wmaraci reklam

Etiket hakkında

7 Mesajlar 675 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

sertacs sertacs WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 355
  • Beğeniler 70 / 53
  • Ticaret 6, (%100)
Selamlar
Sitelerdeki etiketlerin tam olarak fonksiyonu nedir? Ben etkiketleri girerken googlda aranabilecek şekilde giriyorum fakat bir yazıda okudum orada şöyle diyor ''etiketler site içerisinde dolaşan kullanıcıların benzer konulara etiketin üzerine tıklayarak gitmesi için vardır''
Zaten wordpres yada diğer hazır scriptlerde etkiket bulutu yada etkitleri gösterme gibi bir durum var. yani etiketler kategori gibi gösterilebiliyor.
Ben sitemde etiketleri kategori gibi kullanmayı düşünüyorum.
Örneğin fizik üzerine olan bir makaleye sadece bilim ve fizik etiketi gireceğim.
Konunun gerçekten anahtar kelimesi olan 3 kelime girip geçeceğim. ve etiketleri sitede ön plana çıkartıp kategori gibi kullanılmasını sağlayacağım.

google için sıralamaya olumsuz etki eder mi bu şekilde girmek. xxx nasıl yapılır xx yapma xx yapma yöntemleri ilginç xx yöntemler şeklinde etkiket giriyorum normalde.

wmaraci
reklam

Ozdemiir Ozdemiir Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 704
  • Beğeniler 4 / 120
  • Ticaret 0, (%0)
Size önerim etiket kullanmayın

Kodespa Kodespa Rabbyte.net Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Eski Hosting provider :)
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1819
  • Beğeniler 572 / 572
  • Ticaret 2, (%100)
evet etiket kullanın ama abartmadan, makalenin uzunluğuna bağlı 3-4-5 etiket atın boş bırakmayın,
kewords bitti diyenler bar alırış etmeyin siz ;)

Türkiyenin ilk Hosting Forumu; Rabbyte.net Hepiniz davetlisiniz...

sertacs sertacs WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 355
  • Beğeniler 70 / 53
  • Ticaret 6, (%100)
Özdemir etiket kullanmanın ne gibi zararı olabilir?

cagman ben etkiket kullanıyorum zaten fakat etiketi nasıl gireceğimi sordum. google ziyeretçilerin yazılabileceği türlerde uzun 3-4 etiket giriyorum. fakat etiketleri ''alt kategori'' tarzında kullanıcıya yol göstermesi için kullanmayı düşünüyorum bunun etkisi ne olur. uzun etiketler girince o etikette başka içeriğim olmadığı için etikete tıklanması durumunda ziyaretçi farklı içeriklere geçemiyor.

Soru kısaca şu
Örnek1 Etiketler: Psikoloji,depresyon,mutsuzluk

Örnek2: Etiketler: Depresyonun sebebleri,depresyon nasıl geçer,depresyona iyi gelen bitkiler

hangi örnek doğru.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Ozdemiir Ozdemiir Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 704
  • Beğeniler 4 / 120
  • Ticaret 0, (%0)
Güncellemelerde anlarsın sonra konu açarsın ben her şeyi 4x4 yaptım ama sitem bir anda gitti

Gokhan0719 Gokhan0719 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Sıvacı ustası
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 482
  • Beğeniler 29 / 81
  • Ticaret 11, (%100)
herkes etiketin ne olduğunu ve nasıl kullanacığını yanlış biliyor desem yeridir. geniş bir zamanda bununla ilgili bir konu açacağım
sertacs

kişi bu mesajı beğendi.

SeoDaddy SeoDaddy Kalitelibacklink.com Kullanıcı
  • Üyelik 15.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / K
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 828
  • Beğeniler 161 / 257
  • Ticaret 28, (%100)
Etiketlerin dediğiniz gibi site içerisinde kullanıcıya kolay erişim sağlama görevi olduğu gibi bunu arama motorları için de yapar. Şöyle belirteyim,

Google'ın etiket sayfalarını da indexlemesini istediniz ve '2017 Model Araba Fiyatları' başlıklı konunuza 'araba' kelimesini etiketlediniz. Bu direkt olarak indexinize yansır. Birden fazla sayfada yeni yayınınızı Google'a göstermiş olursunuz.

Google en az üç farklı yerde yazınızı fark ettiriyorsunuz: Ana sayfada son yayınlarda + Araba kategorisinde + araba etiketinde

'araba' etiketi kullandığınız her yeni yazınız bu etiketin sayfasının indexlenme hızını arttıracaktır. Bunun yerine '2017 araba fiyatları ne kadar' gibi uzun bir etiket girdiniz diyelim. Bu etiketin sayfası siteniz. com/tag/2017-araba-fiyatları-ne-kadar olacaktır. Bu sayfanın yerine siteniz. com/tag/araba sayfasında yayın sayınızı arttırmanın değeri farklıdır.

Bu tür etiketlemeyi tüm yazılarınızda yaptığınızda, sitenizde mükemmel bir navigasyon kazandırmış olursunuz. Haber sitelerinin de mantığı bu şekildedir.
sertacs

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al