1 yıl önce domainimi bir alan adı satış sitesinde satışa koymuştum. Whois bilgisiyle de domainin bana ait olduğunu onayladım. domain geçen ay benden düştü yani yenilemedim. fakat şu anda site birine domaini satmış ve benden alan adının ait olduğu firmanın bilgilerini istiyor. ben de domainin benden düştüğünü söyledim. domain benden düştüğü anda alanadı satış sitesi bu domaini whois bilgilerindeki uyuşmazlık nedeniyle otomatik satıştan çıkarması gerekmez miydi ? ya da satıştaki her domain için manuel olarak sil işlemi mi yapmalıyız? satış daha onaylanmadı. zaten satılacak bir ürün yok. alan adı satış sitesinin cevabını bekliyorum. fikriniz nedir veya süreç hakkındaki tahmininiz?

edit: alan adı satış sitesi domaini kaldırdı ve sıkıntı çözüldü. Aklınızda bulunsun eğer alan adı satış sitelerine domaininizi koyarsanız veya koyduysanız hemen satın al satış seçeneği ile satış yaparken bir kez daha düşünün. Domain sizden düştüğü anda oradan silmeyi unutursanız, biri 2 yıldır satışta olan domaini almaz almaz domain düştüğü ay almak isteyeceği tutar.