wmaraci reklam

Facebook İle Siteye Abone Olma Sistemi

9 Mesajlar 880 Okunma
wmaraci reklam

bilalguler5 bilalguler5 Emeksiz Ekmek Yok Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Makina Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 157
  • Beğeniler 4 / 60
  • Ticaret 3, (%100)
Merhaba Wordpres bir sitem var. Ve yerli yabancı bir çok ziyaretçimiz oluyor. Normalde sitemizde üyelik sistemiz var. Biz bu ziyaretçiler üye olup konu eklesinler diye var. Ama henüz bunu pek başaramadık neyse.
Fakat bir çok kullanıcı bunu siteye abone olma yeri gibi düşünüp üye oluyorlar. Normalde MailChimp gibi sistemlerle mail aboneliği ile geri dönüş sağlanabiliyor. Ama bizim ziyaretçi genelde bayanlar ve onlarda pek mail kullanmazlar geri dönüşüm olmaz.

Bilmiyorum aklıma geldi ama belki daha önce yapılmış bir şeydir. Acaba facebook ile siteye abone olma olsa siteyi takip etmek isteyen kişi facebook ile siteye abone olsa. Yeni konu eklediğimizde veya yorum yaptığı bir konuda değişiklik olsa yeni yorum yapılsa ona o kişinin facebok hesabında bu bildirim olarak görünse nasıl olur. Böyle bir şey yapılabilir mi ?

Ek Olarak: Yok mu buraya bakan acaba :):)

wmaraci
reklam

Dorebar Dorebar ⇐⇐ Horror Story Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** L**
  • Mesajlar 1895
  • Beğeniler 1159 / 1158
  • Ticaret 51, (%100)
Bilal abi zaten facebook üzerinden basit bir uygulama yaparak siteye giriş sağlatabilirsin. Bazı sitelerde görüyorum Facebook ile giriş yap şeklinde. Bu şekilde uygulama veritabanına eklenen kişilere ileti gönderebilir, bildirim paylaşabilirsin diye düşündüm. Aslına bakarsan yazmak istediğini biraz daha detaylandırırsan daha açıklayıcı fikirlerde bulunabilirim. bilalguler5

[Firma Rehberlerine Ekleme Hizmeti] TAM 500 Rehber!

• Üyelik 31.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 157
  • Beğeniler 4 / 60
  • Ticaret 3, (%100)
Merhaba Dorebar öncelikle konuma yorum yazdığın için teşekkür ederim. Bizim sitemiz bayanla üzerine ve yabancı yerli çok ziyaretçi alıyor. Sitede hali hazırda üyelik kısmı var. Biz üyelik kısmını aslında bayanlar siteye üye olup konu eklesinler diye düşündük ama. Bir çok kişi üye oluyor baktım ki insanlar hem yorum yapmak için hemde sanki abone olayımda yeni konulardan hemen haberim olsun mantığı ile üye oluyorlar. Bunun için normlade malchimp gibi eklentiler var. Ama bizim ziyaretçi profili hanımlar bunlarında büyük kısmı belki ev hanımı. Ve bu insanlar mailllerine pek bakmazlar. Mail subcribe aboneliği yapsak maillerine bakmazlar. Birde biz her gün 2-3 konu ekliyoruz. Buda insanlara mail yağmuru gibi bir şey olur. Onun yerine insanlar mail ile siteye abone olabilse ve sitede biz yeni konu eklediğimizde facebook ile abone olan kişilere bildirim gitse diyordum. Bu olmasa da aklımdakini nasıl en iyi yapabilirim. Bizim ziyaretçimiz facebook üzerinden çoğunlukla

TolgaYilmaz TolgaYilmaz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Wordpress Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 909
  • Beğeniler 394 / 399
  • Ticaret 3, (%100)
Siteniz için sayfa oluşturup paylaşımlarını anlık facebook sayfanızda paylaşsanız? Sitenize değilde sayfanıza abone olmuş olur ve içerikleriniz anında kulanıcıya ulaşır.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 31.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 157
  • Beğeniler 4 / 60
  • Ticaret 3, (%100)
Onu yapıyoruz zaten. Büyük bir sayfamız var sitemize ait. Ama malumunuz 370.000 takipçimiz var ama paylaştığınız bir gönderi iyi halde bile 100 bin kişiye ancak ulaşıyor. O bile zor. Reklam veriyoruz benim kastettiğim. Abone olmak isteyenler facebook ile abone olabilir mi. Birde ekran kaydı videosu çekip beğenme menüsü altında başta gör kısmı varya onu gösteren anlatan bir video çekip sayfada başa tutturayım diyorum

• Üyelik 14.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** L**
  • Mesajlar 1895
  • Beğeniler 1159 / 1158
  • Ticaret 51, (%100)
Bilal abi aklındaki olayı anladım. Dediğim gibi bunu ancak facebookta bir uygulama yaparak çözebilirsin. Siteye kayıt ve girişleri facebook uygulaması üzerinden yaptır üyelere, bu sayede uygulama veritabanına eklenen facebook kullanıcılarına bildirim atabilirsin.

• Üyelik 31.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 157
  • Beğeniler 4 / 60
  • Ticaret 3, (%100)
Dorebar çok sağ ol cevabın için. Ben bunu bilmiyordum. Konuyu biraz açar mısın bana. Yani facebooktan uygulama yapıcaz kişiler bu uygulama ile mi üye olucaklar nasıl oclak. birde bu uygulamayı kime yaptırabiliriz nasıl olur.

• Üyelik 14.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** L**
  • Mesajlar 1895
  • Beğeniler 1159 / 1158
  • Ticaret 51, (%100)
Abi bilmediğim konularda yanlış yönlendirmek istemiyorum ama tek bildiğim şu, hani bazı sitelerde görürüz ya Facebook ile giriş yap, Twitter ile giriş yap şeklinde butonlar olur. Tıkladığımızda bir uygulamaya izin veririz genelde. İşte o uygulama izinlerinde bildirim gönderme, özel mesaj gönderme gibi seçenekler olur. İnan ki bunu sana en iyi, facebook uygulama yapan kişi anlatacaktır. Forumda ilgili kategoriye Uygulama yaptırılacaktır deyip konu aç istersen, linki de bana özel mesaj at ben de yapılması isteneni konuya yazayım işe talip olacak kişilere yön göstermek adına.

• Üyelik 31.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 157
  • Beğeniler 4 / 60
  • Ticaret 3, (%100)
Tamam konuyu açayım bakalım. Gerisini orada tartışalım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al