wmaraci reklam
lidertakipci

Digitalocean nedir? Avantaj ve özellikleri nelerdir?

3 Mesajlar 1.083 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

pikshub pikshub WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 22.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 120
  • Beğeniler 25 / 39
  • Ticaret 3, (%100)
Digitalocean adlı firma 2011 yılında kurulmuştur. Digitalocean VPS hizmeti vermektedir. Verdiği hizmeti uygun fiyatlarla sunması ve kullanıcı dostu olması Digitalocean’ı diğer firmalardan bir adım öne çıkarmaktadır. Digitalocean’da bulunan bulut tabanlı sunucular “droplet” diye adlandırılmıştır. Bu kelimenin karşılığı Türkçe’de “damlacık”dır. Avantaj ve özellikleri şöyledir:

- Damlacığın konumunu seçebilme (New York, San Francisco, London, Amsterdam ve Singapur). Ne kadar Türkiye’de bulunmasa bile Amsterdam gibi bölge seçildiğinde iyi bir ping değeri alabiliyorsunuz.

- Uygun fiyatları ile herkese hitap etmesi. Aylık 5 Dolar ile başlamaktadır. Bu 5 Dolar’lık VPS hizmetinde 512MB RAM, 1 çekirdekli işlemci, 20GB SSD depolama ve 1 TB trafik bulunmakta.

- VPS hizmeti 1 dakika içinde başlaması. Damlacığınızı 1 dakika içinde oluşturuyor ve direk kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

- Ödemelerin saatlik alınması. Yani diyelim ki bir damlacık oluşturdunuz. Hemen ödemeyi almıyor. Kullandığınız kadar ödeme yapmış oluyorsunuz.

- Hazır imajların bulunması. WordPress, Ghost gibi sistemlerin kurulumunun kolaylıkla yapılabilmesi.

- Kolayca yedekleme. Digitalocean üzerinden iki farklı yol ile yedekleme yapabiliyorsunuz. Birisi damlacığınızı oluştururken eğer “backup” kutucuğuna tıklarsanız kullanıma açılıyor. Bu kullanım ücretlidir. Aylık bedelin %20’si kadar ücret alınır. Her hafta otomatik olarak yedeklemenizi yapar en güzel yanı bir tıkla ona geri dönüş yapabilirsiniz. İkinci yöntem ise snapshot. Bu yöntem ücretsizdir. Digitalocean panelinizde snapshot oluşturarak sunucunuzun yedeğini alabilirsiniz. Bunun kötü yanı sunucunuzu kapatmanız gerekiyor.

- Floating ip desteği. Henüz denemediğim özelliğidir ama anladığım kadarıyla sağladığı şey sunucunun hiç kesintiye uğramaması. Yani diyelim ki sunucunuzun ip adresi 1.1.1.1. Kesintiye uğraması halinde 1.1.1.2 dinleniyor ve kaldığı yerden çalışmaya devam ediyor.

Mantık gif’de iyi ifade edilmiş.

- Digitalocean üzerinden konsol erişimi

- Root parolası hızlıca sıfırlama

- Kolayca üst bir pakete geçilebilmesi. Sunucunuzu bir tıkla resize edebilirsiniz.

- Çok fazla döküman

Benim aklıma gelenler bunlar. Eğer kaydolmak isterseniz buraya tıklayın. Bağlantı referans bağlantıdır. Bu bağlantıdan kayıt olmanız halinde 10 Dolar kazanırsınız.

Wordpress kurulumu için:

1 Tıkla WordPress Kurulumu (Digitalocean)

Kaynak:

Digitalocean nedir? Avantaj ve özellikleri nelerdir?

wmaraci
reklam

ceyzer ceyzer WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 12.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 698
  • Beğeniler 46 / 90
  • Ticaret 1, (%100)
Bende az önce Tural Abiyev arkadaşa kurdurdum. tek tıkla kurulum yapınca ilerde veri tabanı hatası çok veriyor sürekli reboot atmak zorunda kalıyorsunuz. Tural abiyev arkadaşın refi ile üye olup ondan kurulum isteyebilirsiniz konu linkide burda https://wmaraci.com/forum/is-arayanlar/sunucu-kurulum-optimizasyon-tasima-islemleriniz-yapilir-203062.html

pikshub pikshub WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 22.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 120
  • Beğeniler 25 / 39
  • Ticaret 3, (%100)
@ceyzer ben uzun bir süre kullandım ve hiçbir sıkıntı olmadı. Bir sorun oluşmuş olabilir ki tek tıkla kurduktan sonra da veritabanını dilediğin gibi kişileştirebiliyorsun veya phpmyadmin vs. kurulabilir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al