freelance iş ilanları

E - Ticaret girişimi.

28 Mesajlar 2.536 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

aloneman aloneman WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek sistem uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 221
  • Beğeniler 21 / 38
  • Ticaret 4, (%100)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

''gardrop'' üzerine 22 kayıt görünüyor marka tescilde.

Konuyu açan arkadaş bizlere fikrimizi sormuş ama bence kendisi zaten kararını vermiş, bizden destek istiyor gardrop kelimesi üzerine.

Bence bu isme ağırlık vermeyin derim. Hele hele kiralık yazılım kullanacaksanız zaten baştan mağlup olursunuz. Adwords reklam dışında kendinizi göstermeniz çok zor kısacası.

E-ticaret işine gireceklerin kesinlikle sermayesi olması gerekir. Ve akabinde sabırlı olmaları şarttır.

İlk 3 ay sitenin index alması beklenmelidir mesela. Bugün siteyi açtım, yarın satış yapayım diye bir beklenti içine girmek maalesef en büyük hatadır.

Konu sahibi arkadaşa hayırlı olsun bu arada.

İyi forumlar herkese.

Fikirleriniz benim için gerçekten değerli teşekkür ederim açıklamanız için.

Daha önceden arkadaşımın firması üzerinden bir e-ticaret tecrübem olmuştu inanmayacaksınız ama 2. günde 17 bin liralık bir şatış almıştık :)
Yani biraz şans biraz kısmet biraz da emek ve sabır işidir ama geri kalan en az bir %25 lik kısmıda iyi bir araştırma işidir diye düşünüyorum.
3-5 kuruşla yapılacak bir iş değil neticede biraz birikim ve yatırım gerekiyor işin en üzücü yanıda bu sanırım :)
Ama yıllardır patronlarını zengin etmekten bıkmış usanmış plaza hayatı yaşayan ben için bu yıl olmasada bir kaç yıl sonra hadi bakalım kendi işimin başına diye bilmek adına iyi bir atılım olarak düşünüyorum.

Saygılarımla,
İyi forumlar.
yilmaz70 enerjiveguc

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

• Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek sistem uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 221
  • Beğeniler 21 / 38
  • Ticaret 4, (%100)

enerjiveguc adlı üyeden alıntı

"Gardropum" da sizin için tehlikeli olabilir. Marka sorgulaması yapıp hangi sınıflarda (tekstil-giyim) koruma altına alındığına dikkat edin, aynı kulvarda zaten marka koruma alamazsınız. Uyarılarımız başınız ağrımasın sonradan üzülmeyin diyedir.

Bir güzel örnek var bunun gibi... Esprisi bir yana bir girişimci, Home Design sektöründe hizmet veren "Madame CoCo" yu örnek alaraka "Madam Kuku / Madame KuKu" adlı bir işletme açmış Adana da. Marka korunma, Marka aşağılama, Kalite marjını düşürme gibi kriterlere uygun mu değil mi hukuk bilir orasını da.

Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim tabikide tüm söyledikleriniz benim için değerlidir.

İyi forumlar.
enerjiveguc

kişi bu mesajı beğendi.

MehmetMasa MehmetMasa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1946
  • Beğeniler 552 / 554
  • Ticaret 40, (%100)

samsa adlı üyeden alıntı

Anlıyorum zaten bu kelime yapısında bir e ticaret sitesi var şu an ve aşırı derecede popüler her yerde reklamı çıkıyor. 2. El kıyafet satışı. Trendtopic olmasının sebebi bu. Ayrıca bu isimle de olmaz diye bir şey yok yani benim o kadar param olsaydı site adresim "n11" olmazdı.:)
Dediğim gibi bu yorumlar Tamamen benim kendi bakış açımdan.

Mesala benim şuan geliştirmekte olduğum gelgiy alan adlı e-ticaret adresim var.

LNN.com domainler ne kadar biliyormusunuz :D icerisinde çinde kötü sayilmayan karakter yoksa domainler bile bayaa para ediyor. N11 in domaini bile is yapar

samsa samsa Ne Mutlu TÜRK'ÜM Diyene Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek turizm
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** O**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 117 / 118
  • Ticaret 5, (%100)

mehmetmasa adlı üyeden alıntı

LNN.com domainler ne kadar biliyormusunuz :D icerisinde çinde kötü sayilmayan karakter yoksa domainler bile bayaa para ediyor. N11 in domaini bile is yapar

İş yapmaz demedim ki. Zaten 3 harf domain buradan bir artı ve bu gaptaki büyük yatırımlar popüler oldu. Örnek Letgo akını.
.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek turizm
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** O**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 117 / 118
  • Ticaret 5, (%100)

aloneman adlı üyeden alıntı

Evet bu aralar belirttiğiniz üzere epey bir trend açıkcası güzel iş çıkartır iyi bir ürün yelpazesi ile.
Gelgiy i inceledim hocam başarılar dilerim dikkatimi çeken logodaki tavşan oldu :) Açıkcası daha hoş bir tasarım yaptırmanız sizin açınızdan güzel olabilir.
Bu tasarım ve kodlama hazır bir scriptmidir? Bunun hakkında bilgi alabilir miyim?

