Facebookda gönderileri öne çıkararak bildiğimiz gibi farklı sayfaların haber kaynaklarında reklam şeklinde görüntüleyebiliriz. Peki ne kadar faydası var derseniz ben mini bir inceleme yaparak size izah edeyim. Tabiki bu benim incelemem, verim alanlarda [belki] vardır.

Seo ile ilgili güzel bir makale hazırladıkdan sonra dikkat çekici kucuk bir resim ile birlikde sayfada site linkini paylaştıkdan sonra gönderiyi öne çıkar diyip hedef kitleleri belirledim. Hedef kitlede sadece seo , yazılım ve teknoloji ile ilgilenenleri seçtim. Ülke konumu olarak Türkiyeyi belirleyip reklamı verdim. 0,19 Dolara 744 gönderi erişimi [sözde] olarak gösteriliyor :) Fakat siteye sadece 1 tık gelmiş. Ortalama bin gönderi eriştirerek bana 1 tık getirecek. Ve 1000 gösterim için 0,25 dolar yani 70 krş civarı ödeyeceğim.

Bu istatistiklere göre 100.000 reklam gösterimi olsa 100 tık alacağım ve ödeyeceğim para "25 DOLAR" olacak.

Yani Facebook dan 100 tekil ziyaretçiyi 25 dolara çekmiş olacağız :)

Tabi bu incelemeyi SEO ile ilgilenenler üzerine yapmış olduk. Farklı kategorilerde denense ne olur bilemem ama ben pek akıl karı olarak göremedim. Sanırım adwords u deneyeceğim...

Tercih Sizin :)