wmaraci reklam
lidertakipci

Facebook'ta Diğer Kutusuna Düşürmeden Mesaj Gönderebilmek

5 Mesajlar 1.166 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ssyazilim ssyazilim I'm retired from the NET! Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Industry Engineering
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 734
  • Beğeniler 106 / 213
  • Ticaret 8, (%100)
Facebook'ta iletişim kurmak istediğiniz birisine mesaj göndermek istediğinizde aşağıdaki gibi bir uyarıyla karşılaşmanız normaldir.

Arkadaşınız , takipçiniz veya yakınlarınızda olmayan kişilere mesaj atmak istediğinizde o mesaj kullanıcının diğer kutusuna gidecektir. Peki ama attığı mesajın diğer ( önemsiz ) kutusuna gitmesini kim ister ?

Facebook bu işlem için sizden 0,79 KRŞ gibi bir ücret talep etmektedir. Tabiki kredi kartı veya Paypal'ı mevcut olan ve parası olan için bu sorun değil. Peki Paypal'ı veya kredi kartı olmayan kişi ne yapacak ? Hele birde o kişinin arkadaşlık isteklerine karşı gizlilik ayarı varsa hepten iletişim kurması imkansız olacak.

İşte bu gibi durumlar için kullanabileceğiniz bir yöntemi size anlatmak istiyorum.

Facebook gibi bir iletişim platformunda iletişimsiz kalınmaması gerektiğini düşünüyorum. Hakeza mesaj atan kişi hoşumuza gitmezse engelleyebiliyoruz , bu bir tık kadar basit. Bu 0,79 KRŞ olayı bence olmamalı.

Neyse yöntemimize geçelim.

1-) İletişim kurmak istediğiniz kişinin profil fotografına tıklayalım seçeneklerden aşağıdaki gibi şikayet bölümüne girelim.

2-) Daha sonra aşağıdaki gibi "Bunun Facebook'ta Olmaması Gerektiğini DÜşünüyorum" kısmına tıklayalım.

3-) Şimdi aşağıdaki gibi "Başka Birşey" seçeneğini seçelim.

4-) Aşağıda gösterildiği gibi en alttaki seçeneği seçerek devam edelim.

5-) Evet karşımıza bu kişiye mesaj gönder kısmı aşağıdaki gibi gelecek. Bu alanda artık kullanıcıya yazmak istediğiniz mesajı yazınız. Profil fotografının üzerinde yazdığınız mesaj şeklinde bir görüntüyle kullanını asıl posta kutusuna mesajınız gidecektir.

6-) Görüldüğü gibi ilgili mesajımı yazıp "Gönder" diyerek işlemimi tamamlıyorum.

* Kredi Kartı veya Paypalınız varsa siz direk Facebook 'un sevdiği yöntemden iletişiminizi kurun kartınız varsa 0,79 kuruşunuzunda olabileceğini düşünüyorum.

Ama kartım yok paypalım yok diyenler için bu yöntem işinizi görebilir.

KAYNAK : http://ogretenvideo.com/oku/?m=facebook-diger-kutusuna-dusurmeden-mesaj-atma

wmaraci
reklam

bugrahanisbakan bugrahanisbakan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Amasya
  • Ad Soyad B** İ**
  • Mesajlar 266
  • Beğeniler 59 / 108
  • Ticaret 6, (%100)
Yakında kapatırlar bu açığı. Güzel yöntem. Bende hamtekno sitesinde görmüştüm.

Fatma Fatma WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 45 / K
  • Meslek Anne
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 1499
  • Beğeniler 413 / 412
  • Ticaret 12, (%100)
vay be :))

McFLY McFLY Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** R**
  • Mesajlar 212
  • Beğeniler 3 / 16
  • Ticaret 7, (%100)
Çok mantıklı fakat bir açık olduğunu düşünmüyorum. Facebook bile isteye bunu gönderiyor sonuçta.

wmaraci
wmaraci

Bariswp Bariswp ZM Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ZM
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 2267
  • Beğeniler 316 / 445
  • Ticaret 15, (%100)
Çok iyiymiş :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al