wmaraci reklam
lidertakipci

Dizi sitesi için Digitalocean vs GoogleDrive

8 Mesajlar 1.599 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Atao Atao notin Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 261
  • Beğeniler 53 / 29
  • Ticaret 7, (%100)
Arkadaşlar özet geçmek gerekirse çizgi film sitesi açıyorum çizgi filmleri googledrive dan paylaşırsam mı daha iyi olur hangi servisi kullanmalıyım digitaloceandan server alıp ordan yayın yapsam dolma hızı vs nasıl olur acaba bandwith ve server masrafı önemli değil.

Birde google drive a yükleyip paylaşsam daha iyi olur ?

Çizgi filmlerin telif sıkıntısı bulunmamakta youtube'a da koyabilip adsense eklerim fakat bu sefer siteye giren sayısı azalır. aklımdan geçen dizibox taki gibi kendi playerimin olduğu bir sistem yapmak

wmaraci
reklam

veyakup veyakup Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 156
  • Beğeniler 30 / 28
  • Ticaret 0, (%0)
Driveye sıcak bakmıyorum fakat ok.ru olabilir birde vkpass.com sitesinden üyelik alırsınız jwplayer ile gösteririsiniz player kodlarınıda o siteden şifreleyerek koyarsınız pek sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum. Digitaloceandan server alırsanız site hitlenmeye başladığında band yetersiz gelmeye başlayabilir.

BlueEye75 BlueEye75 Merhaba! Kullanıcı
  • Üyelik 22.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 46 / 41
  • Ticaret 15, (%93)
Hocam youtube'a koy derim.Bir de adsense yaparsın kanalına.Site paran yine ordan çıkar.olmadı youtube videonu da indirir sitene de yüklersin.İki türlü kazanırsın.CkPlayer yayınlamıştı bi arkadaş forumda.Gayet seri ve güzel bir arayüzü vardı playerin.

• Üyelik 09.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 261
  • Beğeniler 53 / 29
  • Ticaret 7, (%100)

veyakup adlı üyeden alıntı

Driveye sıcak bakmıyorum fakat ok.ru olabilir birde vkpass.com sitesinden üyelik alırsınız jwplayer ile gösteririsiniz player kodlarınıda o siteden şifreleyerek koyarsınız pek sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum. Digitaloceandan server alırsanız site hitlenmeye başladığında band yetersiz gelmeye başlayabilir.

bandgenişliği önemli değil çünkü bi çizgi film maximum 50mb filan esas isteğim hızlı dolması ve özgün gözükmesi

wmaraci
wmaraci

veyakup veyakup Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 156
  • Beğeniler 30 / 28
  • Ticaret 0, (%0)

Ata Özelbiçer adlı üyeden alıntı

bandgenişliği önemli değil çünkü bi çizgi film maximum 50mb filan esas isteğim hızlı dolması ve özgün gözükmesi

Dediğim yöntemle yaparsanız yine özgün olur jwplayera logonuzu yada istediğiniz altyazıyı gömebiliyorsunuz vkpass ile, fakat sunucuda sıkıntılı bence bende sunucudan yayın yaptım 1 haftada 5 terabyte upload yaptı 100 megabit internet yetmemeye başladı çok yavaş doluyordu onun için hem sunucu masrafı var

• Üyelik 09.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 261
  • Beğeniler 53 / 29
  • Ticaret 7, (%100)

veyakup adlı üyeden alıntı

Dediğim yöntemle yaparsanız yine özgün olur jwplayera logonuzu yada istediğiniz altyazıyı gömebiliyorsunuz vkpass ile, fakat sunucuda sıkıntılı bence bende sunucudan yayın yaptım 1 haftada 5 terabyte upload yaptı 100 megabit internet yetmemeye başladı çok yavaş doluyordu onun için hem sunucu masrafı var

hocam mesaj attım size özelden jwplayer hakkında

BlueEye75 adlı üyeden alıntı

Hocam youtube'a koy derim.Bir de adsense yaparsın kanalına.Site paran yine ordan çıkar.olmadı youtube videonu da indirir sitene de yüklersin.İki türlü kazanırsın.CkPlayer yayınlamıştı bi arkadaş forumda.Gayet seri ve güzel bir arayüzü vardı playerin.

koymasına koyup adsense alıcam ama sitenin hitleri düşmicekmi çünkü yayınlamak istediğim tarz çizgifilmlerin örneği internette yok zamanında arşiv tutmuştum kendim onları yayınlıcağım ?

BlueEye75 BlueEye75 Merhaba! Kullanıcı
  • Üyelik 22.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 46 / 41
  • Ticaret 15, (%93)

Ata Özelbiçer adlı üyeden alıntı

hocam mesaj attım size özelden jwplayer hakkında

koymasına koyup adsense alıcam ama sitenin hitleri düşmicekmi çünkü yayınlamak istediğim tarz çizgifilmlerin örneği internette yok zamanında arşiv tutmuştum kendim onları yayınlıcağım ?

hocam şöyle ki;

adsense bazen sitelerden daha çok kanallara kazandırıyor.Ya da kanaldan çok siteye.Bu belli olmuyor.Ben de diyorum ki siz videoyu youtube de paylaşın.Hatta video içine tıklanabilir spoiler(youtube yorum kutusu özelliği) ekleyin ve bu bağlantı sitenize gitsin.Bir de youtube'de paylaştığınızın aynısını sitede paylaşın.Youtube hiti engellemez.Size hit kazandırır.

Bard Bard WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Reklamcılık
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad O** O**
  • Mesajlar 217
  • Beğeniler 43 / 24
  • Ticaret 2, (%100)
hocam google plusa yükle ve vkpass hizmetini kullan

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al