wmaraci reklam
lidertakipci

Dizi domaini kanald sorun çıkarır mı?

3 Mesajlar 486 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

fRee fRee Be fRee Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 222
  • Beğeniler 44 / 24
  • Ticaret 3, (%100)
merhabalar, kanald dizi domaini alsak dizileri eklesek kanald sorun çıkarır mı sizce? şuanda yayında değil dizi?
aylık iyi aranma hacmi var ondan sordum.. eski diziyle uğraşmaz herhalde :)

wmaraci
reklam

SerkanERGUN SerkanERGUN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 2894
  • Beğeniler 1339 / 1338
  • Ticaret 249, (%100)
Hocam uzmanlık alanıma giren bir sorunuz oldu :) KanalD'de yayınlanan dizilerin bir çoğunun telif hakkı var. Örnek vermek gerekirse, Poyraz Karayel dizisi. Forum da olmak üzere dışarıdan da fan siteleri alındı ve onca emek verildi. Yayın yapmalarına izin vermedi yapımcı ve yayıncı kuruluş.

Avukat iletişime geçerek tüm içeriğin derhal silinmesi için uyarıda bulundu. Site adı; Poyrazkarayel. gen. tr idi. Bu nedenle site silindi. :)

Aslında bu sadece kanald ile söz konusu olamaz tüm kanalların yayıncı hakları elinde bu nedenle dikkat etmelisiniz. Biliyorum ki kısa zaman içerisinde iyi para kazandırıyor adsense ama işte başın da ağrıyabilir.

Dizi yapımcısı firmasını araştırın gerekirse mail atın durumu izah edin, şimdi belki bazı arkadaşlarımız video ve fragman yayınlamadığın sürece sıkıntı olmaz diyebilir ama öyle DEĞİL işte. :) Araştırmanı öneririm hocam. :)

Serkan ERGÜN - Her şeyi denerim; ama yapabildiklerimi yaparım.

SosyalCeo SosyalCeo Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Sosyal Medya Danışmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 69
  • Beğeniler 2 / 9
  • Ticaret 8, (%100)

SerkanALAZ adlı üyeden alıntı

Hocam uzmanlık alanıma giren bir sorunuz oldu :) KanalD'de yayınlanan dizilerin bir çoğunun telif hakkı var. Örnek vermek gerekirse, Poyraz Karayel dizisi. Forum da olmak üzere dışarıdan da fan siteleri alındı ve onca emek verildi. Yayın yapmalarına izin vermedi yapımcı ve yayıncı kuruluş.

Avukat iletişime geçerek tüm içeriğin derhal silinmesi için uyarıda bulundu. Site adı; Poyrazkarayel. gen. tr idi. Bu nedenle site silindi. :)

Aslında bu sadece kanald ile söz konusu olamaz tüm kanalların yayıncı hakları elinde bu nedenle dikkat etmelisiniz. Biliyorum ki kısa zaman içerisinde iyi para kazandırıyor adsense ama işte başın da ağrıyabilir.

Dizi yapımcısı firmasını araştırın gerekirse mail atın durumu izah edin, şimdi belki bazı arkadaşlarımız video ve fragman yayınlamadığın sürece sıkıntı olmaz diyebilir ama öyle DEĞİL işte. :) Araştırmanı öneririm hocam. :)

Aynen hocam size katılıyorum. En garanti yok direk mail atarak izin istemek olacaktır.
SerkanERGUN

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al