wmaraci reklam

e-ticaret Fatura İşlemi

3 Mesajlar 732 Okunma
wmaraci reklam

leone1907 leone1907 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgi işlem
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 110
  • Beğeniler 9 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
sadece n11 ve gg gibi sitelerden satış yaparken fatura basma işlemi nasıl yapılıyor, muhasebe programı şart mı,ücretsiz programlar var mı
opencart gibi hazır sitelerdeki fatura modülleriyle fatura kesme işlemi sıkıntılı mı

e-ticaret sitemizden satılan ürünlerin kargo takip işlemini biz mi yapıyoruz kargo firması mı,bu tam olarak nasıl oluyor?

wmaraci
reklam

yigitcankus yigitcankus balonsatis.com Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Balon İmalat & Üretim
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 824
  • Beğeniler 634 / 145
  • Ticaret 12, (%100)
n11 ve gg 'in sistemleri bizim kullanacağımız sistemlerden biraz daha farklıdır diye düşünüyorum normal şartlarda ürün siparişi alınır, kargoya hazırlanır, faturası basılı (sistemden) kargo içine konulur ve gönderilir.

Direk online satış olacak yapacaksan bir çok sistem fatura kesmeyi destekliyor sadece şablon oluşturmak gerekiyor diye biliyorum, Fatura No'su ve ön ekini yazınca sıkıntı çıkmıyor. Sisteme kargo eklediğin için ve kargoyla entegre haline getirdiğin için sistem onu kendisi kontrol ediyor diye biliyorum, kargo takip durumunu sistem verdiği kod ile gösteriyor yani.

Ürün Satışı ile Kargoyu birbirinden ayırmak gerekiyor.

Balon İmalat & Üretimi
www.balonsatis.com

leone1907 leone1907 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgi işlem
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 110
  • Beğeniler 9 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
hımm, yani siteye eklenen kargo modülü kargo firması adına müşteriye takip no veriyor daha sonra takibi kargo firmasının sisteminde yapıyoruz.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al