Phonegap ile geliştirdiğim bir uygulamaya facebook login eklemek istiyorum. Javascript SDK kullandığımda localhost üzerinde sorun çıkartmıyor (facebook uygulama app domain: localhost) ancak aynı uygulamayı mobile attığımda, apk'nın bir adresi olmadığı için doğal olarak hata veriyor. (App domain için file protokolü kullanılamıyor. Normalde adres file:///anroid_assets/www/index.html)

Cordova fb login eklentisini kurarken de node js içinde git komutunu tanımıyor. Defalarca yükledim, tanıttım, path'e ekledim fakat sonuç aynı.

Facegap eklentisini denedim, uygulama izin verme ekranına yönlendiriyor, dönüşü alacakken app domain üzerinde bir sayfaya yönlendiriyor. (Mesela; localhost/connect/login_success.html)

Bu arada, facebook uygulama yapılandırması web olmak zorunda, javascript ile çalışıyorum. Canvas ya da Android seçtiğimde ayrıca url ya da google play paket adı girmem gerekiyor.

Şimdi sorum şu; Daha önce phonegap kullanıp (herhangi bir şekilde) facebook login kullanabilen var mı?

Kanser olmama ramak kaldı...

Ek Olarak: Aynı sorunu yaşayanlar için, şöyle çözdüm: phonegap facebook login eklentisi