wmaraci reklam

E-Ticaret Sitesi Kurmak İstiyorum, Uzman İnsanlarla Çalışmaya İhtiyacım Var

5 Mesajlar 777 Okunma
wmaraci reklam

Atacani Atacani - Kullanıcı
  • Üyelik 05.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 743
  • Beğeniler 73 / 107
  • Ticaret 22, (%95)
E-ticaret sitesi kurmak istiyorum ancak takıldığım bir çok konu var ve siteyi kurmanın dışında siteyi vergiye uygun yasalarla çatışmayacak şekilde işleve geçirmem gerekiyor.

İlk olarak e-ticaret sitesi benim için ilk kez bir deneyim olacak ve bildiğim kadarıyla bir vergi levhasına ihtiyacım olacak. Bu aşamada desteğe ihtiyacım var çünkü sattığım ürünler biraz değişik, yani kısaca açıklamam gerekirse çanta,kitap gibi fiziksel olmayan,dijital ögeler satmaktayım. Örnek vermek gerekirse, steam oyun kodu gibi. Bunun için nasıl bir yol gitmem gerekiyor, kimlerle iş yapmalıyım bilmiyorum.

Bunun dışında, sanal posa ihtiyacım var ve her bankanın kartıyla ayrıca ininal ile bile ödeme almam gerekiyor. Tek tek her bankayla anlaşıp bir sanal pos mu koymalıyım yoksa paytr gibi başka şirketler aracılığıyla mı sanal posu siteme kurmalıyım?

Ve son olarak,örneğin kitap satışı için vergi levhası aldım diyelim, o sitede ayakkabı satarsam sorun teşkil ediyor mu?

Ve en çok merak ettiğim, diyelim 3 ay boyunca vergi vermeden havale vs yöntemleriyle satış yaptım daha sonra vergi levhası cıkartıyorum işler büyüyor diye, geçmişe yönelik vergi vermem gerekir mi?

Maddi açıdan başarılı ve eksiksiz bir şey sunmak için bu işin uzmanlarıyla iş yapmak isterim, gerek e ticaret sitesinin kurulması, gerek yasalara uygun vergi ödemek için.

wmaraci
reklam

• Üyelik 05.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 743
  • Beğeniler 73 / 107
  • Ticaret 22, (%95)
Sorulara yanıtınız olmasa dahi bana birilerini önerirseniz, forumun şu kısmına konu açıp bulabilirsin derseniz minnettar kalırım. Herkese iyi akşamlar.

doctor doctor WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad İ** B**
  • Mesajlar 271
  • Beğeniler 54 / 43
  • Ticaret 16, (%100)
Hocam bir ara şöyle bir yazı yazmıştım işine yarar mı bilmiyorum bir göz at https://www.md5.com.tr/0-dan-bir-e-ticaret-sitesi-yapmak/

Vergi olayına hemen girme şirket açma maliyeti kafadan 1000 tl
Shopier ile hem sitenden sanal pos ile hem instagramdan kredi kartı ile satış yapabilirsin.
Kendine site kurduğunda bu sitenin satış yapacağın ürün ile ilgili anahtar kelimelerde sıralamaya girmesi zaman aıyor.
Sitene yatırım yapmak yerine sahibinden gittigidiyor zet gibi pazaryerilerine yatırım yaparsan daha hızlı bir süreçte satış yapmaya başlayabilirsin.
Atacani

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 05.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 743
  • Beğeniler 73 / 107
  • Ticaret 22, (%95)

doctor adlı üyeden alıntı

Hocam bir ara şöyle bir yazı yazmıştım işine yarar mı bilmiyorum bir göz at https://www.md5.com.tr/0-dan-bir-e-ticaret-sitesi-yapmak/

Vergi olayına hemen girme şirket açma maliyeti kafadan 1000 tl
Shopier ile hem sitenden sanal pos ile hem instagramdan kredi kartı ile satış yapabilirsin.
Kendine site kurduğunda bu sitenin satış yapacağın ürün ile ilgili anahtar kelimelerde sıralamaya girmesi zaman aıyor.
Sitene yatırım yapmak yerine sahibinden gittigidiyor zet gibi pazaryerilerine yatırım yaparsan daha hızlı bir süreçte satış yapmaya başlayabilirsin.

PM attım hocam, şirket oluşturmadan KK ile satış yapınca da vergi problem olmaz mı

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

eren7 eren7 We provide quality as RDM Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek media manager
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 108
  • Beğeniler 7 / 25
  • Ticaret 5, (%100)
satis kanali olarak instagramdan da faydalanmayi dusunurseniz profesyonel olarak hizmet verdigimiz ajansimizla yardimci olabiliriz

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al