wmaraci reklam

Cloudflare adsense gelirini azaltıyor mu?

6 Mesajlar 931 Okunma
smmexpress

videoavcisi videoavcisi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek uzman
  • Konum Sinop
  • Ad Soyad V** K**
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 54 / 46
  • Ticaret 2, (%100)
Cloudflarenin adsense gelirini azalttığı yönünde bir söylem var,
Cloudflare kullanmak işime geliyor ve bu hizmeti kullanmak istiyorum.
Ancak adsense gelirini azaltıyorsa bırakacağım.

Cloudflare kullanırken ve bıraktıktan sonra adsense geliri arasında fark olan var mı? Söylem duyum değil, bizzat yaşadınız mı? İşin doğrusu nedir?

wmaraci
reklam

Blacksheep Blacksheep .NET Developer Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 2074
  • Beğeniler 60 / 532
  • Ticaret 10, (%100)
AdSense web sitelerinde kullanılan Cache ve benzeri sistemleri pek önermyior ve sevmiyor gelirde azalma olur mu bilmem ama Google ile optimize çalışan bir sistem bana daha mantıklı geliyor Cloudflare de basit bir mantıkla sitenizi önbellekliyor ve sitenizin daha hızlı açılmasını sağlıyor.Eğer CloudFlare kullanmaktaki amacınız hız ise düşük miktarlara bir CDN hizmeti alabilir veya kendi sunucunuza Local CDN kurarak sistem optimizasyonunu yapabilirsiniz.İyi çalışmalar dilerim.

MehmetYilmaz MehmetYilmaz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Memur
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
adsensei bilmem ama Cloudflare yüzünden google sitemi en son sıralara attı, yapabilirseniz vps kullanın ve güvenliğini sağlayabilecek bir arkadaşla çalışın.

videoavcisi videoavcisi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek uzman
  • Konum Sinop
  • Ad Soyad V** K**
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 54 / 46
  • Ticaret 2, (%100)

MehmetYilmaz adlı üyeden alıntı

adsensei bilmem ama Cloudflare yüzünden google sitemi en son sıralara attı, yapabilirseniz vps kullanın ve güvenliğini sağlayabilecek bir arkadaşla çalışın.

Peki kullanmayı bıraktıktan sonra değişiklik oldu mu sıralamalarda? Ya da şöyle sorayım sorunun cloudflare kaynaklı olduğunu nasıl anladınız?

Ek Olarak:

Blacksheep adlı üyeden alıntı

AdSense web sitelerinde kullanılan Cache ve benzeri sistemleri pek önermyior ve sevmiyor gelirde azalma olur mu bilmem ama Google ile optimize çalışan bir sistem bana daha mantıklı geliyor Cloudflare de basit bir mantıkla sitenizi önbellekliyor ve sitenizin daha hızlı açılmasını sağlıyor.Eğer CloudFlare kullanmaktaki amacınız hız ise düşük miktarlara bir CDN hizmeti alabilir veya kendi sunucunuza Local CDN kurarak sistem optimizasyonunu yapabilirsiniz.İyi çalışmalar dilerim.

Ben cache özelliğini kullanıyorum ama bu özellik kapatılarak sadece güvenlik amaçlı da kullanılabiliyor. Cache özelliğini kullanmasak, siteye eklenti kuracağız, öbür türlü hız çok farkediyor.
Kafamda şüpheler çok da net gelir olayından etkilenen var mı onu merak ediyorum.

wmaraci
wmaraci

MehmetYilmaz MehmetYilmaz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Memur
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Hala kullanmaktayım sizinde dediğiniz gibi kullanmak zorunda kalıyoruz sadece açıkları kapatmak yetmiyor.sorunları google hesabımdan direk olarak görebiliyorum hatalar ve yüksek güvenliğin bootları engellemesi vs.ayrıca istediğimiz en önemli kelime cloudflare kullanmadan önce ilk sayfada çıkarken şimdi.
Sorguladığınız site 43. sırada yer alıyor. Toplamda ise 2 sonuç içerisinde yer alıyor.
cloudflareyi daha önce kullanmak istemiyordum lakin yapılan saldırılar yüzünden host firmasıyla papaz olduk kullandıktan sonra azda olsa rahatlattı siteyi.

KTB KTB xxxx Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 133 / 331
  • Ticaret 249, (%100)
Olabilir. Çünkü ben super cache felan kullanınca da gelirler ciddi oranda düşüyor. Cache eklentisi bile kullanmazken cloudflare hiç güvenemiyorum : )

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al