir ödeme mutlaka yapacaktır.
yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

EchoBilisim EchoBilisim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Doğalgaz
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** B**
  • Mesajlar 563
  • Beğeniler 139 / 141
  • Ticaret 2, (%100)
Satılıktır diye index ekleyin günü geldiğinde onlar senle iletşime geçer zaten hem onlar gelirse daha iyi fiyat çekersin bu işler aceleye gelmez ama size tavsiyem büyük firmaysa kesinlikle onlarla alakalı bişey kullanmayın markaysa sıkıntı yaşayabilirsiniz

Rhost.com.tr EchoBilisim.com AnlıkHaber.com.tr webmasterturkiye.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al