wmaraci reklam

Düşen Domainler?

9 Mesajlar 1.128 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ColdShadow ColdShadow WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Android Developer
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 147
  • Beğeniler 49 / 29
  • Ticaret 2, (%100)
Domain işine girişmeye karar verdim. Projelik alan adlarını satıp alıp pazarlamayı düşünüyorum. Peki düşen ve sahibinin yenilemediği alan adlarını nasıl takip edebilirim. Bunun yanında 3-4 harfli domainler nedir? Ne işe yarar? daha çok para eder mi? Sadece .com mu almalıyım? Fikirlerinizi ve de görüşlerinizi bekliyorum. Ayrıca düşen alan adını aldıktan sonra domain yaşı sıfırlanır mı?

wmaraci
reklam

burakisci burakisci Wordpress Tema Yapımcısı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Wordpress Tema Yapımcısı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** i**
  • Mesajlar 1897
  • Beğeniler 371 / 522
  • Ticaret 23, (%100)
3-4 harfli domainler domaindir :) Daha kısa ve akılda kalıcı oldukları için anlamsız olsalar bile tercih edilebiliyorlar, içerisinde sadece harf barındırdığı sürece .com ve .net uzantıları iyi para edebiliyor ama bu şekilde domain bulmak kolay değil, backorder sistemini iyi araştırmanızı ve düşecek domainleri iyi takip etmenizi öneririm.
ColdShadow

kişi bu mesajı beğendi.

Economist Economist Bla, bla, bla.. Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Sosyal Medya
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 1943
  • Beğeniler 1098 / 1106
  • Ticaret 312, (%100)
Merhaba, Domain için çeşitli projeler var fakat sanırım domain konusunda ülkemiz de hiç olmazsa rağbet azalmış konumda. Yani bir çok domain ölü fiyatına gidebiliyor. Düşen alan adlarını takip etmek için, bir çok site var. Ülkemiz de '' Dusendomainler, Yoncu ve bir çok belirli kategori de '' düşen domainleri takip etmeniz için kontrol edeceğiniz anlık siteler mevcut.

4 Karakterliyi bilemem de 3 karakterli domainlerin piyasa değeri, çok fazladır. Mesala; '' pay, tut, kat, can '' gibi bir çok örnek verebilirim. Tabi bunların '' sayı '' içermemesi gerekiyor. Mesala; '' p4y, t4t, k3t ca4 '' gibi. Sayı içeren domainlerin de '' com uzantısı '' olması kaidesiyle piyasa değeri vardır. Tek sayı ile olan domainler '' 201, 301, 401, 300, 100 '' gibi sayılı karakterleri bulursanız bizim ülkemiz de piyasa değeri olmasa da çinliler çok büyük derecede miktarlar bu domainlere yatırım olarak yapmaktadır.

Düşen alan adını aldıktan sonra, yaşı sıfırlanır.
aktuelsoylesi ColdShadow

kişi bu mesajı beğendi.

VNG VNG Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilisim Hizmetleri
  • Konum Kilis
  • Ad Soyad A** M**
  • Mesajlar 331
  • Beğeniler 27 / 35
  • Ticaret 8, (%75)

burakisci adlı üyeden alıntı

3-4 harfli domainler domaindir :) Daha kısa ve akılda kalıcı oldukları için anlamsız olsalar bile tercih edilebiliyorlar, içerisinde sadece harf barındırdığı sürece .com ve .net uzantıları iyi para edebiliyor ama bu şekilde domain bulmak kolay değil, backorder sistemini iyi araştırmanızı ve düşecek domainleri iyi takip etmenizi öneririm.

Bulmak cok kolay kardesm detaylar imzamda :)
SizinWeb

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

SizinWeb SizinWeb . Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** K**
  • Mesajlar 3626
  • Beğeniler 1459 / 1458
  • Ticaret 135, (%100)
Bu alanda alim satım ve ticaret yapmak istiyorsanız domain forumları Web forumlarını sürekli takip etmeniz lazim bazen çok değerli bir domain bile forumlarda çok düşük fiyatlara satilabiliyor domain alanı konularını sürekli kontrol ve takip etmenizde fayda var @Ekonomist inde dediği gibi 3 harfli ve 4 harfi domainler para yapıyor bulması zor sayısal olanlar ise ülkemizde ilgi görmüyor cin de baya bir ilgi görüyor bu domainler domain için dikkat etmeniz gerekenler alacağınız domain in geçmişi ban vb. Durumu olup olmadığı alan adinin aranma hacmi ve birçok etken aldığınız alan adini pazarlamanizda satışınızı arttıracaktır.
ColdShadow

kişi bu mesajı beğendi.

Bugün Bizim Yarın Çocuklarımızın.

caglarESEN caglarESEN www.ikiyek.com Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek sigortacı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad Ç** E**
  • Mesajlar 227
  • Beğeniler 62 / 61
  • Ticaret 1, (%100)
co uzantılı alan adları hakkında düsünceleriniz nedir
SizinWeb

kişi bu mesajı beğendi.

www.ikiyek.com

• Üyelik 04.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** K**
  • Mesajlar 3626
  • Beğeniler 1459 / 1458
  • Ticaret 135, (%100)
Soryu banamı sordunuz ? ÇağlarESEN

caglarESEN caglarESEN www.ikiyek.com Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek sigortacı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad Ç** E**
  • Mesajlar 227
  • Beğeniler 62 / 61
  • Ticaret 1, (%100)
Evet kardeşim sizinweb

Ek Olarak:
Evet kardeşim
SizinWeb

kişi bu mesajı beğendi.

www.ikiyek.com

• Üyelik 04.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** K**
  • Mesajlar 3626
  • Beğeniler 1459 / 1458
  • Ticaret 135, (%100)
bana neden ileti gelmiyor tesadufen baktım konuya neyse
genelde en çok tercih edilen domain uzantılı com ve net olmakla beraber yeni ülkelerinde farklı uzantıları ile tanışıyoruz krd ırak eklentisi olarak piyasaya sürülüyor bunuda bir adım öne taşıyarak tanınmış şehirlerin uzantılarıda ardı sıra geliyor tabiki .ist .istanbul gibi
bu şekilde yeni uzantıların var olması gelmesi sanal ortamdaki iş hayatını hareketlendiriyor Ancak bir domainde bana göre asıl baz alınıcak unsurlar şöyledir yada en azından ben öyle bakıyorum Alacagım domain adresinin daha önce geçmişe dayalı bir kaydının olması ve varsa temiz olması ban vss gibi şeylerin bulunmaması backlink domain pek fazla kimsenin bilmediği bir olaydır aranma hacmi ve yapacagım iş ile ilgili olması com uzantısı elbette önce gelir ancak sağlam proje ile uzantının çokta bir önemi kalmıyor artık.
ÇağlarESEN

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al