freelance iş ilanları

Facebook Google Apple Hisse Senedi Almak.

13 Mesajlar 1.948 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

AliTasc1 AliTasc1 www.alitasci.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Grafik&Editör&WP
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 583
  • Beğeniler 45 / 190
  • Ticaret 11, (%100)
Genel de borsa da hayali şirketler olur. Hayali şirketler kurulu şirketlerin paravan şirketleri olarak değerlendirilebilir. Şahıs kendi parası ile borsaya sunduğu şirketi yatırım yaparak sisirir sonrasıb da halkımız bu senetler degerleniyor alayım der. Şirket sahibi yeteri kadar senet sattıktan sonra kendi ana parasını geri çeker para yatırımını keser. Şirket o süreçten sonra zarar etmeye başlar. Zarar ettikçe kullanıcılar ellerindeki senetleri daha fazla zarar etmemek adına satışa çıkartır ve yine hayali şirketi Kuran şahıs kullanıcılardan senetlerini toplar. Yani kendi parasını yine kendine çevirir ama kâr ile. Genel de borsa da bu tip hileler çok olur. Borsayı bilmeden sadece para kazanma umudu ile girilmemesi gerekir. Aksi halde çok ciddi zararlar edilebilir. Facebook ve Google üzerinden hisse alımın da zarara uğrayacağını sanmıyorum. Bu şirketler her yıl %0.01 bile olsa artış gösterirler kesin olarak.
siyahh theharunuysal AmeBack

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

theharunuysal theharunuysal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek .
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 1879
  • Beğeniler 596 / 202
  • Ticaret 19, (%95)
AliTasc1 , verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim söylediğinizi ilk defa duydum.

Benim fikrime göre mevduata koymaktan daha mantıklı geliyor ( uzun zaman için )

Misal 2014'te 100.000 ₺ lik facebook'tan kağıt almış olsaydık şuan paramız 200.000 ₺ olmuştu ama mevduatta en fazla 130.000 olurdu.

AliTasc1 AliTasc1 www.alitasci.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Grafik&Editör&WP
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 583
  • Beğeniler 45 / 190
  • Ticaret 11, (%100)
Borsa haram veya değil diye sınıflandırmadim. O haram bu haram diye bakacak olsaydık hayatta çoğu şeyden muaf olmak zorunda kalırdık. Ki başta bankaları düşünelim. Neyse konumuza gelecek olursak mesajımda da belirttiğim gibi Google ve Facebook yıllık zarar edecek firmalar değil. Yani en kotu ihtimalle diyorum %0.01 bile olsa bir artış muhakkak gösterir. Yüklü yatırımlar doğru hareket edilirse güzel kazançlar getirir. Ufak yatırımlardan yüksek paralar kazanmak ise tamamen şans :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al