wmaraci reklam
lidertakipci

Facebook Yorum Eklentisi Seo ya Etkisi Nasıl Olur ?

3 Mesajlar 785 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

bilalguler5 bilalguler5 Emeksiz Ekmek Yok Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Makina Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 157
  • Beğeniler 4 / 60
  • Ticaret 3, (%100)
Merhaba arkadaşlar wordpress siteme facebook yorum eklentisi kurdum. Siteme trafiğin çoğunu facebook üzerinden alıyorum. Zaten facebookta yaptığım paylaşımlara yorum alıyorum. Hazır insanlar kolayca yorum yapabilir diye yorum eklentisini kurdum ve yorumlar geliyor.

Facebook developer sayfasında bakıyorum gelen yorumlar onaya bekliyor Approve işlemi için.
Sormak istediğim baya yorum alıyorum bunun seoya etkisi olur mu. Yani google indexlediğinde bu yorumlar + puan olarak görünür mü ?

Birde Türkçe siteye yabancı yorumlar gelmesi sizce nasıl etkisi olur. Konular görsel ve video içerik olunca dil unsuru çok önemli olmuyor yabancı ziyaretçilerde kendi dillerinde yorum yapıyorlar.

Bu durumda sizce nasıl bir etkisi olur ?

wmaraci
reklam

EranKucuk EranKucuk Oyun Medyası Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 923
  • Beğeniler 356 / 355
  • Ticaret 35, (%100)
Hocam sayfaya gelecek güncellemeler oldukları için yorumların hiçbirisine kötü diyemeyiz. Fakat eklentiyi kullanıyorsanız fark etmiş olmanız gerek, siteden daha geç yükleniyor facebook yorumları. Bu bir dezavantaj olacaktır.

Yabancı yorumlar tartışmaya açık ama bence eksi bir etkisi olur. Çünkü site dilinizi Google'da Türkçe olarak belirtiyorsunuz. Analytics'de de hangi dillerin sitenizde ne kadar yer aldığı görünüyor. Bana kalırsa karışık duracak şeyler hoş olmayacaktır. Tabii bu benim görüşüm, belli bir deneyimim yok bu konuda.

bilalguler5 bilalguler5 Emeksiz Ekmek Yok Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Makina Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 157
  • Beğeniler 4 / 60
  • Ticaret 3, (%100)
EranKucuk Teşekkürler cevabınız için. Konularım zaten uzun kişi konuyu açıp alt taraflara gelene kadar baya zaman geçer o esnada açılır. Birde lazzy load eklentisi kullanıyorum zaten.

Yabancı ziyaretçiye gelince sitemdeki ziyaretçilerin yarısı yabancı yani ondan kaçarım yok. Yabancı ziyaretçi mecbur gelecek yorum da yapacaklar.

Siteye özel bir dil çeviri eklentisi kurdum paralı. Siteyi komple çevirip indexlenmesini sağlıyor. Yabancı ziyaretçimiz çok olduğu için bu yönde etkisi olur diye ümit ediyoruz bakalım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al