freelance iş ilanları

Domain Aldım Görüşler Neler?

27 Mesajlar 1.936 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Skala Skala https://mekasosyal.com Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek İletişim Hizmetleri
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 533
  • Beğeniler 32 / 52
  • Ticaret 9, (%100)

cenktolga adlı üyeden alıntı

Sadece reklamın yeteceğini sanmıyorum, özellikle bizim ülkemizde batı özentiliği varken:) Mevcut sosyal ağlar artık kullanıcılarının bir parçası olduğu için vazgeçmeleri zaten mümkün değil.

Amerika merkezli bir sunucu al alan adınıda yurt dışından regle sonrasında ufak bir reklam bak nasıl talep görüyor, yeterki AMERİKA menşeili olsun:)

çok doğru dediniz :) valla bu proje yattı aklıma yorumlara göre :)

wmaraci
reklam

Baykus Baykus kula minnet eylemem. Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Coder & Developer
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad G** B**
  • Mesajlar 396
  • Beğeniler 160 / 159
  • Ticaret 39, (%100)
Zamanında 1 hafta da 1-2k Kullanıcı kitlesine sahip bir sosyal ağ açtık 2 arkadaş.
Sonra baktık destek yok kapattık. Sen de öyle yaparsın :)
Ben projeyi 1-2 maddi destek suncak kişilere sunduk. 60 bin tl felan yardım eden oldu ama bütçe ne kadar çok o kadar iyi.

Öyle 120 TL tema aldım, domain 30 tl dönmüyor ciddiyim. Bi kere adam akıllı bi sunucu kiralıcaksın. Lakin bizim hatamız buydu. CPU kullanımını aştık. Anlık 340 bulunca kapandı.

Bunun dışında Reklam bütçen başlangıçta en az 10k olmalı ki biraz tanın, markalaş. İnsanlara siteni en iyi şekilde tanıtmalısın...2k üyen olduktan sonra gerisi geliyor, ama maddi imkan varsa tabii.

• Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 533
  • Beğeniler 32 / 52
  • Ticaret 9, (%100)

GBMedya adlı üyeden alıntı

Zamanında 1 hafta da 1-2k Kullanıcı kitlesine sahip bir sosyal ağ açtık 2 arkadaş.
Sonra baktık destek yok kapattık. Sen de öyle yaparsın :)
Ben projeyi 1-2 maddi destek suncak kişilere sunduk. 60 bin tl felan yardım eden oldu ama bütçe ne kadar çok o kadar iyi.

Öyle 120 TL tema aldım, domain 30 tl dönmüyor ciddiyim. Bi kere adam akıllı bi sunucu kiralıcaksın. Lakin bizim hatamız buydu. CPU kullanımını aştık. Anlık 340 bulunca kapandı.

Bunun dışında Reklam bütçen başlangıçta en az 10k olmalı ki biraz tanın, markalaş. İnsanlara siteni en iyi şekilde tanıtmalısın...2k üyen olduktan sonra gerisi geliyor, ama maddi imkan varsa tabii.

valla hocam bilmiyorum domain duruyor öyle ne yapıcam daha karar veremedim

Baykus Baykus kula minnet eylemem. Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Coder & Developer
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad G** B**
  • Mesajlar 396
  • Beğeniler 160 / 159
  • Ticaret 39, (%100)

Skala adlı üyeden alıntı

valla hocam bilmiyorum domain duruyor öyle ne yapıcam daha karar veremedim

Kimsenin dolduruşuna gelme :) Ben çok adam gördüm sosyal medya sitesi kurup facebookla yarışıcam diyip, 50k parayı çöpe atan.

Sosyal Medya 'da yer almak için öncelikle bir şirketten yatırım alman lazım. Sunucuların olması lazım. O aldığın domain ile de olmaz sadece.O Domainin .net,.org vs. uzantılarını alman lazım...

Dolduruşa gelme sana söylim. Türkiyede bu tür şeylere destek vermiyorlar. Zamanında şahsen denedim. Temayı vs. herşeyi hazır değil, özel kodlanılmıştı birde. Tema duruyor, belki ileride zengin olursam yaparım ama dediğim gibi destek yok kardeşim TR'de :)

Senin kullanacağın tema bir kere olmaz, Free tema ile bu işler yürümez...Warez'de dolanıyor o tema :D

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 533
  • Beğeniler 32 / 52
  • Ticaret 9, (%100)
:) doğru diyorsundur hocam bu domainle ne yapayım bi fikrin varmı?

MertUslu MertUslu Estağfirullah Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)
Sosyal ağ derken twitter facebook tarzı bir şeyden mi bahsediyorsun ? , eğer öyleyse o tema pek sosyal ağ temasına benzemiyor, ayrıca domain konusunda bana twitter'ı andırdı, daha farklı bir giriş bulmanı öneririm yani şöyleki ,

twitter
facebook
ahsar
askfm

gördüğün üzere çoğu tanınmış sitenin birbirine benzerliği bile yok, o nedenle sende farklı bir harfle başlayan ve diğer sosyal ağları andırmayan bir şey düşünürsen güzel olabilir.

• Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 533
  • Beğeniler 32 / 52
  • Ticaret 9, (%100)

SunSky adlı üyeden alıntı

Sosyal ağ derken twitter facebook tarzı bir şeyden mi bahsediyorsun ? , eğer öyleyse o tema pek sosyal ağ temasına benzemiyor, ayrıca domain konusunda bana twitter'ı andırdı, daha farklı bir giriş bulmanı öneririm yani şöyleki ,

twitter
facebook
ahsar
askfm

gördüğün üzere çoğu tanınmış sitenin birbirine benzerliği bile yok, o nedenle sende farklı bir harfle başlayan ve diğer sosyal ağları andırmayan bir şey düşünürsen güzel olabilir.

Verdiğim tema mekanlar için rehber tarzı. Farklı düşünceler üzerine yoğunlaşıcam anlaşılan :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al