wmaraci reklam

Domainin Adsense Etkisi Hakkında

6 Mesajlar 540 Okunma
smmexpress

mzlmgnhn mzlmgnhn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazar
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 535
  • Beğeniler 69 / 40
  • Ticaret 5, (%100)
Merhaba,

Bir kaç yerden araştırdım fakat net bilgiye ulaşamadım: Domain yaşı Adsense başvurusunu etkiliyor mu? Etkiliyor deyip fakat şu an Türkiye için geçerli değil diyenler kadar evet etkili diyenler de var. Sitem 9 aylık domain ise 3 aylık ve hep politikalara uymuyor hatasını alıyorum. Biri veya birileri net bir bilgi verirse sevinirim.

wmaraci
reklam

albortin albortin Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar Yazılımcısı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 34
  • Beğeniler 5 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Domain yaşı olumlu olması için 6 ay olması lazım diye biliyodum fakatki bu kaldırıldı bilgisini alıncaya kadar.

TheThanatos TheThanatos Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Belirtilmedi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** F**
  • Mesajlar 842
  • Beğeniler 55 / 171
  • Ticaret 5, (%100)
Domainin yaşlı olması seo açısından iyidir fakat yaşı 6 aydan az olan siteler adsense alamaz diye bir kural yok.

NK1864 NK1864 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
Adsense tamamen kumar. 5 içerikle de saçma sapan bir siteden Adsense aldığım oldu; özgün içerik ve ücretli temayla red yediğim de. Sadece kişisel izlenimim, Adsense belli kategorideki sitelerin çok fazla birikmesini istemiyor. Çünkü reklamverenleri de düşünmek zorunda.

Herkes teknoloji sitesi açarsa, alakasız bir kategoride reklamveren dönüş alamaz. Aynı şekilde reklam yayınlayan da. Adsense almak için niche bir kategori açıp 10 özgün içerik girin. Normal siteden daha çabuk kabul alırsınız.

Hem kendim, hem başkalarına denettirip başarılı olduğunu gördüğüm bir yöntem.
mzlmgnhn

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

mzlmgnhn mzlmgnhn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazar
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 535
  • Beğeniler 69 / 40
  • Ticaret 5, (%100)
O zaman sizden 5 dknızı ayırıp siteme bakmanızı rica ediyorum tavsiyelerinizi bekliyorum. Neden politikalara uyumlu değil uyarısı veriyor?
webmgon.com

Ek Olarak:

NK1864 adlı üyeden alıntı

Adsense tamamen kumar. 5 içerikle de saçma sapan bir siteden Adsense aldığım oldu; özgün içerik ve ücretli temayla red yediğim de. Sadece kişisel izlenimim, Adsense belli kategorideki sitelerin çok fazla birikmesini istemiyor. Çünkü reklamverenleri de düşünmek zorunda.

Herkes teknoloji sitesi açarsa, alakasız bir kategoride reklamveren dönüş alamaz. Aynı şekilde reklam yayınlayan da. Adsense almak için niche bir kategori açıp 10 özgün içerik girin. Normal siteden daha çabuk kabul alırsınız.

Hem kendim, hem başkalarına denettirip başarılı olduğunu gördüğüm bir yöntem.

Sitem daha çok genel bir haber sitesi her katagoriyi içeriyor diyebilirim.

BiELOF BiELOF Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Makine Modelcisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 85 / 359
  • Ticaret 2, (%50)
Domain yaşı konusunda yanlış bilinenler.

Domain yaşı geçmişe dönük değil ileriye yönelik bakılmaktadır.

Örneğin bir domain bir kişi tarafından 8 yıl boyunca kullanılmış olsun. Domain uzatılmadığı zaman düştükten sonra isterse ertesi gün isterse 1 yıl sonradan birisi tarafından alınıp kullanıldığında bu domain 8 yıllık değil 0 yıl 1 günlük değerindedir.

1 domain 5 yıllık tescil edilse ve hiç yayınlanmaz ise (host olmadığından sadece park edilse v.s.) bu domain yine 0 yıl 1 günlük değerindedir.

Fakat diyelim aklınızda bir proje var ve bir domaini en az 3 yıllık ve daha fazla süresi için satın aldığınızda ve hosta yükleyerek yayımlamaya başladığınızda başta google olmak üzere diğer arama motorları tarafından değer verilir. (İleriye yönelik yatırım v.s.)

Bir çok kişi bu hataya düşmektedir.

Bilgilendirmek istedim. (Yanlışım varsa bu konuda bilgisi olan düzeltmeler ekleyebilir)
mzlmgnhn

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al