wmaraci reklam
lidertakipci

Dmoz Editör Sitemi İnceledi.

6 Mesajlar 938 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Tufan Tufan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek muhasebe
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 102
  • Beğeniler 5 / 5
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba arkadaşlar tesadüfen bugun google.com/analytics te iken dmoz.org dan bir yönlendirme oldu iletişim sayfamı gezdi ve anasayfada 10 dakika kadar kaldı çıktı eğer dizine eklendi ise editör tarafından kac gunde anlayabilirim bunu hemen çıkarmı

Temiz Forum Özgün İçerik Yasal Paylaşım
wmaraci
reklam

Zen Zen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1061
  • Beğeniler 16 / 189
  • Ticaret 1, (%100)
Kabul etseydi hemen çıkardı dizinde site adını aradığında. İncelemeye alabiliyorlar bazen.

Yalnız eskisi kadar etkili değil dmoz. Benim ekli olan sitelerde hiç faydasını görmedim daha hemde rekabeti çok az alanlarda bile. Diğer arama motorları önemsese bile google bakmıyor artık dmoza falan wm toolsta bağlantılarda bile gözükmüyor benim dmoz kayıtları :) Saçma sapan siteleri bile bağlantı gösteren google dmoz'u bağlantıdan saymıyor.

Ahmet Ahmet ▪ illâ edep, illâ edep! Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Proje Yönetimi
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 1279
  • Beğeniler 386 / 731
  • Ticaret 29, (%100)
DMoz editörleri siteyi inceleyip, onaylandığı anda dizinlerde sitenizi görebilirsiniz. Bir üst yorumda arkadaşın belirttiği gibi DMoz artık eski önemini kaybetti ancak halen daha SEO'nun önemli bir parçası. Örnek vermek gerekirse benim sitem 1 ay kapalı kaldı, infosu halen daha duruyordu DMOZ Başlık ve açıklaması şeklinde.

• Üyelik 25.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek muhasebe
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 102
  • Beğeniler 5 / 5
  • Ticaret 1, (%100)
Anladım arkadaşlar. Eklese iyi olacaktı ama şuan arama yapıyorum herhangi birşey çıkmıyor sanırım eklenmedi.

wmaraci
wmaraci

Metin Metin metinli.com Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Analisti ve Siber Güvenlik
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1399
  • Beğeniler 61 / 582
  • Ticaret 18, (%94)

RocKets adlı üyeden alıntı

DMoz editörleri siteyi inceleyip, onaylandığı anda dizinlerde sitenizi görebilirsiniz. Bir üst yorumda arkadaşın belirttiği gibi DMoz artık eski önemini kaybetti ancak halen daha SEO'nun önemli bir parçası. Örnek vermek gerekirse benim sitem 1 ay kapalı kaldı, infosu halen daha duruyordu DMOZ Başlık ve açıklaması şeklinde.

Onaylandığı anda göremeyebilirsiniz. DMOZ önbellek sistemi kullandığı için onaylanan siteler belirli bir süre sonra listelenmeye başlayabilir.

DMOZ sistemi siteleri belirli aralıklarla tarar ve ulaşılamadığı an geçici olarak ek değerlendirme talebini oluşturur. Bu kısım ise tamamen o an inceleyecek olan editörün insiyatifindedir.

DMOZ editörleri gönüllü olduğu için kimi kurallar fazlasıyla esnetilebiliyor, o nedenle aklınızda olan sorular varsa birebir Mozilla vakfına iletebilirsiniz.

Yazar, yazılım geliştirici, SEO Analisti ve siber güvenlik uzmanı.

• Üyelik 25.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek muhasebe
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 102
  • Beğeniler 5 / 5
  • Ticaret 1, (%100)
Teşekkürler. Biraz bekleyeceğim o zaman sonucu aynı konu altından bildireceğim

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al