lostyazilim

Dolandırılıyor Olabilir Miyim?

17 Mesajlar 1.847 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

Okeskin Okeskin SUPREMACY Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 880
  • Beğeniler 836 / 288
  • Ticaret 18, (%100)
Hocam miktar önemli değil, 50 kuruş içinde olsa o durumlara düşürülmek hoş değil. İlk başladığımda bende dolandırıldım. Turhost'tan 2. hosting alışverişim, 45 TL'lik paketten alın kafanız rahat etsin.
turkedition

kişi bu mesajı beğendi.

iyi.
wmaraci
reklam

bjlkl bjlkl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 269 / 263
  • Ticaret 1, (%100)
bir firmadan şüpheleniyorsanız ondan bir daha alışveriş yapmayınız. usulsüzlük yapılmıyorsa bile o duygu içinizi kemirir. bu yüzden siteyi başka bir firmadan aldığınız makineye geçirin. kafanız rahat etsin

turkedition turkedition WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 435
  • Beğeniler 90 / 80
  • Ticaret 1, (%100)

bjlkl adlı üyeden alıntı

bir firmadan şüpheleniyorsanız ondan bir daha alışveriş yapmayınız. usulsüzlük yapılmıyorsa bile o duygu içinizi kemirir. bu yüzden siteyi başka bir firmadan aldığınız makineye geçirin. kafanız rahat etsin

Firmadan değil bayiden host alıyorum.

Ek Olarak:

OkanKeskin adlı üyeden alıntı

Hocam miktar önemli değil, 50 kuruş içinde olsa o durumlara düşürülmek hoş değil. İlk başladığımda bende dolandırıldım. Turhost'tan 2. hosting alışverişim, 45 TL'lik paketten alın kafanız rahat etsin.

Evet haklısınız. O kadar bütçem yok, öğrenci durumumla site kurmaya çalışıyorum :). Turhost'ta aylık olarak en fazla 15 TL ödeyeceğim hangi paketi önerirsiniz hocam?

HostAnaliz HostAnaliz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Server Administrator
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 20
  • Beğeniler 7 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba;

Hosting'i forum içerisinden bir arkadaştan aldıysanız bu konuyu açarak biraz rencide etmiş oluyorsunuz. Pek doğru bir davranış olmayabilir. Hosting almaya karar verdiğiniz de büyükte olsa küçükte olsa bir firma ile çalışınız. Özel mesaj ile "gel hocam, gel kardeşim, gel kanka sana hosting vereyim" tarzı alışveriş güvensizdir. İleride başınızın ağrımaması için buna dikkat ediniz. Bazı arkadaşlar bazı firma isimleri vermişler onları araştırınız. Firmaların yetkililerinden bilgi alınız irtibata geçiniz. Sitenizin geleceği açısından buna dikkat ediniz. Dediğimiz gibi, büyük veya küçük bir çok hosting firması var. Her firma işini düzgün yapmak için gayret gösteriyor, bunlara yönelebillirsiniz.

Saygılarımızla.
cnkrblt turkedition onay34

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

cnkrblt cnkrblt WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Müşteri Temsilcisi
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 192
  • Beğeniler 45 / 31
  • Ticaret 13, (%100)

Host Analiz adlı üyeden alıntı

Merhaba;

Hosting'i forum içerisinden bir arkadaştan aldıysanız bu konuyu açarak biraz rencide etmiş oluyorsunuz. Pek doğru bir davranış olmayabilir. Hosting almaya karar verdiğiniz de büyükte olsa küçükte olsa bir firma ile çalışınız. Özel mesaj ile "gel hocam, gel kardeşim, gel kanka sana hosting vereyim" tarzı alışveriş güvensizdir. İleride başınızın ağrımaması için buna dikkat ediniz. Bazı arkadaşlar bazı firma isimleri vermişler onları araştırınız. Firmaların yetkililerinden bilgi alınız irtibata geçiniz. Sitenizin geleceği açısından buna dikkat ediniz. Dediğimiz gibi, büyük veya küçük bir çok hosting firması var. Her firma işini düzgün yapmak için gayret gösteriyor, bunlara yönelebillirsiniz.

Saygılarımızla.

aynı şeyleri düşünmüşüz...

turkedition turkedition WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 435
  • Beğeniler 90 / 80
  • Ticaret 1, (%100)
Evet gerçekten yanılıyorsam çok utanacağım ama şüphe içimi yiyip bitirdi. Yardımcı olan herkese teşekkürler. Konu kapanabilir.

bjlkl bjlkl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 269 / 263
  • Ticaret 1, (%100)

turkedition adlı üyeden alıntı

Firmadan değil bayiden host alıyorum.

bayiye güvensizlik de aynı şekilde. firmanın direk kendisiyle iletişime geçerseiz daha iyi olur. bu işlerde en ufak bir güvensizlik hissi işinizi düzgün bir şekilde yapmanızı önleyeceğinden başka firmalarla ya da aynı firmanın başka bir bayisine git.
benim daha önceden bildiğim bir hosting şirketi vardı ama baya oluyor o yüzden adını unuttum. yardımcı olamayacğım. yoksa daha önce bulunduğum forumlarda moderatör arkadaşlardan biri kullanıyordu
turkedition

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al