wmaraci reklam

Ciddiyet mi Samimiyet mi ?

17 Mesajlar 2.238 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Nysme Nysme Özgün İçerik Yazarı Kullanıcı
  • Üyelik 21.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad R** I**
  • Mesajlar 69
  • Beğeniler 1 / 24
  • Ticaret 1, (%100)
ahahah, ülkemizin insanları çok sıcak kanlı degil mi ya, mesela suan biz. tanımadığımız etmedigimiz birisinin her konuda fikrine minnettar kalıyoruz. Hologram

wmaraci
reklam

Hologram Hologram Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Güvenlik Uzmanı
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 51
  • Beğeniler 0 / 5
  • Ticaret 2, (%100)

Nysme adlı üyeden alıntı

ahahah, ülkemizin insanları çok sıcak kanlı degil mi ya, mesela suan biz. tanımadığımız etmedigimiz birisinin her konuda fikrine minnettar kalıyoruz. Hologram

birazda uyanık olmasak tadımızdan yenmeyiz :D

TuncerDemir TuncerDemir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Front-end developer
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 175
  • Beğeniler 18 / 28
  • Ticaret 0, (%0)
Ciddiyet iyiymiş. :)
Samimiyet sahşen ben girsem baksam ve gereksiz bir yazı bulsam,
ilk diyeceğim, bide kendine güveniyor la kapat git dükkanı derdim :D

Hızlı deneyin, hızlı başarısızlığa uğrayın ve hızlı bir şekilde kendinizi yenileyin.
― T. Peters

Sinan Sinan Grana Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3509
  • Beğeniler 1321 / 1320
  • Ticaret 97, (%100)
Her zaman samimiyet daha iyidir.
bugrahanisbakan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

seyitalidogan seyitalidogan hosting solutions Kullanıcı
  • Üyelik 02.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek SEO Expert
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 577
  • Beğeniler 77 / 163
  • Ticaret 5, (%100)
Şimdi buraya direk blog linkimi atardımda, mimleme olmasın diyerekten buraya yazayım.

Kişisel Blog kelimesi aslında çok kapsamlı değildir. Kimilerine göre kişisel blog, yazarın sosyal hayatında yaşadıklarını, edebi bilgilerini, kişisel ve sektörel bilgilerini paylaştığı bir mecra, kimilerine göre, teknoloji, mobil, geliştiricilik kısacası her sektörün bulunduğu bir mecraa olarak göz önünde bulundurulabiliyor.

Aslında kişisel blog kelimesi çok aranan bir kelime değil, aylık aranma hacmi 4000-5000 arasında gidip geliyor. Bizim amacımız bu aranma hacmini arttırmak, peki bunu nasıl yapabiliriz?

Mizah

Mizah kişisel blog yazarlarında bulunması gereken en temel özelliktir. Mizah kelimesi kimilerine göre ”cıvıklık” kimilerine göre ”cana yakınlık” olarak görülebilir. Hemen şöyle fırlayayım ve şöyle diyeyim; mizah yazının gülüdür, mizahsız yazı gülün dikenine benzer abi. Ne oluyor bana ya. Yazılarımızda mizahı ne fazla kaçırmalı nede düşük tutmalıyız. Okuyucu’nun önüne 20 tane spoiler koysak bile birkaç tutam mizah katarsak keyifle o yazıyı bitirir. Yok abi ben 20 spoileri açarım mizah yapamam, bana ters diyorsanız 20 spoiler açmayın ne bu roman mı? Yazı.

Bir kişisel blog yazarının başarısı mizah anlayışında saklıdır. Tabii sadece mizah değil diğer bir spoilerde diğer bir özelliğe deyinmeye geçiyorum şimdi.

Yazı yazma yeteneği

Hayatında hiçbir şekilde web işinde bulunmamış, hiçbir şekilde bilgisi olmayan bazı insanlar bile kişisel blog tutmayı isteyebilir. Bizde canlıyız, kuşlardan farkımız ne, uçmak için çok mu genciz yoksa çok mu safız? Olaya şöyle bir dalayım. Bir kişisel blog yazarı, yazılarında noktalama işaretlerine, devrik cümle kurmamaya, büyük-küçük harf kullanımına dikkat etmelidir.

Kendimizi okuyucuların yerine koyalım. Yazı başlığımız; Günlerden Eylül Aylardan Pazartesi O.O noluyor abi ben mi yanlış okudum, başlık mı yanlış, olamaz hayır…

İşte bu, bu son spoiler başkada spoiler açıp sizi sıkmayacağım. Blogumuza yazı girmeden önce o yazının hedef kitlesini, nelere hitap ettiğini düşünmeliyiz. Olaya şöyle bakmalıyız; bu yazıyı başkası yazsa ben okurmuydum? Bu yazı bana hitap ediyor mu?

Gerekirse yazı yazarken sohbete girin. Nasıl olacak yazı yazarken sohbet, ne alaka diye soranınız olacaktır. Kendinizi birazcık aşağıya bırakın. Çaktırmadan yazı dışına çıkıp, ufaktan yazıya doğru girin.

Kaynak: http://www.seyitalidogan.com.tr/kisisel-blog-yazarinda-gereken-ozellikler/

İlk logo daha hoş :)
EkipNetwork

kişi bu mesajı beğendi.

Hostapot.com

bugrahanisbakan bugrahanisbakan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Amasya
  • Ad Soyad B** İ**
  • Mesajlar 266
  • Beğeniler 59 / 108
  • Ticaret 6, (%100)
Logoda kullanılan ifadeler ciddiyetten çok samimiyeti vurguluyor.Dolayısıyla samimiyet bence.

Holiqan Holiqan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 876
  • Beğeniler 211 / 116
  • Ticaret 10, (%100)
Samimiyet her zaman güzeldir de daha komik şeyler olabilir yazı olarak.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al