wmaraci reklam

DSLR Kamera Öneri?

6 Mesajlar 743 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

AliTasc1 AliTasc1 www.alitasci.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Grafik&Editör&WP
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 583
  • Beğeniler 45 / 190
  • Ticaret 11, (%100)
Merhaba hayırlı geceler cümleten..

Buralarda olanlara ve ilgili olanlara birşey sormak istiyorum. Başlangıç için dslr önerileriniz neler olurdu?

Kullanım şeklim gelende gimball ile video çekimi, detay çekim ve fotoğraf çekimi üzerine olacak.

Çok kararsız kaldım her kafadan bir ses çıkıyor daha kardeşim şunu al orta halli seni üzmez diyen bir modele denk gelemedim.

Bilgisi olan fikir sunarsa sevinirim tekrardan hayırlı geceler :)

wmaraci
reklam

beneday beneday WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2019
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek ..
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** I**
  • Mesajlar 35
  • Beğeniler 62 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
silinebilir

AliTasc1 AliTasc1 www.alitasci.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Grafik&Editör&WP
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 583
  • Beğeniler 45 / 190
  • Ticaret 11, (%100)
Aslında bir fiyat yok kafamda yani bilmediğim bir alet açıkçası çok fazla para bağlamak saçmalık olur. Şu aşamada telefondan sonra ki her makine benim için profesyonel sayılabilir. Ama tabi ki her işin bir kuralı var bu tarz taleplerime uygun orta halli birşey olabilir :)

MuratDinc MuratDinc Miyavliyo - WiseKitten Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1583
  • Beğeniler 207 / 257
  • Ticaret 5, (%100)
Hocam bende bir D3100 makine var yıllar önce Üniversitede kullanıyordum sonra hiç işime yaramadı yıllardır dolapta yatıyor, 2. el düşünürsen satabilirim. Ben memlekete dönüş iş güç koşuşturmaya başlayıp bir de sağa sola gezmeye eskisi kadar gidemeyince taşımak istemedim, Festivallerde..vs'de yasak olunca sokamadım haliyle yattı makine bir kenarda. Çantası falan var, hatıradır diye satmayı düşünmedim daha önce ama şimdi düşüncem değişti zira paramı dolabın bir köşesine atmış gibi hissediyorum artık.

Not bu kamera video çekiminde çok iyi değil, orta halli ve başlangıç için diye geçiyor. Hepsiburada..vs fiyatları çok şişirme haberin olsun, o paraya daha iyi bir sürü makine var sadece 2. el almak mantıklı olur o da güvenilir birinden zira bu versiyon uzun yıllar önce çıktığı için aktif kullanan biri makinenin canına okumuştur muhtemelen.

Makineyle çektiğim fotoğraflar: https://www.muratdinc.com/photography/

👉 Türkiye'nin En Minnoş Kedi Bloğu Miyaliyo! 😻
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

alperi alperi alperperi.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Bilgiişlem
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 642
  • Beğeniler 216 / 215
  • Ticaret 4, (%100)
Gimbal için en hafif ağırlıkta olan dslr canon da eos 250d modelidir. Dslr için gimballer de çok ucuz sayılmaz. Giriş seviyesi için canon 550d, 600d, 650d modelleri uygundur. Çok para harcamadan işinizi görebilir zaten para eden kısmı lens seçimleriniz olacaktır. Tavsiyem 1000d, 1100d gibi modeller yerine 600d, 650d gibi modelleri tercih edebilirsiniz. Lens seçiminde 75-300mm türünden (premium olmayan) lenslerden uzak durmanız. 18-55mm ile 55-250mm giriş segmentte güzel bir kittir. Ayrıca tak gez lens olarak 18-135mm gayet başarılı, level atlamak için 24-105mm lens tavsiye ederim.

Sony A5000 ve a6000 modelleri daha ideal ve pahalı modellerdir. Nikon konusunda bilgisi olan arkadaşlarda sana birkaç model tavsiye eder, umarım.
cgrclk

kişi bu mesajı beğendi.

cgrclk cgrclk Fortis Fortuna Adiuvat Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 3270
  • Beğeniler 1014 / 1983
  • Ticaret 53, (%100)
Burada da her kafadan farklı bir öneri çıkacaktır çünkü hem çeşit hem de fiyat aralığı çok geniş. Belli bir bütçe belirtirseniz seçenekler azalacaktır. Video çekimi için, gimball kullanımı için aynasız hafif makineleri tavsiye ederim. Aynalı dslr makineler artık çok ağır ve kaba.

Canon M50 inceleyebilirsiniz, bunun yanında Sony A6300 e bakabilirsiniz, A6300 öncesinde mikrofon girişi yok maalesef. Bu makineler tüm ihtiyacınızı karşılar.
alperi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al