wmaraci reklam
lidertakipci

.CSS ve .JSS dosyalarının sıralarını değiştirerek-Site hızlandırma !!!

19 Mesajlar 2.412 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

cetinkan cetinkan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 69
  • Beğeniler 13 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba wm kullanıcıları,:)

Bir Joomla kullanıcısıyım. Bu aralar yoğun bir şekilde pagespeed, pageload değerlerimi yükletmeye çalışıyorum. Takıldığım çok önemli bir konu var, hem yardımlarınızı almak hemde aynı sorunu yaşayan arkadaşlara yapıcağınız yorumlarla yardım etmek istedim, şöyleki;

Sitem açılırken temel yapıyı oluşturan css dosyalarını kendi aralarında yüklenme sırasını değiştirerek, bu şekilde sitenin tamamının yüklenme süresinden bir fark olmasa da, yüklemenin ilk zamanlarında site ana şablonlarının hemen oturmasını sağlayarak, buna bağlı görsellerin ve içeriğin hemen çekilmesini sağlamak istiyorum, teorik olarak böyle.

Bunun için iki sorum olucak sizlere:

1 - sitemdeki .css ve .js dosyalarının site açılışında yükleniş sıralarına Nasıl müdahale edebilirim ??

2 - Site açılırken bekliyo bekliyo ve tüm yüklemeleri bittiinde TAK diye karşıma çıkıyo, buda kullanıcıya siteden geç cevap alınamıyor. yavaş gibi bir izlenim veriyor. Bunun yerine siteye tıklandıktan sonra, az buçuk dağınık görünse dahi sayfa yüklemesine devam etmesini, kullanıcıya site yavaş izlenimi vermemesini nasıl sağlayabilirim ??

Özellikle bu 2. durumu "wm aracına" ye ilk girdiğinizde görebilirsiniz. Sayfa kendini tam yüklememiş olsa bile kullanıcıya hemen bir şeyler gösterek, hızlı yükleniyormuş havası veriyor. İşte tamda 2. durumda bunu istiyorum

Destekleriniz için şimdiden teşekkür ederim. Söz sizde, merakla cevaplarınızı bekliyorum..

----- Çalışmada geldiğim son noktayı göstermek için sitemi paylaşıyorum : akustiksungerfiyatlari.net

---- .css ve .js dosyaları sitenin ön ucunua joomla da " scriptmerge" bileşeni ile çekilde, ayrıca "jotcache" gelişmiş önbelek bileşeni ile site veri tabanına uğramadan önbellekten yüklenerek açılıyor. Buda önceki haline nazaren fark ettirdi.
-----Sonuç bu site hala anında gelimor :)

wmaraci
reklam

Ozzyfb Ozzyfb ozancorumlu.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
Wordpress kullanıcısı olarak takipteyim.
cetinkan

kişi bu mesajı beğendi.

Aylık 150k+ Tekil Özgün Eğitim Sitesi Reklam/Tanıtım Yazısı

http://goo.gl/YZb0E2

PcDelisi PcDelisi Kısa bir ara Kullanıcı
  • Üyelik 09.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 705
  • Beğeniler 227 / 226
  • Ticaret 387, (%100)
css dosyalarınızı tek bir dosya haline dönüştürebilirsiniz. aynı şekilde js dosyalarınıda.. Bunları sitenin header kısmına değilde footer kısmına ekleyerek site açılışını hızlandırabilirsiniz

WebMoney hesabıma ödeme yapmadan önce mutlaka adresin güncel olduğuna dair bilgi isteyin.

cetinkan cetinkan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 69
  • Beğeniler 13 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Evet, bende bu sıra değiştirme olayını soruyorum ya, hem tek css dosyaların çok fazla, tek parti yapmam gene istediğim sonucu vermiyor. Siz bana manüel nasıl bu yükleme sıralarını değiştirildi onu anlatın hele

wmaraci
wmaraci

shateiel shateiel Biologist Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 1703
  • Beğeniler 659 / 509
  • Ticaret 9, (%100)
Css dosyalarının ve html dosyalarının %1-%3 daha hızlı okunması için optimize etmeniz lazım. Bu optimize bildiğimiz satır aralıklarını kaldırmakta bitiyor. Yani

.p {
border: 2px;
}

Şeklinde değilde
.p{border:2px;}

şeklinde satır aralıklarının yok edilmesi css dosyalarının okunmasını hızlandırır.

Bunun haricimde cache ve site optimizasyonu olarak cloudflare sistemini kullanmanızı tavsiye ederim. Javascript css ve html dosyalarını önbelleğe alarak kullanıcıların siteye çok daha hızlı ulaşımını sağlıyor. Ben bu sayede 4,9 saniyenin sürekli altında site açılış hızı alıyorum sitede problem olmadıkça gayet hızlı açılıyor.

oyunhatasi oyunhatasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 92
  • Beğeniler 2 / 15
  • Ticaret 1, (%100)
Google insights e gir aradığın cevabı bulacaksın, ne yapman gerektiğini söylüyor hem dosyaların optimize edilmiş halini de veriyor.

mail: oguzhan_baygul@hotmail.com

serdar01 serdar01 Akıl+Bilim+Eğitim Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Eğitim
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 839
  • Beğeniler 323 / 116
  • Ticaret 0, (%0)

shateiel adlı üyeden alıntı

Css dosyalarının ve html dosyalarının %1-%3 daha hızlı okunması için optimize etmeniz lazım. Bu optimize bildiğimiz satır aralıklarını kaldırmakta bitiyor. Yani

.p {
border: 2px;
}

Şeklinde değilde
.p{border:2px;}

şeklinde satır aralıklarının yok edilmesi css dosyalarının okunmasını hızlandırır.

Bunun haricimde cache ve site optimizasyonu olarak cloudflare sistemini kullanmanızı tavsiye ederim. Javascript css ve html dosyalarını önbelleğe alarak kullanıcıların siteye çok daha hızlı ulaşımını sağlıyor. Ben bu sayede 4,9 saniyenin sürekli altında site açılış hızı alıyorum sitede problem olmadıkça gayet hızlı açılıyor.

Bu şekilde yapıldığında kullanılan tema da sorun çıkar mı ?

anonymated anonymated Webnoloji.net Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Teknoloji ve Psikoloji
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 2005
  • Beğeniler 1489 / 657
  • Ticaret 15, (%100)

serdar01 adlı üyeden alıntı

Bu şekilde yapıldığında kullanılan tema da sorun çıkar mı ?

Nediren de olsa evet. Ama çok nadir.

serdar01 serdar01 Akıl+Bilim+Eğitim Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Eğitim
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 839
  • Beğeniler 323 / 116
  • Ticaret 0, (%0)
Kullandığımız temanın tüm css dosyalarında mı yapacağız yukardaki işlemi ?

anonymated anonymated Webnoloji.net Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Teknoloji ve Psikoloji
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 2005
  • Beğeniler 1489 / 657
  • Ticaret 15, (%100)

serdar01 adlı üyeden alıntı

Kullandığımız temanın tüm css dosyalarında mı yapacağız yukardaki işlemi ?

Hepsi için gerek olmayabilir. Yani sıkıştırma sonucu boyutu 1000 kilobayttan 997 kilobayta düşecekse hiç ellemeyin. Pagespeed kullanın. Orada optimize edilmesi gereken dosyaların sıkıştırılmış halini arşiv dosyası olarak veriyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al