Şimdi hocam logo konusuna gelince profesyonel logo tasarımı bu değil. Daha önce farklı bir tema kullanıyordum sonra buna geçince bunu geçici olarak Kendim yaptım. Değişmeyen tek şey kırmızı tavşan. Şöyle oldu bu tavşan işi de
" Dedim birinin yaprakları var diğerinin böceği var birinin kuşu var
Eeee baktığın zaman da markaların vizyon tanımlanmasında kendileri ile kendileri ile özdeştirdikleri ikonuk bir simgeleri var" Ben de tavşan simgesini uygun gördüm. Ancak dediğim gibi Tabiki logo tasarımı bu şekilde kalmayacak.
Yazılımsal bilgilerine gelince

OPENCART E-TİCARET içerik yönetim sistemi. (Ücretsiz)

TEMA - JOURNAL THEMA (Lisanslı)
aloneman

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek turizm
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** O**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 117 / 118
  • Ticaret 5, (%100)

mehmetmasa adlı üyeden alıntı

Ben değersizler bir İşe yaramazlar demedim

Tam tersi çok daha değerliler Ancak ben bir yatırımcı ve proje sahibi olsam böyle bir isim anlamında söyledim . Yani maddi değil manevi değer yükledim

• Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek sistem uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 221
  • Beğeniler 21 / 38
  • Ticaret 4, (%100)

samsa adlı üyeden alıntı

Şimdi hocam logo konusuna gelince profesyonel logo tasarımı bu değil. Daha önce farklı bir tema kullanıyordum sonra buna geçince bunu geçici olarak Kendim yaptım. Değişmeyen tek şey kırmızı tavşan. Şöyle oldu bu tavşan işi de
" Dedim birinin yaprakları var diğerinin böceği var birinin kuşu var
Eeee baktığın zaman da markaların vizyon tanımlanmasında kendileri ile kendileri ile özdeştirdikleri ikonuk bir simgeleri var" Ben de tavşan simgesini uygun gördüm. Ancak dediğim gibi Tabiki logo tasarımı bu şekilde kalmayacak.
Yazılımsal bilgilerine gelince

OPENCART E-TİCARET içerik yönetim sistemi. (Ücretsiz)

TEMA - JOURNAL THEMA (Lisanslı)

Şimdi daha anlaşılır oldu tavşanın sebebi :) ilerleyen zamanda iki kulağı bile kalabilir sadece ;)
Bu arada bu sistem üzerine XML entegrasyon yapabiliyor musun? Yani örnek veriyorum tedarikçiden aldığın XML i entegre edebiliyor musun? Pazar yerleri entegrasyonları kolay mı? N11 - Hepsiburada vb.
Yani Tsoft, entegra, ticimax gibi firmaların e-ticaret yazılımları üzerinden çalışmak dahamı mantıklı olur bu kapsamda ?

• Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek turizm
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** O**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 117 / 118
  • Ticaret 5, (%100)

aloneman adlı üyeden alıntı

Şimdi daha anlaşılır oldu tavşanın sebebi :) ilerleyen zamanda iki kulağı bile kalabilir sadece ;)
Bu arada bu sistem üzerine XML entegrasyon yapabiliyor musun? Yani örnek veriyorum tedarikçiden aldığın XML i entegre edebiliyor musun? Pazar yerleri entegrasyonları kolay mı? N11 - Hepsiburada vb.
Yani Tsoft, entegra, ticimax gibi firmaların e-ticaret yazılımları üzerinden çalışmak dahamı mantıklı olur bu kapsamda ?

Öncelikle tedarikçi firma bulunmakta XML import etmekteyim. Pazar yerleri konusunda herhangi bir entegrasyonun Şu an için mevcut değil ancak Kim bu saymış olduğunuz olanları yapabilmek için bir çalışma yapıyoruz. GelGiy bu konuda ne kullanacak şu an size onu açıklama yalım. İnşallah yapabiliriz Ve ondan sonra herkes görür zaten. Şimdiden söyleyip sonra yapamamak var.:)
Ayrıca temel sistem yöntemi olarak bakılırsa bu konuda inanın katı bir cevap veremeyeceğim. Ancak kesin söyleyebileceğim bir şey var ki Open kart kullanarak yazılımsal olarak birçok alana hakim iseniz ve sonuca varabiliyor sanız Open carttan şaşmayın.

wmaraci
Konuyu toplam 6 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 6 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al