wmaraci reklam

DoFollow link nedir yararı zararı nelerdir?

3 Mesajlar 712 Okunma
wmaraci reklam

webbil webbil WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / K
  • Meslek Seramik Teknikeri
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 344
  • Beğeniler 223 / 144
  • Ticaret 4, (%100)
Merhaba arkadaşlar. Ben DoFollow link verme hakkında bilgi almak istiyorum. Dofollow link verince arama motorlarına linkini verdiğimiz site için şu mesajı veriyoruz." Ben o siteye güveniyorum ve referans oluyorum onu takip et " diyoruz. Bu durum karşıki siteye yarar sağlıyor ve Google tarafından iyi bir site imajını kazandırıyor. Yani dofollow olarak link verdiğimiz site bizim pagerank değerimizi paylaşıyor ve o siteye değer kazandırıyor. Peki sorum şudur. Karşıki siteye çok yarar sağlayan bu dofollow linki bize ne yarar kazandırıyor ve zararı nedir? Bizim sitemiz diyelim Pagerank değeri düşük ve Alexa değerleri çok iyi değil. Karşı ki sitenin daha iyi değerleri var. Biz onun linkini verirken bunu dofollow olarak veriyoruz. Bu link verme bizim için katkı sağlarmı yoksa sitemiz değermi kaybeder?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

komedyatube komedyatube ig: @coksevimliler Kullanıcı
  • Üyelik 03.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Elektrik Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 886
  • Beğeniler 186 / 235
  • Ticaret 28, (%100)
Eğer link verdiğiniz site dofollow backlinki hakediyorsa zarar görmezsiniz. Sizin siteniz de tavsiye veren aktif bir site görünümünde olur google'ın gözünde. Tabi bu işlemi çok fazla yapmadığınız gerekli yerlerde yaptığınız sürece.
BONUS: Eğer güçlü bir siteye backlink verdiğiniz yazı içerisinde kendi sitenize de backlink verirseniz, kendi sitenizi de güçlü siteyle bahsedilecek kadar güçlü bir konumda gösterme şansı yakalarsınız.
webbil

kişi bu mesajı beğendi.

webbil webbil WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / K
  • Meslek Seramik Teknikeri
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 344
  • Beğeniler 223 / 144
  • Ticaret 4, (%100)
Bu yararlı cevap için çok teşekkür ederim.
komedyatube

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al