wmaraci reklam

E-Ticaretin Böylesi Sizce Yasal Mıdır ?

10 Mesajlar 840 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

kozlunet kozlunet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 418
  • Beğeniler 328 / 90
  • Ticaret 2, (%100)
Merhabalar,

Bir yakınımın kasap ve şarküteri mağazası için bir nevi e-ticaret platformu kurdum. Wordpress platformu üzerine WooCommerce eklentisi ile bu durumu yaptım.

Sadece mağaza üzerinden teslimat ve ödeme olarak ayarladım ve ürünlerin altına bu durumu not düştüm.

Yani internet üzerinden herhangi bir satış durumu yoktur.

Neden böyle yaptın derseniz bi çeşit inovasyon olarak bakabiliriz. Müşteri internet üzerinden siparişi verdikten sonra mail geliyor ve iletişim bilgilerinden müşterilere geri dönüş yapılarak verilen siparişi teyit ediyorlar.

Müşterinin zamanını çalmamış oluyoruz..

Sizce yasal olmayan bir yanı var mıdır ? Yok yere başları belaya girsin istemem

wmaraci
reklam

Hkalayci Hkalayci S.M.Mali Müşavir Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek S.M.Mali Müşavir
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 169
  • Beğeniler 38 / 47
  • Ticaret 2, (%100)
Bir SMMM adayı olarak mali açıdan değerlendirmek gerekirse hiç bir sakıncası yoktur. Sonuç olarak internetten satış yok sadece dominos vb yemek zincirlerinde olduğu gibi gel al servis yapmışsınız. Hiç bir sakınca yoktur.
kozlunet

kişi bu mesajı beğendi.

ahturkoz ahturkoz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 299
  • Beğeniler 111 / 60
  • Ticaret 1, (%100)
Ben evde oturuyorum et alacam internet sitesine giriyorum siparişi veriyorum. Etim ona göre hazırlanıyor sonra ben gidip hazır olan eti alıyorum.

Bence şöyle yapın oraya bir ızgara koyun. Adam eti seçsin en son seçenecek çıksın pişşsin yada pişmesin diye hiç olmassa pişkin alır daha güzel olur bence.

Ödeme işi çok basit paytr yada iyizico ya bir üyelik oluştur %2.5 ile online ödemede olmuş olur.

Bu kasap hangi bölgede ? Ve sitenin ismini öğrenebilri miyim ?
kozlunet

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 21.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 299
  • Beğeniler 111 / 60
  • Ticaret 1, (%100)
Hkalayci Bu aralar forumda o kadar çok SMM (sosyal medya paneli) satışları görüyoruz ki gerçek muhasebecileri unuttuk :) Görünce aklımıza başka birşeyler geliyor.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 11.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 418
  • Beğeniler 328 / 90
  • Ticaret 2, (%100)

ahturkoz adlı üyeden alıntı

Ben evde oturuyorum et alacam internet sitesine giriyorum siparişi veriyorum. Etim ona göre hazırlanıyor sonra ben gidip hazır olan eti alıyorum.

Bence şöyle yapın oraya bir ızgara koyun. Adam eti seçsin en son seçenecek çıksın pişşsin yada pişmesin diye hiç olmassa pişkin alır daha güzel olur bence.

Ödeme işi çok basit paytr yada iyizico ya bir üyelik oluştur %2.5 ile online ödemede olmuş olur.

Bu kasap hangi bölgede ? Ve sitenin ismini öğrenebilri miyim ?

Hocam şu an için ızgara koyma ya da pişirme imkanları çok yok diyebilirim. Ödemeyi elden ve mağazadan fişini vs. vererek almayı daha uygun gördük. E-ticaret biraz sıkıntılı olabilir.

HARLES HARLES Volt Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Developer(Php,Wp Plugin,Vbnet)
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** T**
  • Mesajlar 136
  • Beğeniler 30 / 30
  • Ticaret 3, (%100)
ahturkoz Dostum Adam SMM (sosyal medya paneli) 'den Bahsetmiyor Yanlış Anladın Hkalayci 'nın Bahsettiği SMMM (Muhasebe mesleği üçe ayrılır. Birincisi, Serbest Muhasebeci (SM), ikincisi Serbest Muhasebeci mali müşavir (SMMM), üçüncüsü de Yeminli Mali müşavir (YMM)'dir.)

Php Yazılım Geliştirici [Php Bot , İddaa Tahmin Botu] , Wordpress Eklenti Geliştirici.

• Üyelik 11.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 418
  • Beğeniler 328 / 90
  • Ticaret 2, (%100)

Hkalayci adlı üyeden alıntı

Bir SMMM adayı olarak mali açıdan değerlendirmek gerekirse hiç bir sakıncası yoktur. Sonuç olarak internetten satış yok sadece dominos vb yemek zincirlerinde olduğu gibi gel al servis yapmışsınız. Hiç bir sakınca yoktur.

Hocam bende öyle düşünmüştüm. Ödemeyi zaten elden ve mağazada alıyoruz, teslimatta aynı şekilde mağazadan yapılıyor.

Sadece mağazanın bulunduğu cadde üzerinde olan müşterilere elden götürüp teslim edilebilir.

• Üyelik 21.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 299
  • Beğeniler 111 / 60
  • Ticaret 1, (%100)
HARLES Evet durumun farkındayım yazımı tekrar okursan gerçek muhasebecileri unuttuk dedim :)

Bence sen yazdığım cümleyi tekrar oku :) yanlış anlaşmıssın.

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
kozlunet hiç bir sorun olmaz. Ödemeler gerek müşteriye servis ayağında gerekse mağazada teslim edilir olsun, kredi kartı yada nakit fişi verildikten vergisi ödendikten sonra sıkıntı olmaz. Ancak reel bir e-ticaret sitesi kriterlerine göre değerlendirilirse, işletmenin PTT KEP Adresi alması ve akabinde ETBIS kaydı oluşturarak siteyi oraya kaydetmek ve Sitenin görünen herhangi bir yerinde (iletişim sayfası yada footer olabilir) MERSIS Kayıt Numarası ve PTT KEP Adresinin yayınlanması doğru olur.

EKLEME: İnternet üzerinde Kredi kartı satışlarında ETBIS Kaydı gereklidir.
kozlunet

kişi bu mesajı beğendi.

HARLES HARLES Volt Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Developer(Php,Wp Plugin,Vbnet)
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** T**
  • Mesajlar 136
  • Beğeniler 30 / 30
  • Ticaret 3, (%100)
ahturkoz Haklısın Dostum Yanlış Anladım Kusura Bakma Lütfen :)
ahturkoz

kişi bu mesajı beğendi.

Php Yazılım Geliştirici [Php Bot , İddaa Tahmin Botu] , Wordpress Eklenti Geliştirici.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al