wmaraci reklam

Cloudflare only DNS - SSL ayarları

3 Mesajlar 430 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
Cf de only DNS kullanırken SSL yi nasıl kullanabiliriz?

Benim bildiğim tek yöntem NS leri orijinal hostinge yönlendirip SSL kurup sonra CF NS lerini ayarlamakla oluyor ama DNS kayıtları için bir süre oturmasını beklemek lazım. Aynı zamanda NS ler hostinge işaret etmediği için süre sonunda yenilemek için aynı işlemleri tekrar tekrar yapmak lazım. Ama DNS değiştirip durmak sakıncalı.

Bunun kolay yolu var mı? Only DNS de proxy açık olamadığı zaman cloudflare origin sertifikası çalışmıyor

wmaraci
reklam

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Cloudflare'a ait bir SSL kullanmanız mümkün değil, hiçbir yolu yok. Kendi özel SSL sertifikanızı veya Let's Encrypt gibi bir sertifika kullanmanız gerekiyor. Only DNS modunu kullanıyorsanız sürekli NS değiştirmenize gerek yok. Cpanel'den yüklenen Let's Encrypt SSL sertifikası kendi kendine yenilenir.

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
sworks proxy olmadan kullanılmıyormus cloudflare sertifikası galiba. Cpanelden oluşturduğum SSL yenilenmiyor NS kayıtlarından galiba. Çok kurcaladım only DNS de SSL oluşturuyorum ama kendi adına oluşturmuyor. Ana site değil de subdomain olarak oluşturuyor (SSL yetkilisi)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al