wmaraci reklam

E-Ticaret Sitesi Açmak İstiyorum Nelere Dikkat Etmeliyim Ne Yapmalıyım ?

17 Mesajlar 1.932 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

azembilisim azembilisim azembilisim.com Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Profesyonel Web Çözümleri
  • Konum Konya
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 873
  • Beğeniler 79 / 323
  • Ticaret 22, (%100)
Arwenn PM attım

azembilisim.com | Profesyonel Web Çözümleri
wmaraci
reklam

118baran 118baran WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 21 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 471
  • Beğeniler 127 / 126
  • Ticaret 9, (%100)
Detaylı şekilde anlatayım normalde bu kadar yazmam üşenirim ama amaç yol göstermekse...

1.En başta hangi script kullanmam gerektiğini seçmeslisin piyasada bir çok script var. Opencart/hotshop/ Wordpress (woocommerce) vb. Sana tavsiyem wordpress kullanmam olacak.

Wordpress - woocommerce avantajları
- milyonlarca kişi kullanıp geliştiriyor ve sürekli güncel tutuluyor
- 100binlerce eklentisi var ve hayla yapılmaya devam ediliyor
- wordpress hakkında 1000lerce site var destek almam çok basit

2. Olarak hosting ve domain olacak domain alabiliyorsan yaşı büyük domain al ve uzunluğu orta olsun ne aşırı uzun ne de aşırı kısa olsun. Hosting çok kaliteli ve uygun fiyat seçmelisin piyasayı iyi değerlendir sana uygun olanı seç yoksa başlamdan biter.

3. Şık bir tema ve optimize gerekli eğer bilmiyorsan öğren bunun için paralı hizmet alma çükü hep uğraşacağın için wordpressi bilmen lazım.

4. Tema ve wordpresste hal olduktan sonra bir kargo şrketi ve sanal pos veren firmayla anlaşmalısın. Piyasada iyzico ve shopier gibi kaliteli firmalar var. Onlara bakabilirsin kargo ile pek bilgim yok genelde dijital ürün sattığımdan pek kargo kullanmıyorum ihtiyaçın olursa ptt kargo bence en iyisidir.

5. İşin zor ve uğraştırıcı kısmı ürün ekleme seo ayarları reklam verme gibi konuları iyi halletmen gerek bu kısımda para ile destek alabilirsin. Tanıtım yazısı verebilir ve forumda seo paketleri satışı var onları değerlendirebilirsin. Ve biraz fazla zaman ayırman gerek ilk başlarda çok zaman ayırkı ilerde iyi bir gelir ve sürekli bir para kaynağın olsun.

6. Bu arada tüm sosyal medya hesaplarını aç ve oradanda reklam yap.

7. Kullandığınve bildiğin şyleri sat yoksa satması zor olur.

Bu adımları uygula ama uyarıyım bi anda gelişemezsın zaman gerekli e-ticaret konusunda başarılar dilerim.

Edit: o kadar yazdım indirim alırım herhalde gerçi ne satığını bilesemde 😅
Arwenn

kişi bu mesajı beğendi.

Arwenn Arwenn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad I** T**
  • Mesajlar 527
  • Beğeniler 212 / 119
  • Ticaret 11, (%100)
118baran açalım siteyi sozum olsun indirim kodu veririm ve bu arada tesekkurler
118baran

kişi bu mesajı beğendi.

Gorevcim.com ile Hemen Para Kazanmaya Başla

sofgames sofgames WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazar - Eğitmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 332
  • Beğeniler 109 / 45
  • Ticaret 30, (%100)
Bir dönem bende düşündüm hatta halen en çok istediğim şeyler arasında diyelebilirim. Ancak gerçekten güzel yatırım gerektiriyor çünkü insanlar sizi ilk başlarda bulamayacak bunun için SEO, reklamlar vs. gibi alanlara epey para dökeceksiniz. Paranızın karşılığı gelir mi, gelmediğinde pes eder misiniz, pes ettiğinizde tüm paranızı kayıp etmiş olacaksınız başka yapacak bir işiniz var mı gibi soruları kendinize güzel sormanız gerekiyor. Umarım başarılı olursunuz, güzel haberlerinizi almak isterim
Arwenn

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

SeceAVM SeceAVM Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek E Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** E**
  • Mesajlar 347
  • Beğeniler 52 / 82
  • Ticaret 1, (%100)
Öncelikle bende e-ticaret ile uğraşıyorum . İlk önce satcaagin ürünlerin piyasadaki en ucuzunu bul yani toptancini ayarla çünkü ucuza aldığını zannettiği şeyi adam n11 de seninnladigin fiyata satıyor buna site komisyonu kargo ücreti ve kar eklediği halde ilk önce bunu oturt sonrası zaten xml le yüklenir en basiti sonrasında çok çok iyi bir yazılımcı değilsen ilk sene e ticaret paketi kiralamani öneririm çünkü bir çok hata çıkıyor karsina . Araştırma yaparken sitelerdeki fiyata aldanma demo hesabı aç zaten onlar arayacak ve fiyatın pahalı olduğunu şöyle uygun fiyatla hatta taksitle bile dönüş yapıyorlar. Bu ikinci etken . Bir diyer etken ise Google merchant için bütçe ayırmalısın . Ve en önemlisi de yasal olarak çalış bir konum var bununla alakalı GS nin logosunun bulunduğu bir çakmak sattım ve 10 bin TL istediler veremeyeceğini söyledim 12. Ayda mahkeme var bekleyeceğiz benim tavsiyelerim bunlar

https://m.wmaraci.com/forum/konu-disi/gs-suc-duyurusunda-bulundu-dava-acildi-574841.html

BertugErdem BertugErdem Eski Nick: KingStar Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Creative Director
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 2665
  • Beğeniler 418 / 579
  • Ticaret 113, (%100)
Zamanın e-pin işi yaptım. Güzel paralar kazandım ama artık kendin kasmadıkça kazanması çok zor.
Arwenn

kişi bu mesajı beğendi.

Arwenn Arwenn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad I** T**
  • Mesajlar 527
  • Beğeniler 212 / 119
  • Ticaret 11, (%100)
BertuğErdem hocam benimde aklımda e pin ve rp vs. var nereden tedarik edebilirim yardımcı olurmusunuz.

Gorevcim.com ile Hemen Para Kazanmaya Başla
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al