wmaraci reklam

Com.tr yada tescil sahibi domaini elimden alabilirmi

13 Mesajlar 2.419 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

DeLi1SeY DeLi1SeY 1881 - 193∞, özlemle... Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 1385
  • Beğeniler 232 / 263
  • Ticaret 2, (%100)
Arkadaşlar dün forumdan bi kardeşimle evde oturduk baya bi domain arayışı sektör arayışı yaptık sonunda tam aha bu iş oldu dedik ama şimdi söyle bişey gördük bi adam com net org u almış alan aynı kişi sonra öbür elemanda tutup .com.tr yi almış şimdi ben gidip rasgele bi uzantıyı alsam siteyi yükseltsem com net org un sahibi ile rakip olsam onu geçsem vs vs com.tr nin sahibi yarın birgün tutupta kardeş siteyi kapat diyebilirmi bana yada işte şukadar para vereceksin bana diyebilirmi ? domain para değil ama bir emek söz konusu ben 1. sıraya gelebilmek için en az 3 ay dişimi tırnağıma takıp çalışcam sizce fikriniz nedir ?

Belki bir gün dünyadaki tüm kadınları anlayabilirim, ama Google'ı hiç bir zaman anlayamayacağım.
wmaraci
reklam

grafen grafen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 962
  • Beğeniler 23 / 181
  • Ticaret 17, (%100)
.com,.net,org uzantılı alan adlarında ilk gelen alır mantığı vardır.

.com.tr uzantılı ad alabilmesi için marka tescili veya şirket adına olması lazım sen içeriği bire bir kopyalamadığın sürece dokunamaz

turksu turksu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek esnaf
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 3 / 7
  • Ticaret 1, (%100)
oyle birsey olmaz dostum
lakin merak ettigim benim abc.com diye sitem var biri gidip abc.com.tr diye site almış neye gore tescil ettirebiliyorlar bu siteleri onune gelen alabiliyor demek

bjlkl bjlkl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 269 / 263
  • Ticaret 1, (%100)
siteadi.com adamınki olsun seninki siteadi.org olsun gene bir şey olmaz. rahat ol dostum ama insanlar tabi senin sitenle adamın sitesini de karıştıracaklardır bu yüzden ben aynı siteadını kullanmanızı çok da doğru bulmuyorum.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 26.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 962
  • Beğeniler 23 / 181
  • Ticaret 17, (%100)

turksu adlı üyeden alıntı

oyle birsey olmaz dostum
lakin merak ettigim benim abc.com diye sitem var biri gidip abc.com.tr diye site almış neye gore tescil ettirebiliyorlar bu siteleri onune gelen alabiliyor demek

abc.com.tr şeklinde türk patent enstütüsüne giderek ne iş yapıyorsa o sınıfta müracaat ediyorlar ardından nic.tr gidip geçici olarak alan adını kullanıyorlar eğer marka tescili olumsuz sonuçlanırsa alan adını senden alıyorlar

DeLi1SeY DeLi1SeY 1881 - 193∞, özlemle... Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 1385
  • Beğeniler 232 / 263
  • Ticaret 2, (%100)

grafen adlı üyeden alıntı

.com,.net,org uzantılı alan adlarında ilk gelen alır mantığı vardır.

.com.tr uzantılı ad alabilmesi için marka tescili veya şirket adına olması lazım sen içeriği bire bir kopyalamadığın sürece dokunamaz

ama söyle bişey var com.tr de suanda herhangi bi içerik yok sektörü belli degil yarın birgün ben sitemi açtım emek verdim calıstım hepsini geçip 1. sıraya oturdum bu adam tutup benim site tarzı veya birebir kopyasını piyasaya sürüp beni gösterip calmıs icerigimi diyemez mi ? sonucta domain reg tarihi onun daha önce

Belki bir gün dünyadaki tüm kadınları anlayabilirim, ama Google'ı hiç bir zaman anlayamayacağım.

sekizncihayat sekizncihayat Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek web master
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 41
  • Beğeniler 0 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Mantıken diyebilmesi gerekiyor tabi herhangi bir patent ya da farklı haklara sahip bir kuruluşsa ve tabi sen bu hakları o kişi üzerinde dezavantaj şeklinde ihlal ettiysen her türlü hakka sahiptir diye düşünüyorum. Bilgim yok ama mantıken böyle olması gerekiyor çünkü bu tarz şeyler bazen sadece site ya da alan adı çerçevesinde kalmıyor çok farklı yerlere gidebiliyor. Böyle şeyler olsa da senden en fazla satın alma talebinde bulunabilir diye de farklı bir düşüncem var yine de kafa karıştırmak gibi olmasın, umarım bilen biri net bir açıklama ile bizleri aydınlatır bende merak ettim doğrusu.
DahiPatent

kişi bu mesajı beğendi.

turksu turksu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek esnaf
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 3 / 7
  • Ticaret 1, (%100)
peki şimdi ben .com diye item var baskası bana nispet yapıp .com.tr sini aldı ben bu .com.tr yi elinden alabilirmiyim :D

• Üyelik 26.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 962
  • Beğeniler 23 / 181
  • Ticaret 17, (%100)
hiç bir şekilde sorun olmaz dert etme sen eğer .com uzantısını aldıysan

Ek Olarak:

turksu adlı üyeden alıntı

peki şimdi ben .com diye item var baskası bana nispet yapıp .com.tr sini aldı ben bu .com.tr yi elinden alabilirmiyim :D

.com.tr sen onun elinden alamazsın çünkü marka başvurusu vardır.veya şirket ismidir.

.com.tr sana nispet yapıp alabilmesi için her başvurduğu sınıf için 140 tl ödemesi gerekir ayrıca marka vekili atarsa ona da belli bir ücret ödemesi lazım

bjlkl bjlkl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 269 / 263
  • Ticaret 1, (%100)
elinden alabilir misi bilemem de dava açabilirsin sonuçta önemli olan siteadi kısmıdır. .com ya da .com.tr değildir. diyelim senin .com site çok iyidir adam da bunu fırsat bilip .com.tr sini alır farklı içerik bile olsa senin siten sayesinde kendisini yükseltir. sonuçta ülkemizde arama çubuğuna siteadi.com.tr yazan çok kişi var. avantaja dönüştürür adam bunu

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al